reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

No ja daje Kubie jako przegryzke kabanosa albo szynke :-D chce dac mu okazje do skosztowania takiego normalnego jedzenia na razie w formie przekasek miedzy posilkami
 
reklama
....a jak podajecie obiadek łączycie jeszcze wszystko i robicie taką papkę obiadową czy może wszystko osobno, ziemniacze, warzywko, mięsko:-)
 
Jak gotuje swoje to nie papkuje juz,jedynie ziemniaczki a tak to po kawalku do buzki i memla,troszke to czasu zajmuje mu niestety czasem obiad jemy 45minut :confused2::eek: ale daje mu jeszcze sloiczki te po 10 miesiacu i tam sa znowu dosc spore kawalki i je ladnie :tak:
A co do przekasek slodkich to Ja takich jeszcze nie dawalam i na razie nie bede dawac wole dac mu troszke jakiegos owoca albo zwyklego herbatnika :tak: mysle ze na takie slodkie abstrakcje to jeszcze ma czas i moze poczekac se mlody :tak::-)
 
Kroluja jeszcze papki bo mlody uwielbia ale niemal codziennie probuje od nas drugie danie w wiekszych kawalkach zeby oswajal sie ze smakiem.
 
Ja daję z kawałkami większymi ofkors. Ale Maja zaraz będzie w żłobku przechodziła do starszej grupy, gdzie jedzą normalne posiłki więc mam cichą nadzieję że tam ją nauczą ładnie jeść!!
 
Ja daję ogólnie zupkę a po zupce zależy ile zje po np.1h daję mięska kawałek rozdrobionego trochę sama zje a resztę daje jej sama,uwielbia Martynka bardzo cukinię gotowaną np.z marchewką albo brokułem zgniatam widelcem,kartofle lubi średnio na jeża bardziej z zupy je,Ale ogólnie to po zupce je mięsko z warzywami.
Słodyczy raczej nie podaję czasem biszkopta,paluszka,i tak jest dużo słodkiego w kaszkach owocowych czy serkach a to je codziennie ...
Słuchajcie laski a w jakiej postaci można podać banana??bo moja nie chce jeść od razu odruch wymiotny ma.
 
Ostatnia edycja:
Banana daje gniecionego widelcem samego albo ze startym jablkiem czy gruszka, brzoskwinia. Mozesz dac banana z jogurtem albo jako koktajl - banan z kefirem :-) Kuba lubi tez male kawalki banana ale nie bierze ich do reki tylko ja mu wkladam male kawalki do buzki
 
reklama
nimffi właśnie gniecionego nie chce ani z innymi owocami.Spróbuje z kefirem jak piszesz;-)
No właśnie jak Kubuś nie chce w ręce. Kiedyś jak była mniejsza to jadła łyzeczka skrobany a teraz niet
 
Do góry