reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zgaga

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Dołączył(a)
15 Lipiec 2005
Postów
4 797
Miasto
Katowice
jak już sie dorwałam do netu to pisze teraz jak szalona;) nie wiem czy inne dziewczyny w 5 miesiącu cierpią na zgagę ja zauważyłam to w ciągu ostatnich paru dni.Nie wiem czy ma to związek z tym ze zaczęłam pić kawę(bezkofeinową:) ) ale nigdy wcześniej nie męczyło mnie pieczenie w przełyku.Jakos tak żyłam w przekonaniu że coś takiego zaczyna się dziać w 8 lub 9 miesiącu.Jak sobie z tym radzić? :-[
 
reklama
hEJ!MI TEŻ WCZEŚNIEJ ZGAGA NIE DOKUCZŁA - ALE TERAZ TEŻ MI DOSKWIERA!MI POMAGA COCA COLA!WIEM ŻE NIE NALEŻY DO ZDROWYCH NAPOJÓW ALE JEST SKUTECZNA I LUBIE JEJ SMAK!!!POZDRAWIAM
 
Ja nigdy nie wiedziałam co to jest zgaga, bo prędzej nigdy jej nie miałam.
Jednak u mnie ta dolegliwośc wystapiła na początku ciąży, tak do drugiego miesiąca.
 
Ja też miałam zgagę tylko na początku ciąży. Teraz na razie mam spokój. Spróbujcie pić mleko, mnie w każdym bądź razie pomagało.
 
Zagladnelam z ciekawosci zeby sie dowiedziec jakie macie sposoby na zgage.Jestem na razie w superowej sytuacji bo mnie jeszcze nie dopadla i oby tak dalej a wam zycze aby wam zbyt mocno nie dokuczala.
 
Ja na razie też nie wiem co to zgaga ale w pierwszej ciąży wiem że pod koniec męczyła mnie niemiłosiernie :(
Pomagały mi wtedy migdaly :laugh:
 
to już zapomniany temat ale jeśli którejś z nas zdarzy się jeszcze zgaga to są tu przykłady co zrobić żeby sobie pomóc :)

Jedz częściej, ale mniejsze posiłki - żołądek nie powinien być zbyt pełny.

Unikaj potraw ostrych, tłustych i bardzo gorących.

Jedz wolno, biorąc do ust małe kęsy, i dobrze przeżuwaj.

Po posiłku siedź przez jakiś czas w pozycji wyprostowanej - ułatwia to przesuwanie się pokarmu we właściwym kierunku. Podobnie podziała poobiedni spacer.

W nocy używaj dodatkowej poduszki.

Przed snem wypij mleko - pomaga ono neutralizować kwasy żołądkowe.

Nie pal.

Napad zgagi skutecznie likwiduje odrobina zmielonego kminku z majerankiem (stosunek 1:1). Dobrze jest mieć przygotowany zawczasu taki domowy preparat. W razie potrzeby weź szczyptę na koniec łyżeczki i zażywaj na sucho, przez chwilę potrzymaj w ustach, aby zmieszał się ze śliną, i połknij.

Jeśli problem jest rzeczywiście dokuczliwy, lekarz może ci polecić jakiś gotowy preparat zobojętniający kwasy. Pamiętaj jednak, że te dolegliwości znikną od razu po porodzie.
 
A ja miałam w piątym miesiącu taki problem że piekła mnie zgaga podczas jedzenia i nic nie mogłam zjeść. pomagało żucie migdałów i trochę mleka... Teraz mam jak na razie spokój
 
reklama
Wczoraj sie dowiedzialam jak to jest miec zgage.Meczyla mnie po zjedzeniu kawalka sernika z brzoskwiniami na ktory juz od jakiegos czasu mialam smaka.Pomogla szklanka mleka ale czy to znaczy ze z serniczkiem bede musiala sie rozstac na prawie 4 miesiace jakie mi jeszcze do konca ciazy zostaly?
 
Do góry