reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

Jak robicie buraczkową? Chciałabym tak,żeby wyszło podobnie jak w tych słoiczkach bobovity. Cleo chyba pisałaś jak to robisz...
Kupiłam buraczki więc czekam na pomoc.

;)

hejka
ja robie tak
buraki gotuje z mieskiem,marchewka,zieleninka,moze byc ziemniaczek jak lubisz,
jak sie ugotuje to buraka scieram na tarce,marchewke i ziemniaka miele widelcem ( ale nie na papke),zieleninke drobno kroję,dodaje miesko mieszam,doprawiem i gotowe
wszystko na oko robię:-)
 
reklama
A buraczka tylko z marchewką? ten wywar też mu daję z tego buraczka, marchewki i zieleniny?Jaką zieleninę :p ?
jak wywar zostawisz, to bedzie rzadsze jak zupka, jak odlejesz, no to bedzie geste, ja roznie robilam, a zieleninka - troche koperku, zielonej pietruszki drobno posiekanej. ziemniaczek zawsze daje, moze przez to ze sama sie nauczylam tak jesc i mi smakuje, tomi tez nie wybrzydza ;)
 
no wiec jestem tu ...dziunka polecam Ci Biszkopt EWELINY a Krem Kokosowy Pianistki :) ja robilam tyle ze bez kokosa PYSZNY !! nawet wujek cukiernik zdziwiony ze taki pyszny wyszedl :)

o kurde zapomnialam przepisny kilolek przeniosla na smaki aby nie zostały zapomniane :)


ale na szczescie nasz kochany Kilolek dopisał do spisu tresci :)
 
Makaron z brokułami i szynka

Garść makaronu (grubsze nitki)
1-2 plastry szynki
3 różyczki brokuł
pietruszka/seler/marchew

Do garneczka wlać troche wody, dodać warzywa, gotować az zmiekna. Wrzucić makaron i szyne pokrojona w malutkie kosteczki. Gotować do miekkości makaronu. Doprawić do smaku o ile używacie przypraw. Ja poczekałam az woda wyparuje bo moja lubi geste jedzonko-konsystencje dostosujcie do waszych pociech. Musze dodać ze naprawde było pyszne ;-) Polecam
 
kluseczki z serka homo ja robię tak:
2-3 łyżki serka homo waniliowego
1 jajko
trochę mąki
można posolić , dodać cukru jak kto woli
miesza się wszystko razem tylko ważne żeby konsystencja była nie za gęsta bo wtedy będą twarde , gotuje wodę w garnku i łyżką nakładam na wodę kluseczki , jak jest ciasto żadkie to się robi papka ale dziecku to raczej nie przeszkadza , potem masełkiem polać i palce lizać
 
A ja robię trochę inne kluski serowe - chyba trochę podobne do leniwych, ale u mnie w domu jakoś nazywało się je serowe:)
To jedno z nielicznych dań które Alicja "wciąga" :)

- kostka sera białego półtłustego
- 1 jajko
- 2 czubate łyżki mąki

Wymieszać łyżką lub lepiej ręką, wrzucać na gotującą się lekko osoloną wodę tyle ile się nabierze łyżką - nie wyglądają zbyt elegancko :)

My zjadamy to z polane masełkiem i posypane bułeczką.
 
kluseczki z serka homo ja robię tak:
2-3 łyżki serka homo waniliowego
1 jajko
trochę mąki
można posolić , dodać cukru jak kto woli
miesza się wszystko razem tylko ważne żeby konsystencja była nie za gęsta bo wtedy będą twarde , gotuje wodę w garnku i łyżką nakładam na wodę kluseczki , jak jest ciasto żadkie to się robi papka ale dziecku to raczej nie przeszkadza , potem masełkiem polać i palce lizać
dziekujemy za przepis
Wybrowalismy ten przepis dwa razy i maly wcinal, nawet dzisiaj. Dodałam mu do tego ugotowane jabluszko i kolacja zjedzona

A ja robię trochę inne kluski serowe - chyba trochę podobne do leniwych, ale u mnie w domu jakoś nazywało się je serowe:)
To jedno z nielicznych dań które Alicja "wciąga" :)

- kostka sera białego półtłustego
- 1 jajko
- 2 czubate łyżki mąki

Wymieszać łyżką lub lepiej ręką, wrzucać na gotującą się lekko osoloną wodę tyle ile się nabierze łyżką - nie wyglądają zbyt elegancko :)

My zjadamy to z polane masełkiem i posypane bułeczką.

super bedziemy robic chyba we wtorek bo wczesniej koncze, fajny pomysl z tym twarogiem

Dziewczyny jak przechowac Dynie???????????
 
Etna ja tzn mąż kroił, dusił, blenderował i wkładał w pojemnik - kosteczki do lodów, który mamy dołączony w zamrażarce, taka papka się zamroziła, potem te kosteczki wyjęlismy i myk do torebki foliowej i do zamrażarki ponownie. Takie kostki dodaję do zupy, ktorych aktualnie nie gotuję bo mały zbuntował się na jedzenie ;/
 
reklama
Etna ja mam pokrojoną w kostkę w zamrazalniku (w torebkach po kaszkach bo nie przymarzają do dyni)
 
Do góry