reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowa mama - Super gospodyni domowa!

Ewa85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Lipiec 2007
Postów
1 881
Miasto
Gliwice
Co powiecie na taki wątek? Jak Wam się nie spodoba to nei nalegam, ale nieraz na głównym przewijają się tematy sprzątania. Może tutaj wymienimy się swoimi sekretami i sposobami na to, by w domu był (prawie) zawsze błysk i porządek.

Może macie jakieś tajne sposoby przekazywane z pokolenia na pokolenie w Waszych domach?

Ja mam pierwsze pytanie :-D
Czym czyścicie stal nierdzewną, by nie miała smug. Chodzi mi o okapy, lodówki, piekarniki itp. Ja jak potraktuję mój okap czymś odtłuszczającym (w przypadku okapu sprawdza się CIF), to nie potrafie pozbyć się smug. Próbowałam już różnych rzeczy. Czysta woda i ściereczka z mikrofibry ani MysterMuscle do szyb nie dają rady.
Macie jakiś sposób na ta nieszczęsną stal nierdzewną?
 
reklama
EWO wyczyśc okap ,a póżniej woda z octem. I na sucho,tak spróbuj.
POnoć oliwka dla dzieci pomaga i na paluszki od dzieci też,wyczyszczona powierzchnie posmarować oliwka i wypolerować.Ale jeszcze nie wypróbwałam bo nie mam na czym mój sprzet wywieziony czeka na swój kącik!
Ja podłoge octem domyłam w mieszkaniu które wynajmowaliśmy i kamień na bateriach od zlewu tez i kafle ;).
BYŁO GIT.

na brzydkie ZAPACHY polecam sode , u mnie miseczka z soda w lodówce cały czas jest i co jakis czas ja zmieniam.i soda też na różne zabrudzenie ,plamy ,zabki też myłam sodą :)))dodatkowo oczuwiście.
Cytryna też pochłania zapachy!
Mleko także ,ale nie polecam!!


Aby chleb był Świerzy w chlebaku obrane jabłko wrzucić ,tylko pilnować żeby nie spleśniało.

Wiecie,ze lakiery do paznokci trzeba trzymac w lodówce .a perfumy w opakowaniach?
Jak nie to już wiecie.:-)

Aby umilic prasowanie to do żelazka na pare,do wody wlewamy odrobiny płynu do płukania,wtedy ładnie pachnie i do wody która myjecie podłoge też można !!:-)

Można zrobić swój własny AMBIPUR!
Do butelki wlewamy wode ,sok z cytryny , sodki łyżeczke i ulubiony olejek zapachowy.
ZAkrecamy wstrzasamy porzadnie i możemy wlać do pryskiwacza i mamy swój odświeżacz!!:-):-):-):-)
Jak coś sobie przypomne to napisze!!!
 
Ostatnia edycja:
1- brudny i zaschnięty garnek - wrzuć do niego tabletkę do czyszczenia protez zalać ciepłą wodą i odstawić na ok 10 minut wypłukać
2- wybielacz zwalcza bakterie ( tu czyścili nim kuwetę z pod ociekacza do naczyń )
3 - naklejki i tapetę usuniesz przy pomocy smaru do zawiasów w aerozolu
spryskać nim naklejkę a po kilku minutach usunąć szpatułką
4 - tusz od długopisu na torebce spryskać lakierem do włosów i wytrzeć
5..ubrudzone ręcę od smarów wymyć masłem i cukrem, cukier jako środek ścierny
6.przypalony garnek posypać dużą ilościa soli i polać octem,lub polać cola i zagotować!
7.Na krety w ogródku kijek na nim podziurawiona puszka od piwa.
8.Pluszaki mroz w torebce foliowej zgubią roztocza.
9.CZYSZCZENIE ZŁOTEJ BIŻUTERIU:

  • proszek do pieczenia - nakladamy na zwilżony wacik szczypte proszku i pocieramy nim brudną biżuterię
  • pasta do zębów - czyścimy gładkie powierzchnie np. duże wisiorki; na wacik nakładamy odrobinę pastę (nie żelu) i polerujemy biżuterię
  • popiół - z papierosów, cygar lub z kominka; zwilżony wacik lub bawełnianą szmatkę posypujemy popiołem i przecieramy złoto
  • sok z cebuli - cebulę kroimy, czekamy aż puści sok, nastepnie moczymy w nim patyczek do uszu i pocieramy biżuterię; można również na kilka godzin zostawić biżuterię w cebu
a TU link :
Wywabianie Plam

A wiecie jak wyczyścić wosk z tkaniny prawda??!!
 
hihi wiekszosc waszych spososobów znam z programu Perfekcyjna Pani domu .

