reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Tu się zgodzę:tak: Mąki biedronkowej wchodzi mi do ciasta prawie dwa razy więcej:dry: Teściowa też się dawno na niej poznała. Kupujemy tylko wrocławską.
 
reklama
ja tez mam dobra make tortowa, tez zwracam uwage na rodzaj maki. Wiec to nie to. Ja wlozylam ciasto na goracy piekarnik na 200stopni i 45 min, moze na mierjsza temperature i na dluzej, albo na zimny piekarnik nie wiem?
 
ja tez wkladam na gorący piekarnik na 45 minut, jak jest upieczone pęka az takie wyrosnięte. Wyłączam piekarnik, otwieram lekko drzwiczki od piekarnika i stoi tak z parę minut, potem wyjmuję z blachy.
 
etna ja robię coś takiego i nie ma siły żeby nie wyszedł
aha dodaję od siebie pół szkalnki oleju ;)

BISZKOPT Z OWOCAMI
Składniki:

1 szklanka mąki, 1/2 szklanki cukru (może być więcej, jak ktoś lubi słodsze ciasto albo doda kwaśne owoce), 4 jajka, szczypta soli, szczypta proszku do pieczenia (nie musi być), owoce (jabłka, banany, truskawki itp.), tłuszcz do wysmarowania formy

Jak przyrządzić?
Ubić białka z odrobiną soli. Jak już będą sztywne, stopniowo dodawać cukier i dalej ubijać. Gdy cały cukier będzie dodany, dodawać po jednym żółtku. Na koniec wsypać mąkę i proszek do pieczenia. Delikatnie zamieszać. Przenieść masę do formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą albo mąką. Na wierzchu umieścić owoce. Piec około 45 minut w 180 stopniach

Uwagi:
Biszkopt można upiec bez owoców, a następnie przeciąć, przełożyć masą, udekorować owocami i galaretką owocową. Można też zrobić biszkopt kakaowy. Należy wtedy odjąć tyle łyżek mąki od podstawowego przepisu, ile da się kakao.
 
Spróbuję popełnić ten biszkopt w weekend.. :)
Aniu jakiej wielkości forma ?
ja robię w tortownicy o średnicy ok 24cm ;)


Pyszna pasta

4 jajka
20 dag sera żółtego w kostce
szczypiorek
koperek
majonez
masło
sól, pieprz

Jajka ugotować na twardo, drobno posiekać(ucieram na tarce jak ser). Ser zetrzeć na tarce na drobnych ostrzach. Szczypiorek i koperek posiekać (dałam pół pęczku szczypiorku,koperku nie miałam). Doprawić solą, pieprzem. Dodać łyżeczkę-dwie miękkiego masła i doprawić majonezem do smaku i odpowiedniej konsystencji.

Pasta jest kaloryczna, sycąca i ma dużo wartości odżywczych dla mam w ciąży i karmiących - witaminy, żelazo (żółtka jaj) i wapń (ser).
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja robię w tortownicy o średnicy ok 24cm ;)


Pyszna pasta

4 jajka
20 dag sera żółtego w kostce
szczypiorek
koperek
majonez
masło
sól, pieprz

Jajka ugotować na twardo, drobno posiekać(ucieram na tarce jak ser). Ser zetrzeć na tarce na drobnych ostrzach. Szczypiorek i koperek posiekać (dałam pół pęczku szczypiorku,koperku nie miałam). Doprawić solą, pieprzem. Dodać łyżeczkę-dwie miękkiego masła i doprawić majonezem do smaku i odpowiedniej konsystencji.

Pasta jest kaloryczna, sycąca i ma dużo wartości odżywczych dla mam w ciąży i karmiących - witaminy, żelazo (żółtka jaj) i wapń (ser).

Dobry pomysł z tym serem żółtym, do tej pory robiłam podobną bez. Może w ten sposób Alicji przemycę ser do menu :)
 
Do góry