reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
Tak więc skonczyły mi się słoiczki bo ile można podawać marchewkę i dynię z ziemniaczkami lub ryżem i zrobiłam własną zupkę.......................oj nie smakowała...przemieliłam w blenderze, może za długo mixowałam bo wyszła konsystencji kogla-mogla.... Zupa dla niemowlaka niby proste a jak skomplikowane. Mam przepisy ale sama nie wiem ile tej wody, pewnie trzeba dostosować do dziecka, tak więc mamusina zupka była fuj...

Passi ratuj.........podaj dokładnie i z tym mixowaniem co i jak!!!!!!!!!!!!!!!! Plissss
 
KILKA PRZEPISÓW DLA ALERGIKÓW, ALE NIE TYLKO:-)
jezeli któryz ze skladnikow alergizuje to zastap go innym!!!!!!
budyń od 7msca
150 ml soku owocowego, 1-2 łyzki maki ziemniaczanej , 1-2 łyżki sinlac , łyżka wody.
Zagotuj soczek , dodac make ziemniaczana wymieszana z woda . Gotuj az zgestnieje. Odstaw na 15 min. Wymieszaj z sinlac . Ilosc maki moze byc rozna w zaleznosci od tego jak gesty ma byc budyn
puree owocowe od 5msca
1 duże jabłko, 2,5 łyzki sinlac, do smaku sok jabłuszkowy bobo frut , albo koperek
jabłko umyc , pokroić w drobniutkie kawałki i dusić na małym ogniu w niewielkiej ilosci wody. Dodac sinlac , zamieszac, dodac soczku ociupine do smaku , albo kopru

0d 7msca mozna zamiast jabłka dac gruszke , morele , brzoskwinie

puree od 5msca
1 średnia marchewka, 120 ml wody, 1,5 łyski sinlac, 4 krople oliwy , koperek
marchew obrac , umyc , zetrzec na tarce z drobnymi oczkami, zagotowac na małym ogniu. Dodac sinlac i zamieszac. Dodac oliwe i koperek.

od 6msca marchew mozna zastapic zielonym groszkiem

deser bananowyod 6msca
1 banan, 1 lyzeczka soku z cytryny, 2 plaskie lyzki sinlac
umytego i pokrojonego w plasterki banana włóż do miseczki , przykryj folia i podgrzewaj w 800w w mikrofali przez minute (albo w małym garnuszku na gazie)
poczekac a z wystygnie, dodaj sinlac i sok z cytryny

delikatne lane kluseczki od 7msca
50 ml wody, 2 płaskie łyzki sinlac i 2 łyzki mąki bezglutenowej z piekarni FUNDACJI PRZEKRESLONY KŁOS ( nie wiem , czy to dostepne - w sklepie nie widziałam)

Sinlac rozmieszac z woda, dodac make i starannie wymieszac , W małym garnuszku zagotuj wodę . Wlej mase cienkim strumieniemna wrzaca wode i zagotuj 1-2 minuty. Wylej na sito. Podawac np. z przecierem owocowym

na dzis tyle:-D
 
Ostatnia edycja:
Martolinka super przepisy skorzystamy.Jutro zrobię budyń :-)
Kaszka

Kleik ryżowy ( na wodzie dla alergika)
Banan podziabany widelcem
Jabłuszko ze słoiczka lub starte

Wymieszać i gotowe mniam
 
CIASTECZKA Z KLEIKU RYŻOWEGO
1 paczka kleiku ryżowego(179g)
1kostka margaryny Kasi do pieczenia
3jajka
1łyżka stołowa proszku do pieczenia
1cukier waniliowy
1szklanka mąki tortowej(0,5 szklanki do ciasta,drugie 0,5 szklanki do podsypywania cista)

zagnieść ciasto i rozwałkować na ok.0,5cm następnie wykrawać ciasteczka foremką(można w ciasteczkach zrobić dziurkę po środku i nałożyć tam marmoladę)
piec ok.20min w 180stopniach
 
a ja zadam głupie pytanie... moze jakaś nieogarnięta jestem albo nie czająca..
co to jest sinlac??
Kamcia googlujesz sinlac i wiesz ;)
sinlac.jpg
 
reklama
kamcia no co ty?? nawet u mnie to jest w sklepie , co tutaj strasznie mało rzeczy dla dzieci :szok:
ja mam fajną książkę z przepisami , właśnie wczoraj sobie wydrukowałam i muszę poszukać w sklepie żurawiny i zrobić Kubie kisiel :tak:
 
Do góry