reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zgaga!

A

anita

Gość
Dziewczyny jak radzicie sobie z typowymi objawami w ciąży,jak np. zgaga,czyli pieczenie w przełyku?Czy wasz lekarz polecił Wam jakieś bezpieczne dla dzidziusia lekarstwo? Ja dopiero niedawno uporałam się z porannymi mdłościami, a już pojawił się nowy problem. Od kilku dni bez względu na to co jem strasznie pali mnie zgaga.Pomocy! :oops: :x
 
reklama
Też od kilku dni spotyka mnie ta wątpliwa przyjemność, z tym, że mdłości ustąpiły na tydzień, a teraz znów wróciły :( więc na zmianę mnie mdli i męczy zgaga. Też nie wiem za bardzo co robić, raz possałam Rennie, ale się wystraszyłam, czy to nie szkodzi i już więcej nie wzięłam. Ratuję się ciepłą wodą z cytryną, niby kwaśne, ale przynosi chwilową ulgę. Aha, zauważyłam, że zgaga nasila się po wszystkim słodkim, więc ograniczyłam jeszcze bardziej, nawet z miodem uważam
pozdrowionka
 
Dowiedziałam się dziś że na tą zgagę pomaga schrupanie świezej marchewki, lub kilka łyków gazowanej wody mineralnej.Ponoć dobra jest też łyżeczka sody oczyszczonej ale nie wiadomo czy nie szkodzi maleństwu.
 
Witam,
Ja mam nadkwasnosc i zgage od dwoch tygodni :( , pani doktor kazala mi ssac reni, jest to lekarstwo polecane na ciazowwe dolegliwosci, zreszta jest to napisane na opakowaniu, moja bratowa brala ja przez 2 z 3 ciazy i ma wszystkie 3 dzieci bardzo zdrowiutkie. Choc teraz jus ssie mniej bo nauczylam sie wykrywac po ktorych produktach moge dostac zgagi, tylko przy mojej diecie czasami mam wybor albo dostarczyc organizmowi pokarm bogaty w wapn przyswajalny przez watrobe i miec zgage, albo nie jesc :cry:, wiec od czasu do czasu jem i ssie pozniej manti, zreszta doktor mi tak zalecila.
pozdrawiam
beata
 
Ja dostaje zgagi wlasnie po produktach mlecznych :cry:, wiec sposob z mlekiem odpada, kwasnego tez nie moge :cry: ,a tym bardziej surowej marchewki, uwazam jednak ze Reni jest bezpiecznym preparatem, zreszta oprocz mojej lekarki od chorob wewnetrznych moj ginekolog tez potwierdzil ze to najlepszy sposob na zgage i niestrawnosc i calkowicie bezpieczna dla kobiet w ciazy.
 
ja w pierwszej ciąży stosowałam 1/2 tabletki maloxu i zgaga przechodził, a dziecko urodziło sięzdrowe 10/10.. Teraz też sięgnełam po malox. Pomaga też mleko i wysoka pozycja do snu (prawie na siedząco).
 
hej Majówki:) . ja nigdy wczesniej nie miałam problemów ze zgagą i teraz nie moge sobie z nią poradzić. Piecze strasznie, odbija mi sie. A jak spię lub leżę to mi sie wszystko cofa ( refluks żołądkowy). straszne . Doszlo do tego ze musze zwymiotować żeby usnąć oczywiście staram się do tego nie dopuścić. Podkladanie dodatkowych poduszek nic nie pomaga. Przez jakiś czas pomagało mi ciepłe mleko, ale juz mało skutkuje. Spróbuje z Renni. Mam nadzieję ze mi przejdzie.. pozdrawiam was serdecznie:)
 
Mi też z czasem doszedł rufluks, a po za tym mam za dużą dziurę między przeponą i żołądkiem i teraz pod wpływem działania hormownów się otworzyła, mi pomogło spanie na poduszkach, ale musi być więcej niż 45 stopni no i nie na 2 miękkich, jedną mam wysoką i super twardą tak żeby nie mogła się zapaść pod moim ciężarem, a dopiero druga jest miększa, przyznam się że spanie na boku pod tak wysokim kątem jest okropnie niewygodne, ale skuteczne, ja niestety muszę, bo przez to że raz dostały mi się treści żołądkowe do przepony, to miałam straszny atak, myślałam że umieram, lekarz mi później wytłumaczył ze to daje takie objawy jak zawał serca, więc już wiem jak to jest przeżyć zawał serca :mad:.
Po za tym żadnego leżenia płasko na plecach nawet w ciągu dnia, tylko zawsze na boku z niezapadającą się poduchą pod głową, a najlepiej dwoma ;D. A jak zgaga jest tak mocna że nie przechodzi po Reni, to można wziąść jeden Ranigast, lekarz mi polecił, ale ja jak miałam ataki mega zgagi to starałam się je przepić wodą mineralną, kiedyś wypiłam ponad 5 l i przeszło, to dość ryzykowny sposób dla kogoś kto ma chore nerki, mój lekarz mi pozwolił ale ogólnie nie poleca, powinno się pić najmniej 1.5l płynów dziennie i nie więcej niż 3l, bo jak ktoś ma zdrowe nerki to nadmiar płynów po prostu wysiusia, a chore nerki mogą nie dać sobie rady.
pozdrawiam
Beata
 
reklama
Marianno ja tez na okrągło walczę ze zgagą (w pierwszej ciąży też) - nosze przy sobie Malox lub Alugastrin (takie mleczka zobojętniające). Ostatnio gin powiedział, że moge wziąść Ranigast (75mg), ale ja wolę jednak Malox.
Na pocieszenie dodam, że równo z porodem zgaga mi przeszła - to juz niedługo  ;)
Maryś
 
Do góry