reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Ilonka napisz mi ja robisz tą sałatkę co jadłam u Ciebie wzoraj.
Gofra bym zjadła ale nie mam w czym zrobić.pozostaje mi buda na pętli autobusowej:-D
oj Cleo tos mnie zawstydzila, teraz wszyscy sie dowiedza ze robie salatke "z paczki" :D
ogorek, pomidor, pol salaty, papryka, troche wedliny i sera (w przepisie jest 50g, ja tak na oko) i do tego sos z paczki - 3 lyzki majonezu, 2 ketchupu i prodszek a calosc posypujemy grzankami z paczki:zawstydzona/y:
to ta salatka Ostrzeżenie o przekierowaniu
 
reklama
Kilolek,zrob sushi,z wedzonym lososiem/ makrela/ tunczykiem z puszki.wstawialysmy przepisy.wychodzi sporo,jest efektowne I Sie nie narobisz.
 
Etna Najlepszy:


Ciasto na 10 gofrów:

- 250g mąki
- 125 g masła
- 50g cukru
- cukier waniliowy
- 4 jajka
- starta skórka z cytryny
- łyżeczka proszku do pieczenia
- 1/4 litra śmietany/mleka
- szczypta soli

Masło ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym. Dodajemy sól i mąkę wymieszaną z proszkiem. Następnie dodajemy po jednym jajku i ucieramy ręcznie lub mikserem do uzyskania gęstej, puszystej masy. Dodajemy startą skórkę z cytryny oraz śmietanę/mleko i starannie mieszamy.
Wylewamy na środek rozgrzanej gofrownicy:-)

Są pyszne:tak:


Moje ogórki będą w czw/pt. Już się boję:szok:

Dziś przymierzam się do gofrów, biorę pod uwagę przepis Dziunki także oraz przepisy ze strony moje wypiekiblox.pl nie mogę sie zdecydować ;p Dziunka we wszystkich przepisach gdzie jest masło widzę masło roztopione a tutaj nie jest - ale skoro pisalas ze są pyszne moze się skuszę :) Zrobilam zupkę kalafiorową ze smietaną kremowką wiec bita smietana bedzie jak znalazł.
 
Opalasz na gazie cebulę obraną. Myjesz około 6 skrzydełek , wrzucasz go gara zalewasz woda. Dodajesz te cebule , obraną marchew , pietruszkę , seler, połowe zielonej czesci pietruszki , całą zielona czesc selera, całego pora , ziele angielskie , pieprz w ziarnach i 3 liscie laurowe. Gotujesz to na małym gazie aż mięsko będzie ładnie się obierac. Przelewasz rosół przez sito , dodajesz , sól , pieprz , kawałki obranego mięska , pokrjona machewke. Reszta włoszczyzny do wywalenia.
Warzyw musi byc duzo:tak:
dobrze jest do gotowania pod koniec dorzucic troche swiezego lubczyku jak ktoś ma.
Rosół posujemy pietruszka zielona
 
Zrobiłam gofry z przepisu i niestety nie wyszły, flaki jakich mało ech....dodalam do ostatnich wiecej proszku i cos urosły ale daleko im do ideału. Nie wiem czy to wina przepisu czy gofrownicy bo nigdy na niej nie robiłam :-(
Jutro zrobię z bloga z nowego przepisu i powiem czy lepsze czy jednak gofrownica jest zła, ech....dobrze ze H smietany nie ubił :-(
 
reklama
Dziwne:baffled: moje wychodzą chrupiące i grube:tak: i to na beznadziejnej gofrownicy, bo mam taką z tych nowszych, a z kolei mama ma starą, taką srebrną i na niej wychodzą jeszcze lepsze:tak:
 
Do góry