reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???


  • Wszystkich głosujących
    130
a Weronika jak ząbkuje to nie ma luźnych kupek :huh: - jest bardziej marudna, płaczliwa, ale poza tym nie ma innych zewnętrznych objawów tego stanu
 
reklama
A Pola ma nowego ząbka : dolną dwójkę- wyszła bezobjawowo- jako pierwszy ząb odkąd Pola ząbkuje.
A moje dwie koleżanki mają 10 m-czne dzieci i oboje (chłopczyk i dziewczynka) nie mają jeszcze żadnego zęba!:tak:
 
a mojemu wychodza 3 szt trójeknie wiem gdzi to napisac. Jakwasze maluchy przechodziły szczepionkę na odre, świnkę i Rozyczkę?Mój młody na 7 dobę dostał mega gorączki, i wysypki na twarzy, która mu schodziła w dół przez 2 tygodnie - lekarka stwierdził, ze jest to odczyn "poronny" po szczepieniu - taka mnini. różyczka. Jeszcze ma gdzieniegdzie kropki.
 
U nas już albo dopiero 9 ząbków ! ( jedynki i dwójki górne i dolne i prawa górna czwórka ) !

Kacper tę szczepionkę przechodizł praktycznie bezobjawowo.
Oj biedny Miruś, ale naszczęście już prawie po wszystkim!
 
Kubłowi wychodzą dolne czwórki. Część już się przebiła, ale to dopiero początek.

Gosiek, Jakubowi też nic nie było po tej szczepionce. Może Mirek był osłabiony???
 
Ani też nic nie było po tej szczepionce.
Jak pamiętam to na tej szczepionce byłam na tydzień przed wyjazdem na wieś i wtedy pielęgniarka mi powiedziała, że mogę spokojnie jechać bo ta szczepionka przebiega zazwyczaj bezobjawowo.
 
Gosiek, znalazłam coś takiego:

Niepożądane odczyny poszczepienne stanowią każde zaburzenie stanu zdrowia jakie występuje po szczepieniu. Może być ono wynikiem indywidualnej reakcji organizmu człowieka na szczepienie, błędu wykonania szczepienia, lub błędu podania szczepionki i zjawisk zupełnie od szczepienia niezależnych tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu. Odczyny poszczepienne mogą być miejscowe i ogólne.

ODCZYNY OGÓLNE

Mogą przebiegać pod postacią ogólnego pogorszenia samopoczucia, podwyższonej temperatury > 39 st, drgawek gorączkowych lub niegorączkowych, przedłużającego się powyżej 3 godzin krzyku o wysokim tonie, bólów mięśniowo-stawowych, zapalenia ślinianek, jąder, opon mózgowo-rdzeniowych, mózgu lub rdzenia kręgowego oraz małopłytkowości. Możliwe jest wystąpienie zmian skórnych wysypkowych ze świądem i obrzękiem powiek. Najczęstszymi szczepieniami, po których występują niepożądane uogólnione reakcje poszczepienne są : odra i różyczka.

dzieckoOK.pl
 
abryz - jejciu ... dziekiszok..może to dziedziczne - Romek mi wspomniał, ze jak był mały to po szczepionce na odrze też tak zareagował - gorączka, wysypka- teściowa wspomina to jak koszmar - u nas tez było paskudnie - normalnie jak by przechodził różyczkę
 
reklama
Do góry