reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
Aza, na 100 ml soku dajesz 1 lyzeczke maki ziemniaczanej - rozpuszczasz make w niewielkiej ilosci soku i dolewasz do reszty gotujacego sie soku.
 
Ostatnia edycja:
wpadłam po parę pomysłów na obiadki dla mojego malucha bo moje zmysły powonienia nie radzą sobie w ciąży z obiadkami ze słoiczków i widzę, że ostatnim hitem są kisielki/budynie :)
Pogrzebię głębiej :)
 
dziewczyny nalesniki bede jeszcze dzisiaj robić :p

Mam propozycje na cos pomiedzy kisielem, a budyniem

Kisiel mleczny

powyżej 6. miesiąca

6 miarek mleka modyfikowanego
180ml wody
8 g mąki ziemniaczanej
1 lub 2 szt żółtka jaja
deser lub sok

Sposób przygotowania:
Wodę zagotować i ostudzić. Mleko wymieszać z połową wody. Do drugiej połowy dodać mąkę oraz żółtko i ciągle mieszając zagotować, a na koniec wlać mleko. Kisiel będzie jeszcze lepiej smakował, gdy polejemy go sokiem lub dodamy deser owocowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Nalesniki z przepisu Etny wyszly bardzo smaczne. Moge wiec wam polecic. Dalam ciut mniej wody, zeby ciasto wyszlo gestsze (ok. 60-70 ml zamiast 80) ale wiadomo, ze kazdy robi na oko. Smazylam i na suchej patelni i na odrobinie maselka (te byly lepsze wiadomo:), moja niejadka niestety, nie chciala jesc, smakowaly jej poczatkowo ale wypluwala kawalki, potem zmiksowalismy i tez juz nie chciala.... no ale za jakis czas powtorze na pewno.
 
Do góry