reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

gosiaf

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2005
Postów
310
:) witam wszystkie lutóweczki!!!
zastanawiam się czy jest jescze wśród lutówek jakaś mamusia która równiez ma cukrzycę ciożową??? ???
a może jestem tu samam :(
mam nadzieję że nie i na tym wątku powymieniamy się doświadczeniami i pomarudzimy troche na diete a przede wszystkim będzie raźniej... :D na początek mi :)

pozdrawiam! :-* :-* :-*

 
reklama
Gosiaf ja tak troszkę cis rozumiem. Wprawdzie gin powiedzial, że to jeszcze nie cukrzyca, ale jadnak poziom po glukozie troszke za wysoki (142). Więc mam uwazać na slodkie. Diety takiej jak ty nie mam, ale czuję, że dużo rzeczy mi nie służy (no i pewnie dzidzi też :()
Trzymaj sie i wytrwałości w diecie.
 
oj tak tak wytrwałości to mi dużo potrzeba bo jest ciężko... :) ale musze dać radę!
najgorsze jest to że tak bym sobie pojadła... ::) ;)

dobrze wiedzieć że jest nas więcej... ;D
 
Oj Gosia wiem coś na ten temat. Mój Matuś znowu dostał od babci ptasie mleczko, no i jeszcze szarlotkę. Jak tu wytrzymać? :(
 
Cześć Dziewczyny!
Jestem ze styczniówek i jak sie okazało pzred wczoraj - mam cukrzycę ciążowa :( ale jest chyba nei bardzo dobzre, bo moje wyniki nawe na czczo są bardzo wysokie :( i chyba bedzie tak ze bedę musiała wstrzykiwać sobie insulinę...przeraza mnie to, ale czego sie nie robi dla dobra dziecka?? Na dodatek lekarz-gin. stwierdził, ze samo to że mam cukrzycę stanowi zagrozenie dla maluszka, wiecmusze bardzo dbac o siebie. Boję sie starsznie tego wszystkiego..a jak jest u Was??
Gosiaf - a jak jest z cukrzycą u Ciebie?
 
Paulinko powiem ci że nie ma lekko ;) ja mam na czczo dobry poziom ale jak tylko coś zjem w większej ( normalna ilość z przed ciąży) ilości to od razu cukier w górę! :p więc powiem ci szczerze że na początku było mi ciężko się przyzwyczaic do małych iości jedzonka no i zrezygnowac ze słodyczy które uwielbiam!!! ::) :D
muszę sobie mierzyć cukier 4 x dziennie i pilnowac się...a moja teściowa takie dobre ciasta piecze... ::)
mam nadzieję że nasze maluszki będą dzielne i silne!

daj zanć czy musisz wstrzykiwac tą insulinę :)

 
reklama
Witam Słodkie dziewczyny,

Ja co prawda od 5-ciu m-cy mam już to za sobą ale może coś będę mogła Wam pomóc i doradzić.

U mnie cukrzycę wykryo ok. 26 tyg i miałam ją do końca. Może najpierw jakie moga być konsekwencje nieprzestrzegania diety
1. duza masa urodzeniowa dziecka
2. cukrzyca u dziecka
3. śmierć dziecka przez spiaczkę cukrzycową

Nie mam pojęcia jakie są te prawdziwe normy wysoki mój najwyższy poziom był 189 po sniadaniu, i strachu sie troche najadłam jak zobaczyłam wynik.

Niestety każdy organizm inaczej reaguje na ilość i jakość posiłku. U mnie nie tyle byl problem co jem a ile jem, duzy posiłek powodował skok cukru. Podobno dziecko uciska na trzustkę i dlatego ciężko jest przerobić ten cukier. U mnie był jeszcze taki problem że dugą połowę ciąży przeleżałam na podtrzymaniu a leżąc nie można duż spalić.

To na razie tyle. Gdzieś powinnam mieć spis co jadłam i jakie były wyniki cukru, poszukam może znajdę.

Ale raczej staralam się trzymać diety zaleconej przez lekarza i jadłam niewiele i dobrze bo przez całą ciążę przytyłam 12 kg a Olek ważył 3480 i mierzył 56 cm. Urodził się zdrowy i pięknie się chowa.

Zapraszam do dzieci urodz w maj 04 tam też nas było kilka to sobie poczytajcie.
 
Do góry