reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze porody***OPIS***

ach kobitki, jak ja Wam zazdroszczę:sorry2:,że wy już po i tak fajnie opisałyście swój poród i swoje odczucia;-).Cieszę ,że z Wami i Wam gratuluję:tak:


Ilka83
 
reklama
wszystko zaczelo sie niewinnie
wstalam robic sniadanie , krzatam sie przy kuchni a tu skurcz i po 20 min kolejny i tak dalej
na poczatku luzik super cieszylam sie ze to juz i liczylam skurcze
jeszcze nastawilam pranie , odkurzylam
skurcze zaczynaly byc co raz bardziej agresywne
o 10 zadzwonilam do poloznej ze sie zaczelo
i tak sobie siedzialam w domku i relaksowlam miedzy skurczami
maz w panice dzwonil czy ma juz przyjezdzac z pracy .... koledzy go wyganiaja zeby jechal do rodzacej .... ja na to ze nie bo mi nie pomoze a bedzie sie tylko denerwowal
o 17 przyjechala polozna skurcze byly juz co 7 min ......o 18 wrocil moj maz do domu
i siedzial sobie i gadal z polozna a ja sobie sie kiwalam
skurcze byl coraz mocniejsze .... polozna co jakis czas robilam mi KTG i badala rozwarcie
o 22 bylo juz ciezko , bolalo jak cholera i czesto nie bylo kiedy sie zrelaksowac i rozwarcie na 4 cm
dalej bylismy w domu a ja walczylam ..... o 3 nad ranem rozwarcie na 7 cm i juz bardo bolalo
stwierdzilam ze jedziemy do szpitala bo boje sie ze jak jeszcze poczekamy to nie zniose siedzenia w samochodzie i tych 10 min drogi
na zew. balo bardzo zimno ja w bola trzeslam sie jak galareta nie mogla nad tym zapanowac
ale dalej bylo ok .... tylko bylam juz zmeczona
o 3,30 polozna sprawdzila rozwarcie i poplynely wody
dalej maeczylam sie w bola i niestety byl to bole krzyzowe normalny horror
kleczalam siedzialam stalam wszytsko i wszytko horror
w koncu polozna mowi jak czuje ze chcesz przec to przyj
super tylko jak tu do cholery przec jak nie ma sily bo juz rano a ty od poranka zeszlego dnia walczysz
no wiec probowlam przec i slabo mi to szlo a plecy boly ...kurr..... bolaly
w koncu zobaczyli odrobine glowki i mowia przec a ja nie moge , nie chce
zrobcie cos ja juz nie moge
w koncu decyzja podlaczyli mi kroplowke na wzmocnienie skurczy no skurcze byl mocniejsze tylko ja nie mialam sily przec
a polozna moi jesze max 2 godz i bedzie juz po wszystki
a ja plakalam daralam sie i juz poprostu nie moglam
na szczecie maz wyszedl na zew. zanim zaczelam przec i maszerowal przed dzwiami
i nie musial widziec tego horroru
przaszlo 2 lekarzy ..... a ja juz nie moge , wyjmijcie mi to dziecko .... zabijcie niewazne tylko niech to sie skonczy
no i pomogli ..... kazali przec i nacieli krocze (wczesniej zapytali meza czy sie zgadza bo ze mna nie bylo kontaktu ...ale o tym dowiedzialam sie pozniej) ... jeszce jedno parcie i glowka wyszla reszte pamitam jak przez mgle ale mialam wrazenie ze reszte cialka porostu mi wyciagneli
i bylo juz ok ...... zawolali meza , polozyli malego na brzuchu i bylo pieknie
bo juz nie bolalo
maly wgladal slicznie bez mazi mial normalny kolor skory nie czerwony
moj maz przecia pepowine ..... malego podali mi do karmienia i zaczal ssac
pozniej maz wzial malego do kapieli i badania .....a mnie zaczeli szczy , troche bolalo ale to juz bylo nic dostalam 18 szwow
potem do pokoju i sobie oboje z malym pospalismy
o 17 zebralismy sie wszyscy i pojechalismy do domu
w domu zmiana papmpersa , karmienie i spac i tak przespalismy od karmienia o 11 do 7 rano
bylo cudownie znowu bac w domu
 
no to moja kolej :))))))

