reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

A ja mam pytanko takie. Ten posiew mogę zrobić w trakcie brania Nystatyny?? to takie dowcipne tabletki, leczę nimi infekcję. w tym tyg niby je kończę. Tylko żebym posiew zdążyła zrobić ;)
 
reklama
Nie byłam w poradni patologii ciąży. Nike mnie tam nie kierował... Pewnie do tego trzeba skierowanie... Na Kopernika chodzisz?

Podgrzybek ja skierowanie dostałam od mojego gina po tym jak test obciążenia glukozą wyszedł mi zły i stamtąd skierowali mnie dopiero do poradni diabetologicznej. Teraz chodzę tam co 3 tyg. Zawsze u diabetologa sie mnie pytaja czy jestem pod ich kontroą. Aha chodzę na Kopernika nie wiem czy działa jakaś inna w Krakowie.
 
A widzisz, a u mnie odwrotnie.. Od gina dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej (na Kopernika) a o patologii ciąży ani tu ani tu nikt nic nie wspomniał. Będę na kontroli w środę to się dopytam.
 
podgrzybek...ja birorę Natamycynę więc to prawie to samo. W laboratorium babka powiedziała mi żeby nie iść z antybiotykiem, więc żebym zrobiła np. dzień przerwy i tak też zrobiłam i wieczór przed nie wkładałam sobie leku. On i tak by nie podziałał na poważne bakterie, jeżeli by okazało się że są, ale....tak sobie zażyczyli...
 
To zależy jak kto to przyjmuje...ja mam przyjmować raz na 2 dni więc po prostu tak to wyliczyłam, żeby dzień przed nie przyjmować. No a babka w laboratorium chyba wie co mówi, a moja gin też wcześniej o tym wspominała, żeby robić dzień przerwy.

i jak można skonczyć leczenie skoro nie wiadomo czy jest się wyleczonym bo najpierw trzeba zrobić posiew:D
 
podgrzybek...
Ja robiłam w sobotę ten posiew i zrobiłam tak jak wczesniej napisałam.
Zgodnie z zaleceniami 'z gory';/ ale może zadzwoń do swojej gin i się zapytaj, albo do laboratorium...
 
Ostatnia edycja:
Moja gin powiedziała, żebym skończyła dawkę antybiotyku, dzień przerwy i dopiero potem posiew. Nie bardzo mi to pasowało bo wszystko się prawie o tydzień przedłużyło, ale cóż - jak mus to mus...
 
reklama
To zależy jak kto to przyjmuje...ja mam przyjmować raz na 2 dni więc po prostu tak to wyliczyłam, żeby dzień przed nie przyjmować. No a babka w laboratorium chyba wie co mówi, a moja gin też wcześniej o tym wspominała, żeby robić dzień przerwy.

Jeśli bierzesz co dwa dni, to znaczy, że działanie leku jest tak wyliczone, żeby co dwa dni dodawać nową dawkę. Więc żadnej przerwy nie robiłaś :-) A co do babek w laboratorium, to ja bym im tak ślepo nie ufała i upewniła się u lekarza czy można przeskoczyć jedną dawkę po to, żeby zrobić posiew.
 
Do góry