reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy

Dołączył(a)
16 Wrzesień 2005
Postów
12
Czy któraś z Was ma juz problemy ze skracającą się szyjką. U mnie nie najlepiej, mam już krążek i wydaje mi sie że to strasznie szybko. Mogę chodzić ale muszę się oszczędzać. Gin w tej sprawie jest dość niekonketny. Chciałabym wiedzieć co Wam mówią lekarze w ew. podobnych sytuacjach.
 
reklama
Angelina trzymaj się skarbie i duuuużo lez sobie. Któraś z dziewczyn też ma skrócona szyjkę to może ci coś podpowie, bo ja nic na ten temat nie wiem
 
nie jestem pewna czy to nie Magduska. Jeju nie wiedziałam, że na tym etapie pojawiają się już takie problemy... Angelina trzymaj się!
 
Angelina :)Powiedz czy czułaś wcześniej jakieś skurcze twardniał ci brzuch czy ???? hymm czy poszłaś do gina i nagle ci stwierdził że musisz mieć założony krążek
 
angelina pisze:
Czy któraś z Was ma juz problemy ze  skracającą się szyjką. U mnie nie najlepiej, mam już krążek i wydaje mi sie że to strasznie szybko. Mogę chodzić ale muszę się oszczędzać. Gin w tej sprawie jest dość niekonketny. Chciałabym wiedzieć co Wam mówią lekarze w ew. podobnych sytuacjach.

ja sobie przypominam, ze moja przyjaciółka miała kłopot ze skracająca sie szyjka, już w 5 miesiącu miała 1 cm. Musiała leżec bykiem w łóżku do końca ciąży. Nie było to przyjemne ale dzęki temu urodziła zdrowego, wspaniałego Chłopczyka. Wcześniej trafiła na gina ignoranta, który mówił, ze wszystko w porządku ael jak poszła na konsultację to od razu do wyrka ją wpakowali.No.

 
czesc dziewczyny, troche sie nie odzywalam, bo nie mialam czasu ale i troche spraw na glowie. widze ze niestety pojawil sie ten watek "skroconej szyjki". ja mam dlugosc 3,3cm, a moj gin za granice ostrzegawcza przyjmuje 2,5cm. bynajmniej przyznal, ze moja szyjka nie jest za długa, ale nie ma zagrozenia wczesnego porodu. ale duzo leze i dostalam magnezin i duohaston- bo mnie ściska w podbrzuszu/ czasami pobolewa. A co do skracania to mam isc na usg za jakis miesiąc i wtedy sie okaze.
A tobie ANGELINA pozostaje bardzo dbac o siebie, nie przemeczac sie i byc dobrej mysli. jesli mozesz napisz przy jakiej dlugosci szyjki zaozono Ci krążek?

Pozdrawiam
 
Dzięki za odzew, Moja szyjka to niestety już tylko 0,9cm. W pierwszej ciąży też miałam ten problem tyle że trochę później tzn w 6 m-cu. Wtedy miałam leżeć i mogłam sobie na to pozwolić. Urodziłam w 36 tyg. W tej ciązy dostałam krązek, żebym... mogła się ruszać. Dostałam też pozwolenie na wyjazdy na uczelnię. Jestem naprawdę skołowana. Cieszyłam się z tego krążka tzn. że mogę w miarę normalnie funkcjonować ale przy waszych moja szyjka rzeczywiście nie wygląda rewelacyjnie.
 
a czy na naszym etapie ciazy, jezeli nie ma takich ekstremalnych przypadkow, to czy szyjka moze sie sytematycznie skracac po ki;lka milimetrow i wytrzyma do konca??
Pytam... niby mam jeszcze ok, ale skrocila sie o prawie centymetr od poczatku... systematycznie, co badanie jest krotsza...
Gin nic nie mowi, bo nadal przekracza 3 cm, ale miala ponad 4
 
hmmm ja spytalam sie wczoraj jak z dlugoscia mojej, a gin ze jest dobrze wszystko domkniete powiedzial tez cos w zarcie bo on z humorem jest ale nie doslyszalam dokladnie cos w stylu ze ok jest szyjka co prawda to nie nie kanal wiertniczy....czy cos w tym stylu.....i wez teraz to zinterpretuj aaaaaaaaaaa jeszcze jak sie spytalam jak z moja szyjka to spytal sie a jak dluga chciala bym miec? hmmm w kazdym razie mam bac asmag czyli magnez.....na moj brzunio gdyby twardnial....
ciekawe czy samemu mozemy zbadac jak dluga jest szyjka.....
 
reklama
nie ma problemu, zebysmy same ja cala dokladnie obmacaly, tylko.... nie sadze, zebysmy same umialy to zinterpretowac i przelozyc na cm.
 
Do góry