08 listopada minol jak codzien....
godz 24.00 mezus spac nie moze, zaczepia mnie i gada i gada i gada.... a mi sie chce spac. Nagle godz 24.40 czuje ze "sikam". Wyskoczylam z lozka i CHLUP! Odeszly mi wody!!!! Doslownie chlupnelo chyba wiadro wody.
mezus panika, ubral sie w 5 sekund :-D a ja spokojnie poszlam do wanny. Zadnych boli nie czulam doslownie nic, wiec pomyslalam ze mam jeszcze duuuzo czasu. Maz z przedpokoju krzyczy bym jz wychodzila. Ja sie smieje.... ze mamy duzo czasu. Mezus w coraz wiekszych nerwach wiec tylko sie wyplukalam z "grubsza" i pojechalismy odstawic pieska do moich rodzicow do domku. Do szpitala mielismy 30km wiec zanim dotarlismy bylo juz po 2.00 w nocy. Mnie nadal nic nie boli. w szpitalu mialam 4 cm rozwarcia i zero boli. Kazali mezowi jechac do domku i powiedzieli ze nad ranem moze zaczne rodzic w tedy po niego zadzwonia. HA! Zdazyl odjechac (po 3.00 w nocy) a mnie bole chwycily. Rodzilam w sumie od po 3.00 z minutami i o 5.20 urodzilam :-D w miedzyczasie zdazylam pokopac pania polozna.... i prosilam o cesarke. (u mnie w szpitalu rodzi sie tylko silami natury bez zadnych znieczulen , cesarki tylko w sytuacjach musowych-zagraz.zyciu) ...plakalam z bolu a bolalo okropnie... nie wytrzymalam i kazalam zawolac ekarza by natychmiast zrobil cesarke bo nie wytrzymywalam juz. Lekarz przyszedl, zasmial sie ze u nas nie ma cesarek a sa ciecia cesarskie tylko i ze widac juz ciemne wloski i glowka wychodzi mam sie nie wyglupiac ta cesarka. Nogi zacisnelam i "nie bede rodzic, chce cesarke" tylko to pamitam. W sumie od przyjscia doktorka cala sytuacja trwala max 2 min i Marcelek juz byl ze mna :-D
mam szef, bo zrobili mi ciecie, by pomoc malemu wyjsc....
.....wiecie co jest najgorsze i czego sobie nie wybacze do konca zycia?? :zawstydzona/y::-:)-:)-( Po urodzeniu malego nie chcialam go wziasc golutkiego, bezbronnego na brzuszek. Polozna spytala sie czy chce a ja ze NIE :-( Po zwazeniu i oczyszczeniu malego dopiero mi go dali.... strasznie sie zle teraz z tym czuje! Plakalam duzo juz razy z tego powodu... w szpitalu strasznie cierpialam bo zabrali mi go i oddali dopiero po tygodniu :-(
na szczescie juz jestesmy w domciu i jestem PRZESZCZESLIWA! Kocham mojego synka!
 
Mam nadzieję, że szybko zapomnę o tym bólu i strachu.
No pierwszy raz wyrzuciłam to z siebie, bo nikt ze mną nawet o tym nie rozmawia :no:nawet mąż. Chyba wie co musiałam tam przeżyć.:-(
Ale najważniejsze, że synuś jest zdrowy.:tak:
Dokładnie, zapomnisz :tak: najważniejsze że synuś zdrowy :blink:


.....wiecie co jest najgorsze i czego sobie nie wybacze do konca zycia?? :zawstydzona/y::-:)-:)-( Po urodzeniu malego nie chcialam go wziasc golutkiego, bezbronnego na brzuszek. Polozna spytala sie czy chce a ja ze NIE :-( Po zwazeniu i oczyszczeniu malego dopiero mi go dali.... strasznie sie zle teraz z tym czuje! Plakalam duzo juz razy z tego powodu... w szpitalu strasznie cierpialam bo zabrali mi go i oddali dopiero po tygodniu :-(
na szczescie juz jestesmy w domciu i jestem PRZESZCZESLIWA! Kocham mojego synka!