Jedna uwaga do rady dotyczej wlewanie płynu do płukania do zelazka - po dluzsyzm czasie dysze sie zapychaja - wiem bo sama tak robiłam :( ale teraz mam zelazko z wytwornica pary i jest git.


z takich złotych polyslow to : jelsi adidasy mezulka śmierdzą mozna do torebki papierowej lub filtra od kawy wsypać sode oczyszczona dac do buta i zapach znika.
co do okapow koelzanka myje okapy i wsyztsko z tych palcujacych sie rzeczy woda z płynem do kapieli dla dzieci wyciera na wilgło pozniej na sucho miekka szmatka i na koniec wyciera wsyztsko szmatka do okularów ;]


dziure w rajstopie mozna zalakierowac lakierem do paznokci , aby ponczochy sie nie zsuwały nogi przed ich nałozeniem spryskac lakierem do włosów, kwaity suche (jesli ktos suszy) zaraz po uschnieciu spryskac lakierem do włosów wowczas sie tak nie łapie kurz no i co jakis czas czynnosc powtarzac , pluszaki raz na tydzien do zamrazarki na 5 minut - nie ma roztoczy i bakteri.
panele zawsze myje wzdluz paneli czyli wzdłuz na ich długosc a nie szerokosc ;]

a zeby paski czy guziki w spodniach nie uczulały to rownież sie je smaruje lakierem do paznokci !
 
acha slady po naklejkach na szle zmywam zmywaczem do paznocki
siersc psa z foteli czy dywanow usuwam tasmą klejącą
czarny płaszcz czy spodnie oczyszczam z paprochów szmatka nasączoną w kawie zbożowej
zeby kwaity ciete nie wiedły dodaje sie pare kropel wybielacza
tusz do zes jesli wysechl wsadza sie go do kubka z goraca woda


tyle mi do głowy przyszło ;p
 
KASIUREK JA TEŻ UWIELBIAM ANTHEA TURNER!!!:-):-):-):-)
a ta sode to najlepiej do szafki od butów wsadzić !!!:-p:-p:-p:-p
A kolczyki żeby nie uczulały też lakierem do paznokci posmarować.

Moje żelazko jest wogóle nie teges więc póki co płyn wlewam ,ale nie zawsze!
Chyba nowe muszę nabyć lepsze!!

A i kwiatów kwitnących nie kłaść koło owoców i warzyw!

i KiWATY można podlewać fusami od kawy lub herbaty ,zabijają robale doniczkowe ,albo zwykłe pety lub woda z namoczonych fajek!
 
część sposobów faktycznie już wcześniej znałam, ale część na pewno się w przyszłości przyda:tak::tak::tak:
 
Ewa co do tych smug na okapach lodowkach i czajnikach to masakra.
np. czajnik smaruje lekko olejem zwyklym do zmarzenia tzn.troszke na szmatke go wlewam i pocieram,efekt super, mam tez taka glupia mikrofalowke i ostatnio sie wkurzylam i przejechalam prontem i odrazu wszystkie smugi mi zeszly. ale okap mam jakis glupi i ani pronto ani olej nie pomaga wiec to chyba zalezy z jakiej "blachy" masz dane urzadzenia
 
dziewczynki SUPER RADY !!!
A wiecie może czym usunąc rdzę z wanny, bo jak juz pisałam, zepsuł nam się bojler i nam kilka dni kapała woda,no ib teraz przez całą wanne smuga rdzy. Kupiłam Cif na rdzę, i trochę wybielił, ale nadal widac, a nowej wanny nie mam zamiaru kupic, starczy ze musimy kupic nowy bojler i piec do CO a to ponad 3 tysiace, szok:szok::wściekła/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry