reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

hmm tak? zupełnie nie przypominało to korzenia imbiru ale moze ciort wie a to ze to 2 w dwóch kolorach to w sensie że rózne czy farbowane?
ale wiesz co jak sobie smak przypominam to moze faktycznie, jakoś nie przyszlo mi to do glowy
 
reklama
dziewczyny polecam ciasto marchewkowe ktore robi furore wszedzie gdzie sie pojawi;)

CIASTO MARCHEWKOWE
2,25 szklanki mąki
2,75 szkl. marchewki (starta na grubych okach)
1 szklanka oleju
3 jajka
2 lyzeczki sody (niecale)
1,5 szklanki cukru (brazowy lub bialy, lub cukeir z miodem)
2 lyzeczki przyprawy do piernika (lub np. cynamon)
+ suszona sliwka, orzechy, zurawina, migdaly itd.

Miksuje wszystko razem i na koncu dodaje marchewke.

180 stopni – 60 min.
Najlepsza srednica foremki – ok. 22cm (foremke natrzec maslem, posypac maka)
Polecam polewe z gorzkiej czekoladyJ
 
Ja robię na oko, daję mąkę, jajka, sol, mleko i mieszam do konsystencji takiej lejącej ale nie bardzo. Kiedys robiłam ze strony Pascala i tutaj on robił pół na pół mleka i wody. Niestety nie poradzę co do ilosci :( Jak dziewczynki nie pomogą to google :)

Mi się spodobała ta stronka i chyba dzis to upiekę na szybko :)
Śmietankowe serca

a na tej stronie w zakladce placki, pierogi, nalesniki, gofry
https://docs.google.com/View?docID=dhb495hs_240wxg9vgdg&revision=_latest&hgd=1
jest przepis na nalesniki jakis tam
 
Ostatnia edycja:
Mama - zależy od mąki - 250 g , 2 jaja, szczypta soli... 500ml mleka, jeśli ciasto jest zbytnio lejące dalej dosypuje po troszku mąki....;-)
 
ja wczoraj tez robilam nalesniki z serem zachcialo sie :d i dalam 2 jajka mleko co mialam <koncowke> make <przesiałam> na oko i miksowalam :D pozniej wody gazowanej dodalam bo mleka wiecej nie bylo a gazowana woda podobno dodaje pulchnasc :D haha no i ciut soli :d wyszły ok :)
 
reklama
Do góry