Larvuniu no co Ty gadasz, kobieta w czasie porodu robi różne rzeczy! To prawdziwy szok dla organizmu i całej psychiki. Kochasz go przecież tylko to się liczy :tak:

potem do pokoju i sobie oboje z malym pospalismy
o 17 zebralismy sie wszyscy i pojechalismy do domu
w domu zmiana papmpersa , karmienie i spac i tak przespalismy od karmienia o 11 do 7 rano
bylo cudownie znowu bac w domu

ekspres po prostu, tak szybko do domu :-)

pani Violetko,niech mi pani pomoże bo zaraz Wam tu wszystko okicham.........
ona sie spojrzała i dawaj......
zaczeła w migu rozkładać cały majdan,ubrała fartuch,postawiła jupitery jak na stadionie piłkarskim które miały chyba oświetlać drogę Marcelkowi:-p:-p:-p:-p:-p
i krzyczy...rodzimy,rodzimy
no i zaczeliśmy przeć...
18.10 Marcelek wyskoczył.....
wrzaskunek piękny mamusi:-D:-D:-D
ufffffffffff

bosko! :-D jejku micha mi się cieszyła jak czytałam ten opis :-)

Pobyt w szpitalu wspominam koszmarnie, sale rooming in-glupota. Mala przez pierwsza noc ksztusila sie wodami,, caly czas je wypluwala nie wiedzialam co robic, polozne niewiele mi pomagaly,mowily ze to normalne ze po prostu sie opila wodami i musi to wylac z siebie, na dzwonek przychodzily po 15 minutach:angry: nie spalam WOGULE w szpitalu bo caly czas czuwalam przy malej zeby znowu sie nie zaksztusila.

Biedna Kathhe :-( wiem co to znaczy nie móc spać w szpitalu... :dry:

0 SZWÓW:D także od razu zaczęłam chodzić jak należy:) hehe
to tak po krótce wyglądał poród:)

no czad po prostu, jesteś stworzona do rodzenia :tak:

W piątek było już ok, ale okazało się, ze mam skrzep. Mój gin akurat schodził z 48 godzinnego dyżuru, ale wrócił, żeby mnie zbadać. Zrobił usg, okazało się, że skrzep ma 9 cm... trzeba było zrobić łyżeczkowanie... Tutaj oje nerwy już puściły i nie byłam taka pokorna jak podczas porodu... Ae jakoś przeżyłam. W sobotę wypisałam się ze szpitala na własne żądanie.

ojej, ale się nacierpiałaś :-( współczuję

potem trzy dni na sali z innymi mamami...mam było tez trzy i jak do każdej z nas przyszedł ktoś w odwiedziny to... :dry:

oj tak skądś to znam... :dry:
 
I ja dorzucę swoje 3 grosze, co by i ten topik ochrzcić :)

Rozdział 1. Patologia ciąży.
Do szpitala trafiłam na 2 tygodnie przed porodem. Miałam cholestazę i wyniki na tyle złe, że pani doktor kazała mi się stawić w trybie natychmiastowym do szpitala, z rzeczami dla siebie i dla maleństwa. Byłam pewna, że pójdzie szybko, dadzą mi w żyłę oksytocynę i już, no ale okazało się, że z różnych przyczyn wszystko ciągnęło się przez niemal 14 dni.

Rozdział 2. Porodówka.
29.10. ordynatorka podczas obchodu zadecydowała, że 30.10. mam mieć podaną oksytocynę. Zrobili mi lewatywę, ogolili, zrobili EKG, podłączyli pod kroplówkę. Mąż z aparatem pod porodówką, teściowa razem z nim, skurcze silne że mało macicy nie rozerwą, a rozwarcia zero :-(. Po 4 godzinach skurczy wróciłam z brzuchem na oddział patologii ciąży. Beczałam bite 24h. Podobno oksytocyna często nie działa, tylko czemu nikt mi o tym nie powiedział?

