reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Ssabrinaa

Podwójna Mama ☺️
Dołączył(a)
2 Listopad 2009
Postów
4 886
Miasto
Doncaster(UK)
Juz zaczynamy myslec o diecie maluszka i o tym co kiedy i w jakich ilosciach mu wprowadzimy :-) Tutaj bedzie taki nasz kacik w ktorym sie bedziemy wymieniac informacjami na temat dan i innych zywieniowych porad ;-) Mam nadzieje ze zrobi sie nam tutaj smacznie i wesolo :-D;-)
 
reklama
dziewczyny karmiące piersią- czy podajecie dzieciaczkom herbatki?? Ja dałam raz kiedyś i dziś odrobinę. Wiem ze przy piersi nie trzeba ale pytam tak z ciekawości. Dziś mała mi dala popalić a butelka i herbatka ją zainteresowały (dawno nie pila z butli i chyba zapomniała jakie to przyjmne;-)).
 
onanana - ja nie podaję herbatek, raz że jemy co godzinę (Mateusz przyzwyczaił się do tego trybu, ale sytuacji z brzuszkiem to nie poprawiło, mamy kolki jednak) a po drugie mój syn nie znosi butelek, wcale nie chce z nich pić, więc jak podaję mu herbatkę koperkową od dzwonu to pijemy z łyżeczki. Aż się boję, jak pogodzę jedzenie kiedy wrócę do pracy, będę musiała chyba miesiąc poświęcić na akceptację butelki.
 
ja do 6 miesiąca mam zamiar dawać tylko pierś, ona zaspokaja również pragnienie więc nie trzeba, a nawet nie należy, bo może to zaburzyć ssanie, dopajać

mam nadzieję, że będę miała mleko
 
ja do 6 miesiąca mam zamiar dawać tylko pierś, ona zaspokaja również pragnienie więc nie trzeba, a nawet nie należy, bo może to zaburzyć ssanie, dopajać

mam nadzieję, że będę miała mleko

zgadzam sie z Tobą w 100%! Poprostu walczę z kolkami i już chwytam się każdej możliwości jednak w sumie to się cieszyłam, że nie chciał tego pić :)
 
Mozna ale nie trzeba podawac herbatek przy karmieniu piersią. Niby nie zalecają, wyjątkiem są upały, albo suche powietrze w pomieszczeniu. Nasza Lenka pije już herbatki rumiankową i koperkową a to dlatego ze karmimy sie tylko butlą bo niestety straciłam pokarm.
I powiem że nie wiem czy to od tego zalezy, ale odkąd przeszłam na Bebiko i te herbatki to kolki przeszły. Moze to tylko zbieg okolicznosci ...
 
onanana- przy piersi nie trzeba dawać herbatek, bo już sam pokarm matki zawiera picie i jedzenie, gorzej przy MM, bo jeśli się nie dopaja mogą być zaparcia. Zgadzam się z justynaz, że w upały nawet by wypadało dać herbatke, a tak nie ma potrzeby

justynaz- ja daje bebilon i też nie ma kolek wcześniej dawałam mu Nan, ale lipa, bo nie dość, że dawałam mu Nan i pierś to był dalej głodny, a odkąd jest na bebilon jest dobrze i dziecko jest uśmiechnietę.

Ja karmie Alanka piersią i MM daje mu też herbatke, bo inaczej kupki by nie miał normalnie i czekam na ten 4 miesiąc z zbawieniem, bo on jest żarłoczek, a ja chcę dawać mu te naturalne składniki zamiast ciągle MM, bo niestety mój pokarm go nie nasyca i jest wiecznie głodny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
andrzelika moj syn tez sie nie najada z piersi. Wypija z obydwu co tam jest i od razu po odstawieniu jest placz o wiecej mleczka. a jesli zdarzy sie jakis cud ze sie naje mlekiem z piersi (np rano gdy mam wiecej mleka po dlugiej przerwie) to szybko jakos je strawia i po godzinie moglby znow jesc.
Ja podaje bebiko, bo mam zaufanie do tej marki ;) Macka nim wykarmilam i bylo bez problemow.

Herbatke na brzuszek z Humany podaje raz na jakis czas ale nie dlatego ze ma zaparcia, tylko zeby przezwyczajal sie juz do roznych smakow - takze taki8ch ziolowych. Niechetnie pije ale czasem troszke pociagnie.


Na zaparcia polecam herbatki i soczki z jablek. Co prawda dopiero po 4msc zycia np te z Bobovity
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/4___6_miesiecy

Ale sa przezemnie sprawdzone i np taka herbatka z granulatu z jablka i melisy dzialala cuda, bo uspokajala maluszka i pomagala na brzuszek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry