reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek porodowy

koko

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2005
Postów
16
Cześć Dziewczyny! Może któraś wie jak to jest z tym zasiłkiem porodowym od ZUS.Czy samemu się o to stara,czy to obowiązek pracodawcy? pozdr
 
reklama
Koko, z tego co mi wiadomo, to wszelkie tego typu zasiłki można wydębić, jeśli ma się żałośnie niskie dochody. Przeciętnie zarabiająca rodzina nic nie dostaje z racji urodzenia dziecka. Tylko zasiłek macierzyński.
 
A to świnie! A już miałam nadzieję na chociaż 500zl za ten trud! A tu wygląda na to,że g.....Tak nas docenia to cholerne państwo.Za to na co innego im nie brakuje.świnie i tyle.A może lepiej świń nie obrażać.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!
 
hej
ja własnie dzisiaj byłam w MOPS i Urzedzie Stanu Cywilnego w tej sprawie. Powiedziano mi ze trzeba dostarczyć zaświadczenie o dochodach moich i męża za rok 2002 z Urzedu Skarbowego (Nawet jeśli sie nie było wtedy małżeństwem). Złożyć podanie o zasiłek rodzinny ( ok 46 zł /msc) oraz jednorazowo 500zł. Z tego co tam wyczytałam to zarobki nie moga przekroczyc ok 505z na osobę w rodzinie.
Mozna zapytać w zakładzie pracy czy można dostać ten zasiłek rodzinny za ich pośrednictwem.
Jeśli jest sie zameldowanym w innej miejscowości to trzeba jeszcze dostarczyć zaświadczenie z tamtejszego MOPs-u ze nie otrzymuje sie innych zasiłków.

pozdrawiam Mirka
 
Mirianna chciałam obliczyc zasilek.Czy dzili się go też na dziecko ktore sie ma urodzic?
 
reklama
Do góry