reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

ja gotuję piersi z kurczaka w marchewce i bulionie, albo pulpeciki albo udeczko albo jakieś inne mięso....z reguły wszystko w marchewce:sorry:
o matko i tak codziennie??
ja też liczę na jakieś przepisy dla karmiącej ale nie gotowane, i najlepiej coś słodkiego :-):-)zakazanego
 
reklama
ja tu zajrzałam w nadziei, ze znajdęprzepis na coś smacznego,a tu same pytania!!!

Jakiś wkład wniosę, ale niewielki...
Dzisiaj piekę biodrówkę. Natarłam ziołami prowansalaskimi, solą, odrobineczka suszonego czosnku, trochę oleju, bo biodrówka chuda, a i koperek. Jutro do tego ugotuję makaronik i zrobię sąłatę z jogurtem.
A wczoraj gotowałam w parowarze piersi z kurczaka. Pokroilam na plastry, obsypałam ziołami, wrzuciłam na koszyk i zasypałam możoną "włoszczyzną" taką w paseczkach Hortexu. Nawet mężowi smakowąło tylko sosu mu jakiegoś do tego brakowalo. A jak jakiś sos zrobić do tego to nie mam pojęcia, ale moze jeszcze cos wymyślę.

Jak tylko macie jakies pomysły na cokolwiek poza gotowaną piersią z marchewką to piszcie
 
te piersi kurczaka juz mi uszami i nosem wychodza:))))))))))))bleee...a pozatym ja myslalam ze marchewka raczej zatrzymuje kupke i maly bedzie mial kolki???
 
może coś takiego :))

Delikatna pieczeń

Składniki:
cielęcina łopatka-150g,oliwa lub olej-1łyżka,mąka pszenna-1/2łyżeczki,marchew-1/4średniej,kasza gryczana na sypko-180g(10łyżek),świeże przyprawy(bazylia,mięta,oregano,koperek)

przygotowanie:
Cielęcinę udusić w małej ilosci wody i tłuszczu lub upiec w folii aluminiowej w piekarniku.Dodać pokrojoną w plasterki marchewkę(jeżeli pieczemy w piekarniku,marchew dusimy osobno)i mąkę rozprowadzoną w niewielkiej ilosci wody.Wrzucić świeże przyprawy.
 
jak tam z waszymi jadłospisami mamuśki??
ja się boję wigilii bo wszystko mi będzie pachniało :((
niektóre z was to będą miały już duże dzidzie i będziecie wiedzieć już co im szkodzi a ja jeszcze nie urodziłam :((
jak będę karmić piersią to raczej niewiele z wigilijnych potraw skubne, a nie zamierzam jeść i odciągnąć pokarmu i wylać bo nie wiadomo ile się utrzymuje takie jedzenie w mleku :((
myślałyście już coś na ten temat??
 
jak tam z waszymi jadłospisami mamuśki??
ja się boję wigilii bo wszystko mi będzie pachniało :((
niektóre z was to będą miały już duże dzidzie i będziecie wiedzieć już co im szkodzi a ja jeszcze nie urodziłam :((
jak będę karmić piersią to raczej niewiele z wigilijnych potraw skubne, a nie zamierzam jeść i odciągnąć pokarmu i wylać bo nie wiadomo ile się utrzymuje takie jedzenie w mleku :((
myślałyście już coś na ten temat??
z tego co pamietam to w m jak mama ma o tym byc a gazeta od 21 w sprzedaży
 
jak tam z waszymi jadłospisami mamuśki??
ja się boję wigilii bo wszystko mi będzie pachniało :((
niektóre z was to będą miały już duże dzidzie i będziecie wiedzieć już co im szkodzi a ja jeszcze nie urodziłam :((
jak będę karmić piersią to raczej niewiele z wigilijnych potraw skubne, a nie zamierzam jeść i odciągnąć pokarmu i wylać bo nie wiadomo ile się utrzymuje takie jedzenie w mleku :((
myślałyście już coś na ten temat??
też sie zastanawiam jak ja przezyje wigilie:no:.Jestem łakomczuchem i nie wyobrazam sobie swiąt na diecie:no:
 
reklama
mi dwa lata temu mama na wigilie karpia w foli piekła
ale ja karpia w żadnej postaci nie znoszę
 
Do góry