reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krótka szyjka macicy

Olu,niestety my już na ten wątek nie zaglądamy.Ale jak potrzebujesz jakiejś rady to zapraszamy na główny maj 2005.Jak widzisz u wielu z nas ciężko było,ale wszystkie dzieci urodziły się ok. terrminu i zdrowe.Ja leżałam plackiem 3 miesiące,a synek urodził się dwa dni po terminie.Za kilka dni minie dwa lata...
Życzę powodzenia z całego serca.Leż jak trzeba.Ta Twoja szyjka jeszcze nie taka zła,ja potem miałam 1,5,a potem całkiem zgładzoną na koniec i wtedy dwa tygodnie już nie leżałam tylko biegałam a mały dalej siedział w brzuchu:-)
 
reklama
Witam
Mam pytanie czy u którejś z Pań która miała problem z krótką szyjką macicy w pierwszej ciąży ten problem nie pojawił się w drugiej ciąży , czy sytuacja się powtórzyła z ponowną koniecznością leżenia. Bardzo proszę o odpowiedź
 
Witam serdecznie !! Jestem nowym użytkownikiem .. ale mam podobny problem .. we wtorek dowiedziałam się, że szyjka macicy skróciła się .. jestem w 24 tygodniu ciąży .. zalecenie lekarza .. leżeć .. leżeć .. leżeć .. pozdrowionka
 
Ja jestem w 25 tygoniu ciązy i mam podobny problem skracajaca szyjka prze dwa tygodnie znacznie sie skróciła, lekarz powiedział mi że nie jest dobrze że jst dzidzuś bardzo nisko i szyjka 2,5 cm i kazał mi wciąż leżeć, i zobaczy kiedy szewek założy. Czuje sie zakłopotana i boje sie bo bardzo czesto kłuje mnie w pobrzuszu i w pochwie mam czasami wrazenie ze dzidzius zaraz wyjdzie w dodatku odczówam takie napiecia podbrzusza które sa nie przyjemne cały czas mówie sobie że to przez ułożenie dziecka. Boję sie:-(
 
Witam!ja jestem w 26 tyg i tez mam skrocona szyjke ale to juz od 3tyg czyli 23tydz.Pani doktor niezle mnie nastraszyla mowiac ze teraz jest najwieksze niebezpieczenstwo,ponadto musze donosic ciaze chocby nawwet do 30tyg bo wtedy dziecko ma jescze szanse na przezycie!!Wiec bardzo mnie to poruszylo nawet 5dni przed wczasami musielismy odwolac!Zaleceniem bylo duzo lezec!Oczywiscie lekarstwa..gynofemidazol dopochwowo luteina duza dawka !Ale po pewnym czasie brzuch zaczal twardniec i niemile uczucia!aktualnie biore fenoterol luteine isoptin gynofemidazol procz tego anemia mnie dopadla i dodatkowe leki masakra.Dziewczyny trzymajcie sie i nie poddawajcie!!
 
Wlasnie wrocialam od ginekologa i moja szyjka ma zaledwie 20mm i uslyszalam, ze mam sie martwic jak bedzie 15mm; dodam, ze mieszkam we Francji.
Nie dostalam zadnych lekow, do pracy moge dalej chodzic; kolejna wizyta za 3 tygodnie. Alicja, a Ty kiedy masz nastepna wizyte?
 
Witam wszytskie dziewczyny.
Nie chce was straszyc ale ja przez zaniedbania stracilam moja coreczke(22 tydzien).Okazalo sie ze mam za krotka szyjke macicy ale niestety nikt tegio nie zauwazyl w odpowiednim czasie.Nie mialam zadnych przeciwskazan do pracy, kazde usg bylo prawidlowe, wszystko bylo dobrze......wiec dlaczego tego nie zauwazyli.Przed porodem dwa tygodnie wczesniej mialam usg i bylo wporzadku wiec jak mozna bylo to przeoczyc.
Dbajcie o siebie i walczcie o dzidziusia gdybym mogla cofnac czas dalabym wszystko zeby sie o to wyklucac a teraz ......mam tylko nadzieje ze nastepnym razem ktos nie popelni bledu, za ktory ja place.
Pozdrawiam i powodzenia
 
Ja na szczęście nie mam tego problemu. Tak mi sie wydaje (30 tydzień). Koleżanka ostatnio spęziłakilka dni w szpistalu i nawet zrobili jej zaszewkę z powodu skracania się szyjki macicy. Mam pytanie miała któraś z Was może robiony ten zabieg? Czy rzeczywiście jest sens wykonywania tego zabiegu?
 
Cześć!
Jestem tu nowa! Tak jak moje doświadczenia w ciąży.
Mój przypadek jest ciężki.
Jestem w szpitalu w Sint Jan w Brugge od 23 tc..teraz 26 tc Stwierdzono u mnie bakterie ureaplasma Parvium, i skróconą szyjke macicy do 5 mm ...Podano sterydy 24 tc. Na rozwój narzadow wewnetrznych dzidziusia .był to dla.mnie szok. Przełamanie dnie noce. Martwienie się. I czekam bo w każdej chwili mogę urodzić.
. Infekcji nie ma została zwalczona antybiotykami. Lecz co tydzień przez trzy dni pobierają mi krew czy nie ma nawrotu. Na polowkowych badaniach prenatalnych 20 tc Było wszytko dobrze.
W 23 tc pojechałam na szpital bo dostałam plamienia. Tak jak wcześniej przez ostatnie miesiące, je miałam . Zawsze odsyłali mnie do domu.
Teraz jestem tu. Z konfliktem krwi ARH-, wirusem Cmv, przebytą infekcją ureaplasma parvium, po sterydach, szyjka macicy 5 mm synkiem który schodzi w dół. Dziś czułam go normalnie jak by chciał wyjść na samym dole pochwy. , z dziwnym nabrzmialym brzuchem. Więc myślicie, że to już nie długo poród?
 
reklama
Cześć!
Jestem tu nowa! Tak jak moje doświadczenia w ciąży.
Mój przypadek jest ciężki.
Jestem w szpitalu w Sint Jan w Brugge od 23 tc..teraz 26 tc Stwierdzono u mnie bakterie ureaplasma Parvium, i skróconą szyjke macicy do 5 mm ...Podano sterydy 24 tc. Na rozwój narzadow wewnetrznych dzidziusia .był to dla.mnie szok. Przełamanie dnie noce. Martwienie się. I czekam bo w każdej chwili mogę urodzić.
. Infekcji nie ma została zwalczona antybiotykami. Lecz co tydzień przez trzy dni pobierają mi krew czy nie ma nawrotu. Na polowkowych badaniach prenatalnych 20 tc Było wszytko dobrze.
W 23 tc pojechałam na szpital bo dostałam plamienia. Tak jak wcześniej przez ostatnie miesiące, je miałam . Zawsze odsyłali mnie do domu.
Teraz jestem tu. Z konfliktem krwi ARH-, wirusem Cmv, przebytą infekcją ureaplasma parvium, po sterydach, szyjka macicy 5 mm synkiem który schodzi w dół. Dziś czułam go normalnie jak by chciał wyjść na samym dole pochwy. , z dziwnym nabrzmialym brzuchem. Więc myślicie, że to już nie długo poród?
Nie wiem czy jeszcze czytasz forum ale może odpiszesz ciekawa jestem do którego tyg udało Ci się synka donosić
 
Do góry