reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Podgrzybek a nie chodzisz do poradni patologii ciąży w związku z tą cukrzycą? Ja chodzę i tam robią KTG od 32 tyg. Lekarz kazal mi i tak raz w tygodniu robić od 36 tyg własnie przez cukrzyce - tylko ze ja mam tez insuline.

Nie byłam w poradni patologii ciąży. Nike mnie tam nie kierował... Pewnie do tego trzeba skierowanie... Na Kopernika chodzisz?
 
reklama
Podgrzybek, bo do poradni patologii ciąży kierują, jeśli jest cukrzyca z insuliną.
Ja ze względu na fakt, że mnie hospitalizowali, zostałam tam skierowana, i w środę idę na kolejną kontrolę, jeśli do środy moje wyniki się nie pogorszą.
Tylko moja gin mi powiedziała, że każda ciężarna musi zaliczyć minimum jedną wizytę w poradni patologii ciąży przed porodem, i nie wiem czy tak jest w Krakowie, czy też w innych miastach.
 
To mnie uspokoiłyście bo myślałam że coś jest nie tak, o cukrzycy to nie pomyślałam, może dlatego ubzdurało mi się że powinnam i ja już mieć ktg. JOola jak napisałaś że też nie miałaś to też pomyślałam że my jak bliźniaczki hehhe, a może zgramy się i urodzimy tego samego dnia? Kiedy planujesz? Bo ja jak tylko będzie skończone 37t i ruszam do mycia podłód :)))))))
 
reklama
Ja też nie miałam ktg ze względu na cukrzycę bez insuliny nie dają w Wawie skierowania na ktg więc procedura jest standardowa - zgłasza się do szpitala w terminie porodu i wtedy robią. U mnie jest jeszcze kwestia małej ilości wód i z tego tytułu ktg często robi się po 36tc.

Jeśli chodzi o posiew to warto zrobić bo wiele szpitali tego wymaga powinno to się pobrać do końca 36tc bo na wyniki trochę się czeka i trzeba odebrać przed porodem :-) ale w wielu szpitalach jak ktoś nie ma wyniku na posiew to po prostu jest traktowany profilaktycznie jak ktoś ma tego paciorkowca i dostaje antybiotyki.
 
Do góry