reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

witam, ja tez mam podwyzszony cukier. Bylam u diabetologa, dostalam glukometr i mam sprawdzac cukier 6 razy dziennie. Normy jakie mi napisał są takie:
na czczo <90
w ciągu dnia godz po posiłku <126

jak narazie raz tylko przekroczylam, ale to dlatego ze zaszalałam, jadlam frytki na kolacje
 
reklama
Jak Czytam niektóre wypowiedzi mam to... przesadzacie kobietki. Ja mam już drugi raz cukrzycę ciążową i tym razem jest gorsza. W pierwszej ciąży oponowałam ją dietą - poziom glukozy był wyrównany. Teraz mam insulinę i jeszcze nie udało wyrównać mi się poziomu glikemii we krwi. Najgorsze jednak jest to że aceton mi się pojawia rano co jest niedopuszczalne i groźne dla dziecka.
 
Jak Czytam niektóre wypowiedzi mam to... przesadzacie kobietki. Ja mam już drugi raz cukrzycę ciążową i tym razem jest gorsza. W pierwszej ciąży oponowałam ją dietą - poziom glukozy był wyrównany. Teraz mam insulinę i jeszcze nie udało wyrównać mi się poziomu glikemii we krwi. Najgorsze jednak jest to że aceton mi się pojawia rano co jest niedopuszczalne i groźne dla dziecka.

Nie martw się, dasz na pewno radę!
 
Ja rozumiem strach matek bo sama przez to przechodziłam 2 razy. Najważniejsze słuchać zaleceń diabetologa, mieć siln wolę żeby odmówić sobie słodkich przyjemności i samozaparcie. Powodzenia!
 
Ja rozumiem strach matek bo sama przez to przechodziłam 2 razy. Najważniejsze słuchać zaleceń diabetologa, mieć siln wolę żeby odmówić sobie słodkich przyjemności i samozaparcie. Powodzenia!
_______________________________________________________________________________________________________________________
PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE.
GLUKOZA NATURALNA; TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA:
Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. *****

GLUKOZA NIENATURALNA; TO MĄKA I CUKIER:
Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.


_______________________________________________________________________________________________________________________
 

Załączniki

  • 50.001. 23,4 KB. Powik&#322;ania cukrzycy... ODPAROWANE  W&#280;GLOWODANY  TJ. DO  STRUKTURY  C..JPG
    50.001. 23,4 KB. Powik&#322;ania cukrzycy... ODPAROWANE W&#280;GLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C..JPG
    21,5 KB · Wyświetleń: 347
  • 50.002. 63,9 KB. Dyktatura insuliny... WYSOKIE W&#280;GLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU... GLUKOZA.jpg
    50.002. 63,9 KB. Dyktatura insuliny... WYSOKIE W&#280;GLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU... GLUKOZA.jpg
    48,9 KB · Wyświetleń: 323
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem w 7 tygodniu ciąży i już stwierdzono i mnie cukrzycę ciążowa... :-( nie byłam jeszcze u lekarza żeby ustalić czy dieta czy insulina ale mam glukometr w domu i mierze sobie cukier godzinę po każdym posiłku i rano na czczo... Troszkę mnie to dziwi bo w krzywej wyszła mi cukrzyca a według mojego mierzenia wszystko jest okej bo rano nie przekraczam nawet 90 a po jedzeniu najwięcej miałam 106... Ale pójdę do lekarza i pokaże jej te moje pomiary ... Zobaczymy co powie :-) a i oczywiście nie stosuje diety wczoraj zjadłam nawet 3 wafelki w czekoladzie śliwki suszone i na kolację mąż mi kupił kebab nie wiem jak to jest że krzywa wyszła taka zła a tak to nie mam cukru ????
 
Do góry