reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
Sorki za opoznienie w dostarczeniu przepisu dziewczyny:)

Prosty przepis na wedlinke na parze:

1. Piers kurczaka (moze byc indyk jak wolicie) pociac na cienkie (ok. 1cm) platy i rozlozyc na folii kuchennej przezroczystej.

2. Przygotowac farsz: reszte piersi z kurczaka drobno zmielic (moze byc inne mielone np.wieprzowe), dodac warzywka zmielone (maz dodaje to co mamy w domu, buraczka gotowanego, pomidorka, marcheweczke, troszke cebulki), zielenine (najlepsza jest natka pietruszki lub swierza bazylia), wbijamy bialko jaja, dodajemy troche bulki tartej dla uzyskania lepkiej konsystencji.
Acha, marchewke mozna pokroic w paseczki i ulozyc wzdlud piersi (bedzie ladnie wygladac w plasterkach:)

3. Farsz wykladamy w ksztalcie waleczka na piers kurczaka

4. Zawijamy rolade , owijamy ciasno folia kilka razy, tak zeby powstal solidny walek, konce zwiazyjemy mocno nitka.

5. Wrzucamy na pare i parujemy az bedzie gotowe - w zaleznosci od grubosci waleczka, cienszy ok. godzine a grubszy min. 1,5 h

6. Studzimy i schladzamy w lodowce:)

Maz zazwyczaj robi ciensza roladke dla malej i grubsza dla nas - dla siebie mozna dodac pieczarki, czosnek i przyprawy.

Jak macie jakies pytania to piszcie.
 
Ostatnia edycja:
28.Melba brzoskwiniowa

Składniki:
- 1 dojrzała brzoskwinia
- 25g świeżych lub mrożonych malin
- 15ml (1 łyżka) cukru pudru
- 115g jogurtu naturalnego

Sposób przygotowania:
Z brzoskwini usunąć pestkę i skórkę. Pokroić owoc na plasterki. Wrzucić do rondla, dodać maliny i łyżkę stołową wody. Następnie przykryć i gotować na wolnym ogniu przez 10min., aż owoce staną się miekkie. Przetrzeć przez sito, usuwając drobne pestki malin. Odstawić owoce, by ostygły, a następnie wymieszać z cukrem pudrem i jogurtem.
 
Witam,mam synka ktory ma 10miesiecy.Okolo miesiaca temu dopiero zaczelam gotowac swoje dania maluszkowi ,przedtem dawalam mu gotowe dania czyli tzw.sloiczki,dlaczego?bo bylo mi wygodnie.Ciezko mi teraz przyzwyczaic malca do domowego jedzonka,i nie mam pomyslow na dania.Kochane mamy prosze o pomoc i wiecej przepisow na email abirylo@wp.pl
 
Witam,mam synka ktory ma 10miesiecy.Okolo miesiaca temu dopiero zaczelam gotowac swoje dania maluszkowi ,przedtem dawalam mu gotowe dania czyli tzw.sloiczki,dlaczego?bo bylo mi wygodnie.Ciezko mi teraz przyzwyczaic malca do domowego jedzonka,i nie mam pomyslow na dania.Kochane mamy prosze o pomoc i wiecej przepisow na email abirylo@wp.pl

Mamo Oskara zapraszamy na 1 strone tego wątku https://www.babyboom.pl/forum/dziec...2009-f289/przepisy-dla-naszych-pociech-39785/ jest tam spis tresci i moze znajdziesz cos ciekawego ... jezeli szukasz jakiegos szczególnego przepisu a tam nie znalazłas wtedy pisz :)
 
ale super sa te stronki. przepisuje sobie co lepsze przepisy i sie pochwale - wlasnie wstawilam pierwsza zupke mojemu synkowi !! od dzis koniec ze sloiczkami... chyba ze mnie dopadnie blogie lenistwo ... :p
 
MODERATORKI PROSZĘ O PRZENIESIENI NA PRZEPISY DLA MALUCHÓW


Rosołek z lanymi kluseczkami
udko z kurczaka (najlepiej mięsko z indyka) umyj, zalej litrem wody, dodaj ziele angileskie, liść laurowy. Niech to się gotuje przez 30 min. i dodaj marchewke, pietruszke, seler. Gotuj aż zmiekną. Ugotowany rosołek przecedź przez sito. Mięsko i warzywa pokrój w kawałeczki- dodaj do zupki.
Umyte jajko rozetrzyj w kubeczku z łyżką mąki i strużką wlewaj do rosołu.


Samorobny twarożek (jeszcze nie testowałam)
Pasteryzowane mleko (nie UHT) zakwaś śmietaną, jogurtem , albo kefirem. Po dobie , gdy się zsiądzie , wlej poł szklanki wrzacego mleka. Wymieszaj i poczekaj az ser sie zetnie. Wlej na sito wyłożone gaza. Pozostaw pod przykryciem , by serek odciekł i przełóż do miseczki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak robicie buraczkową? Chciałabym tak,żeby wyszło podobnie jak w tych słoiczkach bobovity. Cleo chyba pisałaś jak to robisz...
Kupiłam buraczki więc czekam na pomoc.

;)
 
Do góry