reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
Dziewczyny, mam pytanie może lamerskie ;), bo jestem kuchennie niezbyt kumata :). Zagniatałyście kiedyś kruche ciasto w mieszadle do ciasta w robocie kuchennym? Bo nie wiem czy takie na kruche da się tym wymieszać, bo jest dość twarde...


Mam ochotę na jakieś kruche z truskawkami, ale wolę nie ryzykować rozkładania się ze stolnicą itd, bo mała raczej nie da mi skończyć :)
 
3 szkl mąki
pół margaryny
pół szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 jajko
1 żółtko

wszystko razem zagnieść w misce :)
wyłożyć 3/4 ciasta na-spód i boki blachy (najlepiej okrągłej) wysmarowanej masłem i obsypanej bułką
włożyć pokrojone owoce, resztę ciasta lekko rozdrobnić na kruszonkę i posypać całość :D
piec w 180 st przez 35-40 min:-)
 
Dziewczyny, mam pytanie może lamerskie ;), bo jestem kuchennie niezbyt kumata :). Zagniatałyście kiedyś kruche ciasto w mieszadle do ciasta w robocie kuchennym? Bo nie wiem czy takie na kruche da się tym wymieszać, bo jest dość twarde...


Mam ochotę na jakieś kruche z truskawkami, ale wolę nie ryzykować rozkładania się ze stolnicą itd, bo mała raczej nie da mi skończyć :)
ja też kruche w misce gniotę
 
wyłożyć 3/4 ciasta na-spód i boki blachy (najlepiej okrągłej) wysmarowanej masłem i obsypanej bułką
włożyć pokrojone owoce, resztę ciasta lekko rozdrobnić na kruszonkę i posypać całość :D
piec w 180 st przez 35-40 min:-)

Kamcia a nie trzeba wcześniej przed owocami trochę tego ciasta podpiec ?
Bo robiłam tak ostatnio jakaś szarlotke i ciasto było surowawe potem :/

Ale może to tylko mi tak wychodzi :/ :)
 
reklama
nie nie trzeba...
może miałaś "mokre" bo np z owoców wyciekł sok i on zmiękczył upieczone już ciasto..
ja zawsze bardzo dkoładnie odsączam owoce z wody czy soku\(bo czasem daję nawet z puszki)
i nie jest cisato surowe
 
Do góry