reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
laski, robilyscie/ jadlyscie kiedys marynowane kozaki?
zostalam obdarowana hurtowa iloscia, juz caly gar sosu gotuje,a zostaly mi same takie male, w sam raz do sloika, tylko niewiem, czy kozaki do octu sie nadaja. moja mama mowi,ze nie slyszala...

Nie jadłam i nie robiłam ale na necie znalazłam takie cuś .....
http://www.google.com/search?q=html&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t
lub
http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/grzyby/grzyby-w-occie.html
ew
http://eyeliner.pl/2008/09/20/grzyby-marynowane-w-occie/

no i we wszystkich przepisach piszę ze kozaki sie nadają.
 
Ostatnia edycja:
laski, robilyscie/ jadlyscie kiedys marynowane kozaki?
zostalam obdarowana hurtowa iloscia, juz caly gar sosu gotuje,a zostaly mi same takie male, w sam raz do sloika, tylko niewiem, czy kozaki do octu sie nadaja. moja mama mowi,ze nie slyszala...
ja marynuje wszystkie, jak leci

Kociolek meksykański


50 dkg mięsa mielonego
1 duża cebula
2 puszki fasoli czerwonej
1 puszka pomidorów całych w zalewie
1 papryka
1 papryczka chili
koncentrat pomidorowy
bazylia
sól, pieprz

Cebule podsmażyć, dodać mięso. Smażyć i mieszając ( można ulepić w mięso w małe kuleczki)aż straci różowy kolor. Podlać wodą i dusić mięso. Dodać pomidory w puszce. Dalej dusić. Pokroić w kostkę paprykę słodką i dodać do mięsa. Papryczkę pokroić w cienkie paski i dodać do mięsa również. I dusić aż papryka zmięknie. Kiedy mięso jest miękkie dodać fasolę czerwoną. Oraz koncentrat pomidorowy dla smaku i koloru. Chwile poddusić jeśli potrawa nie jest zbyt ostra można dodać oprócz pieprzu szczyptę ostrej papryki w proszku. Przyprawić bazylią, solą i pieprzem. Można dodać również czosnek dla podkreślenia smaku i zapachu potrawy.

Sałatka ananasowa z kurczakiem


2 duże pojedyncze piersi z kurczaka
puszka ananasów
puszka kukurydzy
pół pora (bądź cebula)
torebka ugotowanego ryżu
przyprawa kebeb-gyros
majonez

Pierś pokroić w kostkę, posypać przyprawą do gyrosa, usmażyć i wystudzić. Ananasa pokroić w kostkę, pora dowolnie pokroić, kukurydzę odsączyć (do sałatki dodaję jakieś 3/5 puszki),połączyć, dodać majonez i doprawić pieprzem i solą.
 
Szkolna salatka
(szkolna, bo nauczyłam się ją robic na ZPTach ;) )

kawałek mortadeli (w kostkę)
mała puszka groszku
kilka ogórków kiszonych
pół pora
szczypiorek
majonez
 
Dziś wracam do domu i taki oto obiad zrobił mój D

Kupił pity ( te cienkie) włozył grube plastry sera,keczup,parówke,zawinął i na to plastry sera i sru do piecyka...mniammmmm
 
reklama
Do góry