reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

A ja od wczoraj żurek wcinam :-)
W pl sklepie zakwas w butelce kupiłam i na szybko ugotowałam. Uwielbiam kwaśne zupy - zawsze lubiłam - tzn żurek śląski, szczawiowa, pomidorowa.. :-p
a piszę że "na szybko" bo na wywarze z rosołku i cebuli (bez wędzonki itd) ale i tak dobry :tak: - z młodymi ziemniaczkami
 
reklama
Marta_sz Ja doskonale znam ten makaron , o którym piszesz:-) Moja mama taki robi i ja teraz też:-)To najprostsze danie świata : makaraon, twaróg, boczek podsmazony i do tego sporo pieprzu ;-)pycha
 
A ja od wczoraj żurek wcinam :-)
W pl sklepie zakwas w butelce kupiłam i na szybko ugotowałam. Uwielbiam kwaśne zupy - zawsze lubiłam - tzn żurek śląski, szczawiowa, pomidorowa.. :-p
a piszę że "na szybko" bo na wywarze z rosołku i cebuli (bez wędzonki itd) ale i tak dobry :tak: - z młodymi ziemniaczkami

Hehehe to samo wczoraj ugotowalam :-) I tez zakwas w Polskim sklepie kupowalam hehe

u mnie też kwaśne zupki królują.... hehe

i chyba w naszych czasach będzie tak że na kwaśne są dziewczynki a na słodkie chłopcy:-p

Mnie bierze teraz na slodkie i wolalabym zeby zostalo to na dziewczynke hehehe :-D
 
Wybrałam się dziś na stragan z warzywami a tam zobaczyłam piękne , żółciutkie kurki i kupiłam. Zajrzałam do neta znalazłam fajny przepis , nieco go zmodyfikowałam i efekty wyszły oszałamiające . A oto ten przepis:-)

-400 g kurek (najlepiej malutkich , większe trzeba bedzie kroić na pół;
-500 g makaronu (ja użyłam penne);
-200 ml Smietany 18%;
-300 g wędzonego boczku;
-2 cebule;
-1-2 ząbki czosnku;
-natka pietruszki, sól, pieprz;
-50 g tartego parmezanu (ja u siebie w sklepie parmezanu nie znalazłam , ale była jakaś jego podróbka );


Kurki myjemy, oczyszczamy i osuszamy. Następnie dusimy je na masełku (tak około 3 łyżki) i czekamy aż puszczą soki się skurczą. Na osobnej patelni smażymy pokrojony boczek z cebulą, gdy już się podsmażą dodajemy do kurek. Razem niech się podusi na małym ogniu jakieś 5 min. Dodajemy przyprawy: sól , pieprz , czosnek i pokrojoną natkę pietruszki. Dodajemy śmietanę i czekamy aż zacznie bulgotać.Wtedy dodajemy starty ser i gotowe :-)Podajemy z makaronem(można połączyć makaron z kurkami wcześniej , albo już na talerzu.
Mam nadzieję , że nieczego nie pominęłam :-)Ja już się objadłam tym daniem i teraz czekam aż mój M wróci z pracy i co powie ;-)
 
reklama
u mnie też dzisiaj grzyby na tapecie:-) tzn zrobiłam kotlety mielone z ryżem w sosie grzybowym z mrożonych grzybków pycha!!! właśnie zjadłam grzybki już długo za mna chodziły mniam mniam:-D
 
Do góry