reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

wpadłam po parę pomysłów na obiadki dla mojego malucha bo moje zmysły powonienia nie radzą sobie w ciąży z obiadkami ze słoiczków i widzę, że ostatnim hitem są kisielki/budynie :)
Pogrzebię głębiej :)
Matko Boska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziubasek Ty będziesz mieć drugiego dzidziusia!!! :-) cudownie :-) gratuluje Ci i życzę dużo zdrówka!!!
ale ja mam dziury-przez ciągły brak czasu, nie mam kiedy spokojnie siąść na bb :-(
 
reklama
Jutro zamierzam ugotowac malej na obiad danie ze strony internetowej.

PULPECIKI


Składniki:
- 20 dkg cielęciny mielonej
- 1 żółtko
- posiekana natka pietruszki i obrobina majeranku
- odrobina soli
- włoszczyzna (marchew, pietruszka, seler)

Sposób przygotowania:
Z mięsa, żółtka, natki, majeranku i soli przygotować (dokładnie wymieszać) okrągłe pulpeciki i wrzucać je na gotującą się wodę ze startą włoszczyzną. Gotować ok 30 min. Podawać z surówką z marchewki startej z jabłkiem i ugotowanymi ziemniakami.


Pojutrze to:

Risotto z czerwoną papryką

Składniki:
- 50g ryżu
- 300ml wody
- 75g czerwonej papryki
- 75g cukinii
- 50g selera

Sposób przygotowania:
Ryż gotuj na wolnym ogniu przez 5 min. nie przykrywąjac garnka. Dodaj warzywa do ryżu, doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez ok. 10min. lub do czasu aż ryż będzie miękki. Zmiksuj ryż z jarzynami na papkę lub przetrzyj przez sito.
 
przez przypadek doczytalam ze DZIUBASEK JEST W CIAZY !!! gartulacje przeogromne!!! strasznie zazdroszcze... tez juz bym chciala drugie sobie sprawic, ale niestety problemy hormonalne po ciazy :( lekarz powiedzial ze min. rok do zajscia tak zeby 3 lata miedzy porodami byly ...
 
Mój zjadł ostatni to co my czyli mielone z zieminiakami i buraczkiem.
(czekolade , kabanosa -zwymiotował po nim, lody,schabowego..)

I tu prosze o pomoc:
Chce przepis na zupke :barszczyk czerwony.( osatnio słoik z bobovity kupiłam -zupka na pierwsze danie- mały zachwycony!)

Przeraża mnie gotowanie dla dziecka , przeciez słoiki do 12miesiąca. ;/
 
Mój zjadł ostatni to co my czyli mielone z zieminiakami i buraczkiem.
(czekolade , kabanosa -zwymiotował po nim, lody,schabowego..)

I tu prosze o pomoc:
Chce przepis na zupke :barszczyk czerwony.( osatnio słoik z bobovity kupiłam -zupka na pierwsze danie- mały zachwycony!)

Przeraża mnie gotowanie dla dziecka , przeciez słoiki do 12miesiąca. ;/
jak mu słoiczek tak smakowąl to popatrz co dokąłdnie i w jakich proporcjach jest w składzie słoiczka i wrzuć to do garnka (tylko dokładnie proporcje no i jak soczek jest w skladzie to soczek dolej) potem dołóż mięsko i gotowe
 
Mój zjadł ostatni to co my czyli mielone z zieminiakami i buraczkiem.
(czekolade , kabanosa -zwymiotował po nim, lody,schabowego..)

I tu prosze o pomoc:
Chce przepis na zupke :barszczyk czerwony.( osatnio słoik z bobovity kupiłam -zupka na pierwsze danie- mały zachwycony!)

Przeraża mnie gotowanie dla dziecka , przeciez słoiki do 12miesiąca. ;/

wyjatkowa mój barszczyk uwielbia :-)
robię tak jak lubi czyli
gotuję buraczki z mięskiem,marchewką,przyprawy,zielenina
jak się ugotują na miękko to scieram na tarce na papkę,mięsko dziabię na małe kawałeczki, marchewkę widelcem do papki dolewam trochę barszczu z gara i zjada zjada i się zajada.
 
potrzebuje przepis na zwykla manne na modyfikowanym? jak robicie ?:)

ja zrobiłam raz ...ale nie chciał jeść :-/ ugotowałam na wodzie i wrzuciłam do ciepłego mleka mod...jak nie chciał to troszkę posłodziłam ..też nie chciał...to zostajemy przy smakowych bobovita..bananowa rządzi :-)
 
reklama
Bo na te kasze itd. majatek idzie to mnie waz w kieszeni ugryzł i pomyslałąm , ze moze taka zwykla bedzie jadł wieczorem Spróbuje :p
 
Do góry