reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
mi również brak... chyba zrobię zwykłego kurczaka z sosem warzywnym i już:sorry2:
źle się czuję ... to dlatego
Ja robilam ostatnio coś takiego:

Piers z kurczaka pokroiłam na paseczki, wrzuciłam do miski , trochę oleju lub oliwy, lekko posolić i wspypać sporo ziół prowansalskich, można jeszcze ale naparwde mało wegety.Zostawić na, bo ja wiem godzinke w lodówce.Musicie to oczywiście wszystko wyieszać razem:)

Po godzince wrzucacie na patelnie juz bez dodawania oleju! smażyc na chrupko a na koncu na to zółty ser i na talerz bach. Smakuje pycha z frytkami i sałatką colesław.(jak kojarzycie sharme ze Sphinxa to własnie coś takiego)


Mój mąż oszalał:-D

Dobra rada żeby sie z frytkami wyrobic.Ja robie tak.Najpierw smaże frytki i wrzucam do garnka.One dlugo będą ciepłe.I wtedy mięsko robię.Chyba ze macie frytkownice.
 
Julcia ja mialam tak samo!! na poczatku o slodkim nie ma mowy... a teraz... ciasta batoniki lody mniamku :) wczoraj zrobilam takie ciasto na zimno z truskawkami normalnie pychota pewnie do wieczora nic nie bedzie :)
Ja też na początku ciąży w ogóle nie jadłam słodyczy. Potem była ta akcja z podejrzeniem cukrzycy i przez tydzień byłam na diecie dla diabetyków. Jak się dowiedziałam, że jednak cukrzycy nie mam, to zaczęłam zjadać przemysłowe ilości ciastek i innych pyszności. Teraz trochę przystopowałam, bo to jednak niezbyt zdrowo i lęk przed cukrzycą pozostał, ale zawsze coś tam słodkiego w ciągu dnia dorwę :-)
 
w IE colesław to bardzo znana sałatka.... a ja jakoś nie przepadam...
co do mojego kurczaka to trochę inaczej myślałam....
bo ja przeważnie robię tak że mięso tak jak Ty a póżniej kroję zioła i warzywa na drobno tj : pieczarki, marchew, cebulę, ehhhh nie pamiętam co jeszcze przez ten ból...
nawet sie skupić nie mogę.... a no groszek tezż i kilka innych warzyw wg uznania co kto lubi , wszystko duszę z tym mięskiem na patelni z dodatkiem wody a na koniec robię zaklepkę mieszam i przyprawiam jeszcze do smaku
 
No można kombinowac z kurczakiem na milion sposobów:)
Ja kiedyś zrobiłam tak jak pisałam wczesniej przepis tylko zamiast sera wlałam na patelnię sos czosnkowy i smietany trochę.Pychaaaaaa sosik wyszedł:)
 
Jak pracowałam to tak nie miałam czasu się babrać w kuchni z obiaem, zazwyczaj coś na szybko.Ale teraz na zwolnieniu to czasem wymyślam jakieś cuda i też tak jak Bura korzystam ze stron internetowych w poszukiwniu czegoś pysznego.

Ostatnio nauczyłam się robić chlebek pita jak ktos lubi kebabika czasem zjeść.
Można wrzucić mięsko , surówke co kto lubi mniam:)
Teraz patrze ze to ze strony Wielkie Żarcie ( zapisane w ulubionych):-D


Wielkie Żarcie - Chlebek PITA pychotka
 
bura powiem Ci że ja nigdy nie korzystam ze stronek...
ale czasem jak widzę coś tylko na obrazku to sama kombinuję i takiee robię.... hehe
kiedyś robiłam kurczaka nadziewanego ziołami i serkami a na zewnątrz oblepiłam boczkiem.... i powiem Ci że akurat wpadli znajomi i mówili że jedli coś takiego w restauracji:szok: a ja się cieszyłam że wymyśliłam coś świetnego:-p

zawsze uwielbiałam siedzieć w kuchni i wymyślać nowe potrawy.....:tak:
 
reklama
o ja z piersia tez mam fajny przepis piers kroisz na male kawaleczki do tego 2 jajka 3 lyzki majonezu 3 lyzki wegety ser zolty potarkowany sol pieprz na godz. od lodowki aby sie przejadło i pozniej takie placki ale pycha mniam :) mozna je jesc i na zimno tez sa pyszne chyba dzis juz wiem co bedzie na obiad :D
 
Do góry