reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

mojej jajkownica jakoś nei idzie nie wiem czemu..robiłam na parze i smażoną i niet :no:
a budyniu nie zrobie bo mleka mm nie pijemy a na budyn nie wiem czy ma sens kupować :sorry:
 
reklama
mirelko u nas to jest tak, ze Natalka bardzo chce jesć sama. Nawet do kaszki czy deserku wkłada rączki, nabiera i zlizuje z paluszków:-D Dlatego pytałam o jajecznicę, bo ja bym musiała chyba taką bardzo sciętą zrobić zeby kawałki mogła brać w rączkę;-)


Dziewczyny ja nie wiem jak Wam te budynie i kisiele tak wychodzą super. Ja kiedys próbowałam z kisielem, jeszcze jak karmiłam i taki glut mi wyszedł, ze wszystko poszło do kubła:sorry:No i tak sie zraziłam, ze nie mogę sie zdecydować na kolejna próbę, bo mi szkoda czasu jak ma nie wyjsć. Ja to kompletne beztalencie jestem kucharskie. No i chęci też brak, ale taki budyniek to bym małej chętnie zrobiła.
 
Ssabrinka dzięki :-) spróbuje może jutro
Angun jak kisiel robisz to sam bobofrut z mąką czy jeszcze wodę dodajesz?
Ankusch a dajesz Martynce jogurty lub danonki? bo jeśli tak i mała nie ma uczulenia na krowie mleko to możesz spróbowac budyn na zwykłym mleku zrobić.
 
Budyn ja robilam ma 200ml MM. Polowe mleka zagotowalam a druga polowe zmieszalam z zoltkiem, 2lyzeczkami maki ziemniaczananej oraz 2 lyzeczkami cukru pudru. Jak mleko sie zagotowalo to wlalam pozostala czesc caly czas miesZajac. W tych proporcjach nie wychodzi bardzo gesty budyn. Wiec czy budyn czy kisiel to na 200ml wystarcza te 2 lyzeczki maki ziemniaczanej.
 
Wiesz co Madzia ja z samego Bobofruta robiłam, ale wyszedł cholernie słodki, więc chyba jednak trzeba rozcieńczyć. Do tego starłam jabłuszko na tarce. Dobre było. Bobofruta miałam z żółtych owoców Junior (edycja letnia).
Margana nie przejmuj się, że nie wychodzi, poeksperymentuj trochę i wreszcie wyjdzie!
 
Madzia tak mała wcina te różne serki chyba raczej nic nie ma a było podejrzenie na początku w 2mż.teraz cisza....a może faktycznie spróbuję z mleka krowiego teściówka ma krówkę dojną ;-)
margaryna nie zastanawiaj się tylko kobietko działaj :-p
 
reklama
No to mnie nakręciłyscie dzieki za przepis ja musze zrobic taki budyn..A ajecznice smazycie na masełku?bo niby masła nie powinno sie smazyc..

Juz jutro ma pierwszego torta z tesciami,we wtorek jego prawdzxiwe urodziny,wybieranie przedmiotu:tak:a sobote imprezka dla reszty rodzinki:-D
 
Do góry