reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbkowanie,czy to już? jakie objawy?

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Dołączył(a)
15 Lipiec 2005
Postów
4 797
Miasto
Katowice
hej dziewczyny :)
zakładam nowy wątek bo chyba najwyższy czas ;)
jak to jest u waszych dzieci? bo moja mała jest gdzieś tak od tygodnia strasznie marudna,czasami jest ciężko ::),wkłada co tylko możliwe do buźki,np,jak ją mam w nosidełku to zaraz zabiera się do gryzienia materiału,ma moją dłon,to od razu hop do buzi,autentycznie nie ma momentu żeby nie miała nic w buźce ::) a jej własne rączki są jej ulubione,przez co potem są lodowate :p znów zaczęło jej się ulewać a ślini sie na potęgę ;)
dziś idę do lekarza i się dowiem czy to nie aby to ??? nie jest może moja niunia na to za młoda?
 
reklama
Macio to bardzo sie slini i też wszystko ładuje do buzi :D ale jeszcze nie widac aby zabki szły
 
Adaś ma dokładnie to samo. Poza tym nawet smoczek trzyma w rączce i przesuwa go po dziąsełkach jakby go strasznie swędziały. Ślini się na potęgę i ostatnio zaczął mniej jeść.
 
Mój Kamilek juz tak od miesiaca, ślini się okropnie ciagle mozna go przebierać (doceniam teraz sliniaki), i wkłada non stop raczki lub same paluszki do buzi. gdy próbujemy mu wyciagac to się denerwuje i płacze. W tamtym tygodniu byłam u lekarza i pytałam czy to czaesm nie sa juz ząbki, to powiedział mi że ząbki nim wyjda to czasem ida 2 miesiace, bo niektóre dzieci odczuwają to juz jak zabki zaczynaja kiełkowac a do przebicia dziąsła jeszcze długa droga, ale to przebicie jest właśnie najgorsze ale już nie trwa długo.

Zobaczymy kiedy się Kamilkowi przebiją bo od niedzieli jest "nieznośny" - może to już?

w książce "Pierwszy rok życia dziecka" przeczytałam że około czwartego miesiąca dziecko slini się z zachwytu, i gdy obserwuję Kamilka to zgadzało by się to, często gdy nas zobaczy to się smieje i kapie mu slina...
 
Mój Macio ostatnio też obraził się na smoczka woli swoją rączkę. Narazie w buzi ląduje jedynie lewa łapka, nie próbował jeszcze nic innego nawet zbawki nie sś tak smaczne jak paluszki :)
 
moja mała zrobiła mi dziś malinkę na dłoni ;D wszystko gryzie,a najbardziej lubi jak ma skarpetki na dłoniach ( bo od tej ślinki to ma non stop zimne :p ) od razu wypluwa smoczek i tylko łychać jak ssie materiał ::) takie małe upodobanie ;)
 
Filip tez od miesiaca wszsystko wklada do buzi i okrutnie sie slini. zabkow jeszcze nie widac, ale myslimy,ze juz niedlugo.
karolinna maluszek tez ulewa bardziej niz kiedys. pewnie to przez to,ze czasem pcha raczki za gleboko.
 
a ja już myślałam,że to tylko moje takie przedwczesne objawy ma ;Dale ze mnie zwariowana mamuśka ;D
Wiktoria ręce ma w buzi cały czas i tak jak Twoja Lenka Karoliinnka
też ma cały czas później zimne
poza tym ślini się niemiłosiernie,podobnie jak
wasze dzieciaczki
ma już 2 gryzaczki i chętnie je gryzie,ale muszę jej je chłodzić to wtedy przynosi to podobno ulgę :o ::)
ciekawe,kto pokaże pierwszy ząbek?chyba zawody zrobimy ;D


 
byłam dziś u tego pediatry ale to raczej nie ząbki ;) ale przepisała coś przeciwbólwego,dostajemy więcej witaminki D3 i mała waży 6300!,czyli mleczko ok :)
justynaj pisze:
a ja już myślałam,że to tylko moje takie przedwczesne objawy ma ;Dale ze mnie zwariowana mamuśka ;D
Wiktoria ręce ma w buzi cały czas i tak jak Twoja Lenka Karoliinnka
też ma cały czas później zimne
poza tym ślini się niemiłosiernie,podobnie jak
wasze dzieciaczki
ma już 2 gryzaczki i chętnie je gryzie,ale muszę jej je chłodzić to wtedy przynosi to podobno ulgę :o ::)
ciekawe,kto pokaże pierwszy ząbek?chyba zawody zrobimy ;D
trochę niepsrawiedliwe bo moja Lenka jest najmłodsza :p ;) :D
 
reklama
mój Kubuś juz od jakiegoś czasu też bardzo się ślini - wydaje mi się ,ze czuję jakiegoś małego ząbka ::) , ale jeszcze nie jestem pewna (bo juz wcześniej go czułam, tzn. ok miesiąc temu, a jeszcze sie nie pojawił) , ale tak jak elusia pisała ząbki mogą wychodzić nawet 2 miesiące, więc jeszcze czekamy ;)
 
Do góry