reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Sałatka tortellini:
makaron tortellini, 2 większe pomidorki (kroję w kostkę), 1 ogórek zielony (w kostkę), kukurydza, pół papryki czerwonek (w kostkę), pół papryki żółtej (w kostkę), koperek, trochę majonezu, sól i pieprz

Sałatka z czosnkiem:
kukurydza (1 puszka), pół kg sera żółtego (ścieram na tarce z grubymi oczkami), 2 ząbki czosnku (wyciskam) i majonez. Bez przypraw, przyprawą jest czosnek.

jajka z żółtym serem:
jajka ugotowane kładę na plastrach pomidorów, przyprawiam sola, pieprzem, smaruje majonezem i obsypuję serem żółtym startym na dużych oczkach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dziunka Shrek dla Ciebie
Biszkopt : 4 jajka, 1 szkl maki, 1 szkl cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia-20/25 min w 200 st. Potrzebna jest tylko polowa biszkoptu do tego ciasta wiec albo zrób z polowy skladników, albo użyj do czegoś innego
1 kubuś zielony (o,75l) i 2 budynie śmietankowe - zagotowac
Delicje z biedronki
Krem z paczki
2 galaretki zielone

Układać warstwami: pół biszkoptu, budyń,biszkopty, krem, galaretka


Gie-oska nie było koszuli.
 
Sałatka tortellini:
makaron tortellini, 2 większe pomidorki (kroję w kostkę), 1 ogórek zielony (w kostkę), kukurydza, pół papryki czerwonek (w kostkę), pół papryki żółtej (w kostkę), koperek, trochę majonezu, sól i pieprz

Sałatka z czosnkiem:
kukurydza (1 puszka), pół kg sera żółtego (ścieram na tarce z grubymi oczkami), 2 ząbki czosnku (wyciskam) i majonez. Bez przypraw, przyprawą jest czosnek.

jajka z żółtym serem:
jajka ugotowane kładę na plastrach pomidorów, przyprawiam sola, pieprzem, smaruje majonezem i obsypuję serem żółtym startym na dużych oczkach.

jak podajesz te jajka? Na półmisku? i każdy sobie bierze porcję?
Jajka kroisz w połówki?
 
Pyzy z mięsem

* ziemniaki ugotowane
* jajko
* mąka ziemniaczana
* mieso
* cebulka
* przyprawy

Ziemniaki najlepiej ugotowane dzień wczesniej <ja zawsze do obiadu gotuje najwiekszy gar i co nie zostanie to mam na pyzy/kopytka na drugi dzień> zmielić przez maszynke/prackę do ziemniaków <miałam dziś lenia i nastawiłam w robocie kuchennym ziemniaki na funkcje siatkowania miesa :D:D:D:d i tez dobre byly :D > poźniej w misce podzielic "ciasto" na 4 czesci i jedna wyjac i dosypać maki ziemniaczanej w tą czesc... poźnej ziemniaki <wszyskie czesci> mąka i jajko wymieszac wszytsko dokladnie- ciasto nie powinno sie lepic za bardzo jak lepi sie dodac wiecej mąki... mieso mielone usmażyc na patelni z cebulka i przyprawa <mozna dac surowe ale wiecej sie gotuje wtedy pyzy>... ostudzić ... w duzym garnku zagotowac solona wode ... lepimy pyzy wielkosc wg uznania do srodka troche mieska i do wrzatku od wypłyniecia ok.5min gotować Dla mnie pyzy sie lepiły starsznie ale wymysliłam patent :D musza byc wilgotne rece :) i kluseczki śliczne wyszły :D
 
Ostatnia edycja:
Pyzy z mięsem

* ziemniaki ugotowane
* jajko
* mąka ziemniaczana
* mieso
* cebulka
* przyprawy

Ziemniaki najlepiej ugotowane dzień wczesniej <ja zawsze do obiadu gotuje najwiekszy gar i co nie zostanie to mam na pyzy/kopytka na drugi dzień> zmielić przez maszynke/prackę do ziemniaków <miałam dziś lenia i nastawiłam w robocie kuchennym ziemniaki na funkcje siatkowania miesa :D:D:D:d i tez dobre byly :D > poźniej w misce podzielic "ciasto" na 4 czesci i jedna wyjac i dosypać maki ziemniaczanej w tą czesc... poźnej ziemniaki <wszyskie czesci> mąka i jajko wymieszac wszytsko dokladnie- ciasto nie powinno sie lepic za bardzo jak lepi sie dodac wiecej mąki... mieso mielone usmażyc na patelni z cebulka i przyprawa <mozna dac surowe ale wiecej sie gotuje wtedy pyzy>... ostudzić ... w duzym garnku zagotowac solona wode ... lepimy pyzy wielkosc wg uznania do srodka troche mieska i do wrzatku od wypłyniecia ok.5min gotować Dla mnie pyzy sie lepiły starsznie ale wymysliłam patent :D musza byc wilgotne rece :) i kluseczki śliczne wyszły :D

Kasiula skorzystam z przepisu na pewno!! tylko nie wiem kiedy hahha bo normalnie nie przyzwyczajona jestem do gotowania i zajmowania sie dzieckiem jednoczesnie a teraz na swoim to moge se pokucharzyc hahahha. dzisiaj tylko na szybko zrobilam małemu cos na wzór buraczkowej, tylko sie kapnełam ze ziemniaków jeszcze nie mam :-D:-D i zrobiłam mu z makaronem, a co :-p tez bylo dobre hahahaha
 
Kasiula skorzystam z przepisu na pewno!! tylko nie wiem kiedy hahha bo normalnie nie przyzwyczajona jestem do gotowania i zajmowania sie dzieckiem jednoczesnie a teraz na swoim to moge se pokucharzyc hahahha. dzisiaj tylko na szybko zrobilam małemu cos na wzór buraczkowej, tylko sie kapnełam ze ziemniaków jeszcze nie mam :-D:-D i zrobiłam mu z makaronem, a co :-p tez bylo dobre hahahaha
hihi :)
ja to zawsze muzyke głosno włanczam i gotuje i tańczymy z Pawłem :d jak sie nudzi to co raz daje nowa łyzke czy miske z szafki :D i szalejemy razem :) albo gotuje jak spi choc czesc rzeczy zrobie potrzebnych do obiadu :) a ktoregos dnia nie dał sie niczym przekupic to posadzilam go na blacie a obok cos tam robilam i siedział grzecznie i przygladał sie :) .... teraz skubany za kazdym razem podchodzi i rece do góry zeby posadzic wysoko :D
 
Dziewczyny, potrzebuję przepisów na jakieś proste dania jednogarnkowe: najlepiej zapiekankę i zupę/gulasz. W każdym razie coś sycącego, ale też w miarę lekko strawnego, żebym mogła dać też maluchowi...
 
zupa gulaszow

marchewka
3 papryki kolorowe
pieczarki
cebula
miesko wieprzowe w kostke
sol, pieprz, papryka czerwoan, pieprz ziolowy listek,ziele


mieso podsmazasz na oleju (nieduzo), dodajesz cebule w kostke lub piorka, papryke w paski, starta marchewke, pieczarki pokrojone, zalewasz woda, dorzucasz listek i ziele i gotujesz do miekkosci, doprawiasz sola, pieprzem mielona papryka, ew pieprzem ziolowym
 
reklama
Do góry