reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki i suplementy dla mam i dzieci

Edzia - moja córka to bierze teraz, ale to zwiazane z jej uszami bardziej. Ja koło maja zaczynam kichac i boli mnie głowa, trwa to jakieś 2-3 tyg. Zawsze brałam jakiś alertec albo coś ale teraz to nie wiem, zapytam gina na wizycie.
 
reklama
Edzia ja też jestem alergiczką. Alergolog i moja gin zabronili mi wszystkich leków na alergie, naawet tych do nosa. tylko wapno można. jak mam atak to pije wapno musujące 2 tabletki 2 razy dziennie i pomału na jakiś czas przechodzi. Niestety nie ma innej rady jak to przeżyć. Gdyby był baaaaardzo źle to mam się zgłosić do alergologa.
 
Mam przede wszystkim na kurz, dlatego zima jest koszmarem dla mnie bo wtedy rozmnarzają się roztocza. Na pyłki w bardzo małym stopniu.
 
No właśnie, a ja nie dość, że na roztocza, to jeszcze na te cholerne pyłki, które już zaczęły "latać w powietrzu"... Ehh...
 
dziewczyny to tylko tak informacyjnie bo pewnie już większość bierze magnez ale mówiłam lekarzowi że czasem mi brzuch twardnieje i że wtedy biorę nospę, on powiedział że woli abym wprowadziła suplementację magnezem, że no spa raczej na skurcze. Tak więc zaproponował mi asmag..
zrobiłam sobie zakupy internetowe, kupiłam ten asmag 7,50 falvit mama za 32zł (u nas w aptece 44zł :angry:) no i prenatal dha z alg - u nas takiego czegoś nawet nie ma w aptece a jak by było to pewnie z 50zł , a online zamówiłam za 35zł. ogólnie jestem zadowolona :)
 
Edzia ja w czerwcu mam katar sienny bo jestem uczulona na trawy, od wielu lat brałam Flixonase do nosa i zyrtec tabletki, jestem juz po konsultacji z moja alergolog i Fliksonase mogę brać, Zyrtecu natomiast nie. W moim przypadku nie ma opcji abym nic nie brała bo bym nie mogła nawet okna otworzyć, nie mówiąc juz o wyjściu z domu. Nie konsultowłam jeszcze tego z ginem, wiec nie wiem co powie.
 
wiecie że NOS-pa , ponoć jest dostępna tylko w Polsce ;-)dla ludzi :tak: bo we Francji daje się ją koniom ... ale słyszałam to od znajomego co studiuje farmacje , nie wiem czy mnie wkręcił czy nie ...ale całkiem to ciekawe
 
Jelsa no ja też ten flixonase biorę, ale ostatnio odstawiłam na rzecz tej wody morskiej, i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. Przynajmniej na razie:). Jakby co to flixonase czeka na mnie w szafie. No i tego claritine też nie biorę, bo nie można.

Mońcia a może w prima aprilis to mówił? :)

Nadalka
ja właśnie dopiero tydzień biorę magnez, bo wcześniej nawet nie wiedziałam, że trzeba, brałam tylko Pharmaton Matruelle i głupio wierzyłam, że to starczy. Może przez ten brak magnezu mi się zaczęła skracać szyjka? Teraz dostałam Aspargin 3 razy po 2 tabletki dziennie. i w razie co No-spa.
 
reklama
Edzia, ja też biorę Matruelle i Aspargin 4x1 tab. Ja mam przodujące i bardzo nisko położone łożysko. Szyjka ma 39 mm i ginka na osattniej wizycie zaleciła zwiększyć właśnie magnez do 4 tabl bo wczesniej brałam 3 tab.
 
Do góry