Rozdział 3. Patologia ciąży c.d..
Ordynatorka zaleciła kolejny wlew z oksytocyny - ciąże z cholestazą powinny być o wiele szybciej kończone, i tak "przechulałam" za długo - na 3.11.. Żeby nie w zaduszki :blink:. 2.11. o 5 rano dostałam skurczy. Takich słabiutkich, ale regularnych, co 10 minut. Zaobserwowałam też podbarwiony krwią śluz na majciochach. Zbadano mnie i kazano iść na porodówkę. Tym razem się nie cieszyłam, bałam się kolejnego rozczarowania.

Rozdział 2. Porodówka c.d..
Okazało się, że rozwarcie mam ledwo na 2 palce. I pocieszono, że szybko nie urodzę :sorry2:. Łaziłam w te i na zad z 5 godzin, bolało coraz bardziej, skurczyki były gdzieś tak co 5 minut. O 17 mąż zaczął wypytywać położne o mnie. Był widać dość namolny, bo pozwolili nam się zobaczyć. Tyle z tego wyszło dobrego, że jak wtuliłam się w jego ramionka, to już iść nie chciałam, i stałam tak na korytarzu zwijając się z bólu do 19. Wyłam coraz głośniej, więc położna zgarnęła mnie z powrotem na salę porodową, zbadała rozwarcie :szok: (okazało się, że było na 6 cm) i coś tam zaczęła smyrać w środku, co bolało tak mocno, że tyłek mi lewitował pół metra nad łóżkiem :wściekła/y:.
Później zajmowały się mną studentki. Kasia i Kasia. Baaardzo miłe, bez nich ból byłby nie do zniesienia. Masowały plecy, trzymały za rękę, pomagały wziąć prysznic i turlać się na piłkach. Naprawdę cudowne istoty. Przyszła położna, położyła mnie pod KTG, zbadała rozwarcie i stwierdziła, że kończymy. Widziałam, jak szykuje stanowisko dla maluszka. Serce mi mało nie wyskoczyło z piersi z radości. Niech się dzieje wola nieba - byle niedługo się skończyło.
No i teraz najlepsze.
Położna, p. Kasia (Tak! Rodziłam przy trzech Kasiach :-)), zupełnie mi obca kobieta, w państwowym szpitalu o raczej tradycyjnym podejściu, zaproponowała mi rodzenie w pozycji kucznej! Zaproponowała mi! Sama z siebie! Naprawdę szybko poszło. Taka pozycja to dla kobiety coś wspaniałego. Mało tego. Dzięki p. Kasi ochroniono mi krocze. Nie miałam ani jednego szwu, wyszłam z porodówki tanecznym krokiem, a na drugi dzień, gdyby mnie nie uziemili w tym szpitalu, mogłabym na towerze cały Wrocław objechać. Nic mnie nie bolało.

Moim Aniołom, wszystkim trzem Kasiom, będę dozgonnie wdzięczna!
 
Hej Agnieszko!:-)
A gdzie konkretnie rodziłaś??
Ja mam termin na styczeń i wczoraj się dowiedziałam, że zamykają mi kliniki na przełomi grudnia i stycznia, więc muszę sobie szukać 2 opcji!!:-(
Dużo zdrówka dla Ciebie i dzidziolka!!;-)
 
agnieszko
lekarz mi nie powiedział dlaczego, ale od 15 grudnia do 2 stycznia jest zamknięte:-(
no to teraz mam mały problem i muszę coś pokombinować
 
