reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

gosiaborkowska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2005
Postów
175
Jestem w 28 tygodniu ciąży okazalo się, że mam cukrzycę ciążową, dostałam wykaz produktów do diety i glukometr i kłuje się 4 razy dziennie. obłęd. Może jest jezcze jakaś "słodka mamusia" to będzi mi raźniej

Pozdrawiam
Małgosia
 
reklama
Hej,
Ja mam jeszcze gorzej: glukometr - mierzenie poziomu cukru 5 razy w ciagu dnia (dwie godziny po posiłku), insulina krótkodziałająca (sama muszę sobie robic zastrzyki) przed posikami o 8.00. 14.00 i 18.00 i druga isulina całodobowa o 22.00, dieta, co mnie najbardziej boli- zero słodyczy (cukrów prosych).
No, ale ominął mnie szpital i nadal chodzę do pracy. Obiad muszę robic sobie dzień wcześniej i zabierać do pracy... Horror uzaleznienia od zegarka.
Pozdrawiam wszystkie "słodkie" mamusie, Maja
 
Gosiu,
napisz proszę jakie miałaś wyniki krzywej cukrowej i jakie masz teraz przy kontrolowaniu
Chciałabym porównać je z inną mamcią
 
WITAM
JA Z PRZYKROŚCIĄ MUSZE STWIERDZIĆ ZE TEZ MNIE DOPADLA TA PRZYPADLOSC MAM 130 PO KRZYWEJ Z 50GLUKOZY PRZYPADKIEM TU TRAFILAM NA WASZE FORUM BO SZUKALAM INFO O CUKRZYCY CIEZARNYCH DZIS IDE DO LEKARZA(WCZORAJ ODEBRALAM BADANIA) I STRASZNIE SIE BOJE
POZDRAWIAM
 
hej,
nie masz cukrzycy, po podaniu 50glukozy prawidłowy wynik jest do 140 (ja miałam 188) w 32 tygodniu bedziesz miała zrobine badanie po podaniu 75glukozy i tyle.
Mimo wszystko odpowiednie odzywianie jest bardzo ważne, unikaj słodyczy, herbatki słodź słodzikiem, jedz często i mniej - wszystko z umiarem.
Pozrawiam Majka
 
Miałam to szczęście, żę pomiary robili mi w szpitalu,to wyniki były szybko.
po 50g po 1 h 162
na czczo 77
po75g po 1h 169
po 75 g po 2 h 146

a potem mi robili profil

na czczo 66
po śniadaniu 1 h 148
po obiedzie 1 h 100
po kolcji 1 h 128
22:00 105
02:00 81

wg moich ginekologów to na dwoje babka wróżyła, ale dali mi skierowanie na Karową i tam mi dali glukometr więc nie było tak prawidłowo.
Jestem na samym glukometrze i na diecie, zauważyłam ż glukoza mi ppodskakuje jak za dużo na raz zjem. Najwyższa jaką miałam to 189, ale od kilku dni nawet nie przekraczam 120, więc chyba się jakoś unormowało. Ale czasami chodze głodna i tylko liczę kiedy miie godzina i po pomiarze troche dojadam. Zaczynam nawet troche eksperymentować ze słodkościami i jakoś jest nadal dobrze. Myślę, że dzidzia się inaczej ułożyła i już tak nie przeszkadza trzustce.
Już mnie palce bolą i na dodatek jestem nisko ciśnieniowa i czasami krew i nie chce lecieć i trzy razy się kłuję.

Cieszę się, ż coś napisałyście, bo już miałam kasować ten temat.
Pozdrawiam.
 
hej,
to ja mam w sumie teraz luzik, bo przy braniu insuliny mogę sobie na trochę więcej pozwolić. Po posiłkach mam do 120, a na czczo nawet poniżej 70. Nie mogę się , mimo szczerych chęci, czasami powstrzymać od słodkości i podjadam :-)
Byłam u innego lekarza skonsultować diagnozę i powiedział mi , że takie wyniki jak my mamy to nie jest cukrzyca, ale zwykła ciążowa nietolerancja glukozy i w przyszłości raczej nie grozi nam ta choroba.
Ja też czasami mam ten problem, ze jestem głodna i muszę czekać godzine do zmierzenia glukozy, chyba to trochę nie jest za dobre dla naszych maluszków bo one są głodne razem z nami.
To prawda - nawet lekarze tak zalecają - żeby sobie posiłki dzielić. Ja raz zjadłam u teściowej 20 pierogów z tłuszczem i poprawiłam to ciastem. Wynik po dwóch godzinach 153 a o 22.00 jeszcze było 138. Lekarz powiedział ,że trzeba było sobie te pierogi podzielić i zjeść na dwa - trzy razy w odstępach paru godzin, bez tłuszczu z jogurtem zamiast śmietany, wtedy byłoby ok. No tak, ale one były takie doooobre i te skwareczki.....Czasmi trudno się powstrzymać
Trzymaj się słodziutko

 
Zauważłam, że u mne bardzo dobrze na zneutralizowanie tego co jem pomaga jogurt naturalny, i to mnie cieszy bo pomaga mi też na zgagę, więc mam tego jogurtu zapas i jak mam ochotę na cos konkretnego to sobie serwuje ze dwie łyżki i jest mi dobrze. ja też podjadam słodkie tzn. raz na jakis czas zjadam ptasie mleczko ostatnio nawet rafaello, bo dostałam od szefa całe pdełko i tak mi przykro jak sti w szafce samo. Zobaczymy jak nam święta wyjdą.
Wesolych świąt i smacznego jajka.
A właśnie jajka też mi dobrze robią na obnizenie glukozy.
 
reklama
Kilka dni temu wyszłam ze szpitala, gdzie przez trzy dni badano mi poziom cukru. (w 29 tygodniu miałam na czczo 90, po 1h 161, a po 2h 113) W szpitalu wyniki miałam dosyć dobre, ale za to strasznie chciało mi się jeść, więc skubnęłam cos więcej przy kolacji i wynik skoczył do 151. Na czczo i wieczorem wyniki mam rewelacyjne. Przy stosowaniu odpowiedniej diety ponoć wszystko będzie Ok., ale ja boję się, że zagłodzę siebie i dziecko. Powiedziano mi, że nie mogę jeść tłustego, owoców, słodyczy i mleka. Kompletnie nie wiem, jak skonstruować wobec tego dietę, żeby i wilk był syty i owca cała, a do porodu jeszcze kilka tygodni. Wiecie coś na temat diet przy tzw.hiperglikemii? Błagam, dajcie znać.
 
Do góry