reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Dziunka nic prostszego :) Raarbar myjesz , odcinasz twarde końcówki i kroisz w wieksze kostki. Zalewasz woda i słodzisz do smaku. Do poczatkowego gotowania nie dawaj za duzo cukru , bo on dopiero sie rozpusci. Jak sie zagotuje to dosłodź i sprawdzaj kiedy rabarabar bedzie miekki. Ja lubie taki rozgotowany. Mozna dodac jeszcze sk z jedenej cytryny

ale mi narobilyscie smaka :p uwielbiam ten kompot, a tu nieeeeeee wolnoooo mi :-(
 
reklama
Lotka a czemu Ci nie wolno? Problemy z nerkami? Rabarbar ma duzo szczawianów, czy się mylę?
Ja pamietam ze mialam taką ochotę na rabarbar w ciąży ale ze ja wszystko czytająca wtedy bylam natknęlam się ze niby w ciązy nie wolno, ech...
ciasta z rabarbarem jeszcze nie jadłam, a rabarbarowy kompot to smak dziecinstwa mi rowniez przypomina, w przedszkolu i szkole wszystkie dzieci nie lubiły a ja kochałam i się dziwiłam :)

http://mojewypieki.blox.pl/strony/Ciastazowocami.html
 
Ostatnia edycja:
Zrobiłam, faktycznie to zajmuje sekundę a jaki PYSZNY!!!
Tzn dla mnie, bo A woli słodszy, hehehe.

Ula to prawda, nie można przesadzać z rabarbarem, szczawiem, botwinką i szpinakiem. Ale Lotka chyba na diecie dlatego nie może;-)
 
Zrobiłam, faktycznie to zajmuje sekundę a jaki PYSZNY!!!
Tzn dla mnie, bo A woli słodszy, hehehe.

Ula to prawda, nie można przesadzać z rabarbarem, szczawiem, botwinką i szpinakiem. Ale Lotka chyba na diecie dlatego nie może;-)

ja tez uwielbiam rabarbar, mialam dzisiaj kupione w ciastkarni gotowe ciasto z rabarbarem ale malo tam bylo tego rabarbaru :(

Dziunka tak ładnie cie prosze daj mi przepis na to twoje ciasto z truskawami i czy mozna tam dodac rabarbar zamiast trusawek?
 
Lotka a czemu Ci nie wolno? Problemy z nerkami? Rabarbar ma duzo szczawianów, czy się mylę?
Ja pamietam ze mialam taką ochotę na rabarbar w ciąży ale ze ja wszystko czytająca wtedy bylam natknęlam się ze niby w ciązy nie wolno, ech...
ciasta z rabarbarem jeszcze nie jadłam, a rabarbarowy kompot to smak dziecinstwa mi rowniez przypomina, w przedszkolu i szkole wszystkie dzieci nie lubiły a ja kochałam i się dziwiłam :)

Ciasta z owocami

no tak, dieta :-( niby sie ciesze, bo w koncu sie za siebie wzielam przed latem, ale wlasnie owocow mi brakuje najbardziej...
 
placek z owocami

pół kostki margaryny rozetrzeć dodać
1 szklanka cukru
2 całe jajka - dobrze wymieszać
5 kopiastych łyżek mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki śmietany
dobrze wymieszać ,wlać do formy , ułożyć owoce ,piec ok 45 min

jeśli chodzi o owoce to rabarbar ,śliwki , truskawki , co kto lubi tylko te najbardziej soczyste owoce dobrze obtoczyć w mące lub bułce tartej , ja z reguły robie podwojoną porcję bo tak to na małą balszkę wystarcza :)
 
reklama
Do góry