reklama
Moj porod zaczal sie o 2 w nocy 26.11.2007. Obudzilam sie do toalety na nocne siusiu i w drodze do toalety odeszly wody, ale w malych ilosciach, jakbym sie posiusiala :-) za 10 min zaczely sie skurcze co 4 -5 min. i trwaly prawie 50 sec. Od tego czasu prawie caly czas czulam dziwny ucisk na odbyt i pecherz, zaczelo mnie czyscic i czulam sie niedobrze. Do 4 -4.30 spedzilam na tronie :-p jak wyszlam to moj zadzwonil do szpitala, bo skurcze juz mialam co 2-3 min. Wody tylko lekko mi sie saczyly, byly lekko zabarwione krwia. Polozna ze szpitala kazala mi wziasc ciepla kapiel i paracetamol i sprobowac zasnac. Wiec tak zrobilam i skurcze dalej bolaly tak samo, ale staly sie nieregularne, co 15, 7, 9 ,10 min.roznie i trwaly ok 30 sec. i tak przelezalam w lozku do ok 14. zaczelomnie mdlic. O 14 po 12 h od pekniecia wod pojechalam do szpitala na kontrole. Zbadali czestosc skurczy i prace serduszka mojego maluszka, i wszystko bylo ok, ale zostawili mnie na obserwacji bo krwawilam i mialam skrzepy. Zrobili mi usg i pobrali krew. Ok 16 pierwszy raz wymiotowalam. o 17 mnie zbadali wew. i mialam rozwarcie tlyko na 2 cm. :-( a skurcze bolaly jak cholera, znow byly regularne co 3 min. Polozna stwierdzila ze wygladam jak trup. Bylam wycienczona tymi bulami i wymiotami.
Przeniesli mnie na patologie. ok 18 poprosilam o ZZO, bo juz umieralam z bolu ale nie dali bo powiedzieli ze moga dopiero jak bedzie rozwarcie min. na 4-5cm. Dali mi zastrzyk przeciw wymiotny, ktory tylko moze na godzine mi pomogl, bo wymiotowalam jak nie wiem co........w sumie to chyba z 10 -15 misek papierowych zuzylam. Po tym zastrzyku przyniesli mi gas z tlenem zebym sobie powdychala, ale tlyko na ych slabsych skurczach pomagalo. i tak po 20 zostawili mnie juz samej sobie, co godzine tlyko przychodzila polozna i sprawdzala bicie serca. O 22 zostalam sama, bo moj nie mogl zostac na patologi, i tak lezalam sobie zaciskajac zeby z bolu az do ok 24:20 -. wtedy zawolalam polozna bo juz nie wytrzymywalam z bolu i poczulam jakby skurzcze parte. Polozna przyszla akurat jak siedzialam z maska, mialam takie bule ze cholera........akurat nie moglam nic powiedziec, nawet nie poczekala, popatrzyla sie i poszla, wiec jak skurcze minely, nacisnelam guzik jeszcze raz, przyszla, zapytala sie co ile mam skurcze... mialam co minute, albo i czesciej, nic nie powiedziala i poszla sobie, za ok 1-2 minuty przyszla z druga polozna, ja juz nie moglam......sama zaczelam przec i akurac wtedy mi wody chlusnely. Polozna chciala mnie zbadac wew. ale bylo juz widac glowke, w ciagu minuty jeszcze inne polozne sie zlecialy i 2 lekarzy. Bylo juz widac glowke, polozna powiedziala zebyl parla, to w sumie mialam 2-3 parcia i zostalam najszczesliwsza mama na swiecie !!!!!!!! Skurcze parte nic mnie nie bolaly, ta druga czesc porodu byla tak szybka ze szok :szok: polozna mowi ze jak ja zawolalam to minely 2 min a ja juz urodzilam, bez znieczulenia, naciecia, nieczego, wszystko tak szybko trwalo ze niezdarzyli zadzwonic po tatusia ani na sale porodowa mnie przewiesc. Naszczescie nie bylam glosna, ani razu sie nie wydarlam wiec raczej nie pobudzilam nikogo. Polozna az nie mogla uwierzyc, juz jak wymiotowalam to bylam glosniejsza :-)
Moj David urodzil sie calutki i zdrowiutki, dostal 9 na 9 punktow, wazyl 3.098.
Dobrze ze polozne szybko sie zlecialy, bo tak to nie wiem co by bylo.......chyba sama bym urodzila :baffled:
 
Do góry