reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

a jak robicie sos do spagheti ?? ja zawsze wrzucam co popadnie dlatego zawsze wychodzi inny i chciałabym spróbować jakiegoś z przepisu :))

ja zazwyczaj jak szybko chce zrobic to kupuje w słoiku i wtedy to wogole spaghetti zrobione tyle co makaron ugotowac :p a jak juz inspiracja mnie bierze to pomidory podrobione kupuje w kartoniku tzn 2 szt i to gotuje sporo oregano bazylii czosnku na koniec mielone usmazone i ser w kostke pokrojony :) :)
 
reklama
ja zawsze też wrzucam co popadnie;-)
chociaż spageetthi rzadko jemy bo ja nie lubię makaronów:-p
a D jakoś też szczególnie nie przepada za spagetthi..
ale robię jak już to na koncentracie pomidorowym....
 
moje spagetti:

smaze mielone, przyprawy - sol, pieprz, bazylia,oregano
osobno dusze pieczarki pokrojone w kostke
osobno smaze cebule pokrojona w talarki, kiedy jest juz podsmazona dorzucam pokrojoe w kostke pomidorki
usmazoe miesko lacze z pieczarkami, cabulka i pomidorami. dodaje przecier pomidorowy i doprawiam do smaku.
gotuje makaronik, ucieram serek i gotowe :)
 
a ja mam ochote na ciasto z jabłkami ma moze ktoras mamusia fajny przepis? :cool2:
Kasia ja tez dzis robie ciacho jabłkowe.Oto łatwy przepis i szybki.
Składniki

3 szkl mąki
1 kostka margaryny
1 szkl cukru
2 łyż proszku do pieczenia
1 op cukru waniliowego

Wszystkie składniki zagnieść,jak juz się wszystko "poskleja" trochę to odsyp dużą garść zrób z tego kulę i hop do lodówki lub zamrażarki.

Do reszty wbij 5 jajek i zmiksuj.
Forme wysmaruj masłem lub margaryną, można trochę sypnąć bułki tartej też , wlej ciasto na to owoce.Ja kroję jabłka bo trzeć mi sie nie chce.Następnie wyjmij kulę z lodówki ( musi stwardnieć) i na tarce na grubych oczkach ja zetrzyj na ciacho , taka kruszonka powstanie.Wczesniej włącz piekarnik na jakies 180 st i hop i wrzucaj az sie upiecze.Do godziny nie dłużej ale sprawdzaj, żeby sie nie spaliło.
Jak wystygnie posyp cukrem pudrem jak lubisz.
A no i do jabłek troche cynamonu koniecznie:-)

Jabłka kwaśne są najlepsze!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kasia ja tez dzis robie ciacho jabłkowe.Oto łatwy przepis i szybki.
Składniki

3 szkl mąki
1 kostka margaryny
1 szkl cukru
2 łyż proszku do pieczenia
1 op cukru waniliowego

Wszystkie składniki zagnieść,jak juz się wszystko "poskleja" trochę to odsyp dużą garść zrób z tego kulę i hop do lodówki lub zamrażarki.

Do reszty wbij 5 jajek i zmiksuj.
Forme wysmaruj masłem lub margaryną, można trochę sypnąć bułki tartej też , wlej ciasto na to owoce.Ja kroję jabłka bo trzeć mi sie nie chce.Następnie wyjmij kulę z lodówki ( musi stwardnieć) i na tarce na grubych oczkach ja zetrzyj na ciacho , taka kruszonka powstanie.Wczesniej włącz piekarnik na jakies 180 st i hop i wrzucaj az sie upiecze.Do godziny nie dłużej ale sprawdzaj, żeby sie nie spaliło.
Jak wystygnie posyp cukrem pudrem jak lubisz.
A no i do jabłek troche cynamonu koniecznie:-)

Jabłka kwaśne są najlepsze!

oh dzieki brakuje margaryny pozniej meza wysle i zrobie :) mniam ... ciepla szarlotka i lody waniliowe :) hehehhe
korzystajmy puki mozemy :-p
 
reklama
Do góry