reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesądy

eg16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2005
Postów
1 787
Miasto
Śląsk
Tak sobie ostatnio myślałam o różnych przesądach i wiecie trochę mi się sprawdziło. Pisałam Wam, że czekaliśmy na maleństwo prawie 3 lata i właściwie byliśmy już strasznie zrezygnowani. W zeszłym roku byliśmy na wczasach w Egipcie i pojechaliśmy na wycieczkę do Luksoru. W świątyni w Karnaku jest taki hieroglif boga płodności. Przewodniczka mówiła, że kto dotknie jego członka w przeciągu roku zostanie obdarzony potomstwem. A potem jeszcze na placu przed świątynią jest posąg skarabeusza. Trzeba go okrążyć 3 razy to przynosi bogactwo, a 7 razy bogactwo i potomstwo. No więc lataliśmy naokoło jak wariaci ( nie tylko my zresztą :)) I udało się. Ja wiem, że człowiek chwyta się czasami dziwnych pomysłów ale może w niektórych coś jest :)
 
reklama
to raczej była taka bardziej wróżba niż przesąd :) ,a ja nie lubię czytać o przesądach bo ostatnio coś mi wpadło do głowy i się wkurzam po co takie rzeczy czytam,wiadomo nie wierzę w nie ale człowiek ma coś takiego że jednak trochę się obawia.
 
dzięki przesądommojej rodzinki moge zapomniec o wózku i wieli rzeczach dla mojej dziewczynki..nic mi nie pozwlaja kupowac twierdząc ze jest jescze czas.. musze to robic w tajemnicy zeby nie wysłuchiwac histoiryjek znajomych mojej mamy ..
 
A słyszałyście o takim przesądzie, że nie wolno nosić niczego na szyi bo dziecko owinie się pępowiną? Ależ te babcie kiedyś nawymyślały bajek :) Ja kiedy słyszę coś podobnego po prostu zaczynam się śmiać i w ogóle się tym nie przejmuję.
 
Tez sie staram nie brac do siebie przesadow.Przypomnialy mi sie slowa kolezanki( jak przeczytalam to ze EG starala sie o dzidziusia 3lata i juz byli zalamani) gdy opowiedzialam jej ze jak gin mi powiedzial po zrobieniu USG ze "mam dzis i jutro podzialac" to po tym naszym dzialaniu sie poplakalam ze z tego i tak nic nie bedzie to ona na to "No wlasnie jeszcze zes sie nie przewrocila a juz lezysz".(wiem ze nie na temat przesadow ale cos w tym bylo bo przeciez UDALO SIE)
 
albo ze jak się oparzysz to nie dotykaj brzucha bo dzidzia bedzie miała myszkę..hehe

moja sasiadka zabroniłami sie kąpać od 6 miesiaca tylko prysznic..ona tak robiła..
druga sasiadka z powaga twierdziła ze ma zgage bo dziecku włosy rosną..

obie obraziły sie na mnie jak je wysmiałam ze wierza w zabobony rodem z 19to wiecznej wsi na wschodniej granicy..

aha..zaznaczam ze to dziewczyny w okolicavch 30tki..
 
Cytat z mojego ulubionego bloga, którego autorka również zaciążona :) :
Z serii moje ulubione :

Nie patrz przez dziurkę od klucza, bo dziecko będzie miało zeza.

W ciąży nie wolno wyciskać wągrów, bo się w ten sposób poddusza dziecko.

W ciazy sie nie wolno kąpać bo sie dziecko utopi.

Nie dotykać psów ani kotów, bo się matka zapatrzy i urodzi dziecko z czterema sutkami.

Jeśli nosisz wysokie obcasy, dziecko urodzi się zezowate.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

I MOJE NAJULUBIENSZE!!!!
NA LODOWKE Z NIM!!!!
NA TRANSPARENT !!!!!


Mówi się, że gdy kobieta w ciąży jest, to wszystko co wypowie lub jakąś klątwę rzuci, to spełni się. Dlatego wszyscy mieszkańcy wsi tak dzielnie znoszą humory ciężarnej kobiety, o mężu już nie wspominając.
 
Mnie się najbardziej podobają takie:

Nie wolno przechodzić nad kałużą, bo dziecko będzie miało wodogłowie.

W czasie ciąży nie wolno patrzeć na pedałów, bo dziecko też będzie pedałem

Trzeba w ciąży jeść ziarna kawy, to dziecko będzie miało ładną cerę.

Nie wolno się opalać, bo dziecko będzie mulatem.

I z forum gazety: Można jeść boczniak w ciąży? mój mąż i teściowa stwierdzili że na pewno down sie urodzi co o tym sądzicie? mam taka ochote jadłybyście czy nie?

nie nalezy współzyc w ciaży, bo dziecko będzie miało zatkany nos

nie wolno jeść cytryny, bo dziecko będzie miało kwaśną minę;

nie można lizać lizaka, bo dziecko będzie łyse.

No i nie wolno przechodzić pod rozwieszonym praniem, bo dziecko się okręci pępowiną.
 
reklama
Do góry