reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama

ja dziś będę grochówkę robić.... póki jeszcze mogę jeść;-)
tylko może powiecie co dodajecie do grochówki bo ja już zapomniałam..
nie robiłam chyba już 3 lata:zawstydzona/y:
 
ja dziś będę grochówkę robić.... póki jeszcze mogę jeść;-)
tylko może powiecie co dodajecie do grochówki bo ja już zapomniałam..
nie robiłam chyba już 3 lata:zawstydzona/y:
Boczuś wędzony i majeranek z grochem to podstawa, mozna ziemniaczki , marchewkę :)
Majeranek na koncu bo wyjdzie kichowata zupa.No i boczek lepiej podsmażyc wczesniej:)
 
Boczuś wędzony i majeranek z grochem to podstawa, mozna ziemniaczki , marchewkę :)
Majeranek na koncu bo wyjdzie kichowata zupa.No i boczek lepiej podsmażyc wczesniej:)
to w sumie to co myślałam + cebulka... tylko mi się tak mało dodatków wydawało:sorry::laugh2:
i myślałam że czegoś zapomniałam... hehe :zawstydzona/y:
ale dziękuję bardzo za pomoc :tak:
 
ja dziś będę grochówkę robić.... póki jeszcze mogę jeść;-)
tylko może powiecie co dodajecie do grochówki bo ja już zapomniałam..
nie robiłam chyba już 3 lata:zawstydzona/y:
Namoczony groch gotuję sam w wodzie w której leżakował (solę dopiero na koniec)
W osobnym garnku wywar z włoszczyzny i boczek w kostkach.
Na patelni podsmażam cebulkę, dodaję mąki, robię zasmażkę i dolewam zimnej wody.
Łącze:
1. Ugotowany groch z wywarem z włoszczyzny i boczku + kostka rosołowa, pieprz, papryka (co tam chcesz)
2. po kolejnych 10-15min dodaję tą zasmażkę z cebulą
3. Dodaję majeranek + Gotuję jeszcze kolejne 10-15min
Najlepiej żeby groch był na tyle miękki żeby się rozpadł wtedy zupa sama się zagęszcza
(można podawać z grzankami ale ja tego nie robię)

My wtrząchneliśmy końcówkę naszej grochówy dzisiaj :tak:
Alleeee Ł zachwalał...:-)
"...jak to koniec..." ? :shocked2::-D
 
reklama
Do góry