reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robić??

Magdaleona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2005
Postów
1 575
Mamy z doświadczeniem pomóżcie...
Witam wszystkie mamy... ja z mam kwietniowych, ale tam na razie niewiele mam z doświadczeniem a potrzebuję pomocy bo nie wiem co dolega mojej kruszynce: oto co się dzieje:
Nie wiem czy to bóle brzuszka, kolka czy może coś innego. Moja mała bardzo często (przeważnie zaraz po jedzeniu) zaczyna się bardzo prężyć, buźka robi się czerwona, napina się cała, główkę odchyla do tyłu, czasem tak jakby szukała piersi ale nawet nie próbuje jej chwycić (zresztą jest po jedzonku więc nie jest głodna) macha rączkami i nóżkami, bardzo szybko oddycha i sapie. Czasami zaczyna bardzo krótko ale głośno płakać - może 5 sekund i dalej się pręży. Nie wiem czym to może być spowodowane - wygląda jakby ją coś bolało a ja nie wiem jak jej pomóc. Nie jest w stanie wtedy spokojnie uleżeć i tylko jak mocno ją trzymam i głaszczę powolutku się uspokaja... Czasem też jak już śpi przez sen popłakuje - zwykle jedno, dwa "płaknięcia" i śpi dalej.
Czy spotkałyście się z czymś takim?
 
reklama
Właśnie rozmawiałam z koleżanką - mamą 3 letniego chłopczyka i podobno masaż brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara powinien pomóc - zobaczymy. Jak któraś będzie mieć jakiś pomysł to prosze napiszcie.
 
Magdaleona moze malenstwo ma jakies zaparcia i nie moze kupki zrobic, moj czasami tak miewal, prezyl sie , caly czerwony sie robil a za chwile slyszalam tylko bulgotanie w pielusze.
A co do plakniec przez sen, to jak najbardziej sie zdarzaja i jescze rozne inne dzwieki tez. Tym ponoc nie trzeba sie przejmowac, teraz juz sie przyzwyczailam , ze nie lece do lozeczka uslyszawszy kazde jekniecie, bo najczesciej maly sobie cos tam steknie, przewraca sie na drugi bok i spi w najlepsze.
 
Dzieki dziewczyny, chyba faktycznie macie rację, bo ja gdzieś czytałam, że jeżeli do 5 min dziecku się nie odbije to znaczy, że jest ok - jak widać nie jest - będziemy bekać do skutku ;)
 
Witam!:)
U mnie było to samo, prężenie, niby szukanie piersi po jedzeniu, płacz okrutny itp.Też nie wiedziałam co się dzieje i po trzech dniach poleciałam zrozpaczona do lekarza. Okazało się że są to najbardziej klasyczne objawy kolki. Na kolkę nie ma lekarstwa jako takiego ale nam pomagały masaże zgodnie z ruchem wskazówek zegara, okłady z pieluszki prasowanej, musi być ciepła ale nie gorąca, najbezpieczniej przykładać na ubrane maleństwo żeby nie poparzyć. Polecam też kłaść maleństwo na brzuszku jak najczęściej.Poza tym lekarz nam przepisał Debridat. Jak narazie kolki ustały, co jakiś czas tylko się jakaś przypałęta.Ostatnio Martynka Nie mogła zrobić kupki i z polecenia dziewczyn z forum dałam jej herbatkę Plantex i pomogło :) Życzę powodzenia! ;D
Pozdrowionka
Monia
 
reklama
Zapomniałam, nasza jeszcze tak płakała że zanosiła się od płaczu i oddechu nie mogła złapać.Pytałam lekarkę co wtedy i powiedziała że jeśli to trwa dłuższą chwilę to dmuchnąć delikatnie w buźkę.
Pozdrowionka
Monia
 
Do góry