reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki i suplementy dla mam i dzieci

Kurde, a mi Zyrtec gin pozwolił wziąć, a tego flixonase nie daję córce, bo przeczytałam, ze on działa na korę nadnerczy i powoduje zachamowanie wzrostu u dzieci i sie wystraszyłam:baffled:
 
reklama
Mi alergolog powiedziała że zyrtec absolutnie nie, zreszta zaraz zobaczę co pisze na ulotce.... no wiec jest napisne żby nie brać, przypadkowe polknięcie nie powinno zaszkodzić, ale powinno sie natychmiast zaprzestać dalszego zażywania, nie wolno też stosować podczas karmienia piersią bo jakiś szkodliwy składnik przechodzi do mleka
 
Ja mam Zyrtec w kroplach, bo córka to bierze i przy okazaji zapytałam gin, bo maj jest dla mnei straszny i pozwolił wiec już sama nie wiem :confused: Najwyżej sie przemęczę i nic nie wezmę, bo tego flixonase napewno nie wezmę, skoro on tak wpływa na dzieci to na płód tym bardziej.
 
Może któraś się orientuje, czy można stosować żel elmex? jak byłam u dentystki to zaleciła profilaktycznie raz w tygodniu, dopiero ostatnio wpadła mi w ręce ulotka tego żelu no i oczywiście zapis, że w ciąży można stosować tylko po konsultacji z gin i zgłupiałam...
na dodatek zaczęłam szukać w necie i trafiłam na artykuł o zakazanych kosmetykach, w którym jest podane, że na płód wpływa toksycznie flour z płynów do płukania ust. ani moja gin ani stomatolog nie mówiły, żeby nie płukać ust...

zapomniałam wkleić link http://parenting.pl/portal/kosmetyki-zakazane-w-ciazy
 
Ostatnia edycja:
aiwpa z tego co wiem to fluor przecież jest w każdej paście do zębów.. na ulotkach tak piszą, bo jak nóż widelec coś się stanie - pewnie 1 przypadek na milion to nie chcą brać za to odpowiedzialności. Dlatego tak piszą.
 
Moja dentystka nie zakazała, a nawet zaleciła tą pastę na te krwawiace dziąsła. Płyny do płukania to tylko takie bez alkoholu i nie Listerine - bo ma jakiś skąłdnik rakotwórczy i dlatego takie promocje sa u nas na niego (w Polsce) a w innych krakach jest wycofany już.
 
reklama
dziewczyny tantum verde mozna w tabletkach nie??
aaa i bierze któraś z Was witaminy Matruelle? dobrze się czujecie? to jakoś trzeba przed jedzeniem/po albo coś? pierwszy raz będę brała..
 
Do góry