reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozwijaja sie nasze maluszki?

Iga jakiś czas temu się turlała, ale odkąd zaczęła sama siedzieć, to turlanie poszło do lamusa :-) Tylko teraz co chwilę ją trzeba podnosić, bo zawsze sobie upatrzy jakąś oddaloną od siebie zabawkę i przechyla się do niej, a wtedy bęc. Dlatego zawsze kładę jej poduchy po bokach:-p A o raczkowaniu nie ma mowy na razie, bo musiałaby wystartować z pozycji na brzuchu, a za tą nie przepada.
 
reklama
A u nas Misio ani sam nie siedzi, ani nie raczkuje, nawet nie podnosi pupci. Leżąc na brzuszku przebiera nóżkami i rozkłada rączki i robi samolot:-). Za to podciągany za rączki do siadania staje na równe nogi. A tak dobrze się zapowiadało: szybciutko nauczył się przewracać na brzuszek i pięknie podnosił głowę. Jeszcze musimy czekać ;-).
Niesia, ale przecież nieźle sobie poczynia ten Twój szkrab.
Mój NM jak był malutki też nie siadał, nie raczkował.. od razu staną na nogi i dopiero z tej pozycji stojącej wykumał, że przecież może jeszcze usiąść.
Moja córka właśnie żabki ćwiczy: staje na czworakach, podciąga jedną nóżkę po brzuch i odbija się z niej.. robi skok do przodu i ląduje buzią w materac... biedulka nie wie co zrobić z łapkami i zostają jej na podłożu :-)
ma też drugą ulubioną zabawę: mam podaje palce, a ona podciąga się do pozycji siedzącej. potem przegina się do tyłu i ląduje głową na poduszce. ostatnio jedną ręką się tylko mnie trzymała, a drugą podparła się z boku i odepchnęła.
 
Nikol uwielbia stac na nózkach - strasznie się wtedy cieszy i hihra :-D
Jak się tylko ją położy to od razu laduje na brzuszku. A w łózeczku cwiczy podnoszenie pupci do czworakowania :tak:
Unosi dupkę i jak ma rączki wyprostowane to buja się w przód i tył :-)
Na łózku i podłodze trudniej, bo nie ma o co zaprzeć się nóżkami żeby podnieść dupeczkę :-p
 
Kangurka moj synek tez lupi sie bujac:-)do przody to do tylu:-)
Jakies pol godz wstal i szalaeje ale teraz wlasnie zlapal sie lawy,na kolankach i siup na nozki:-D:-D:-D NIE MOGE:-):-) SMIEJEMY SIE ZE DO SWIAT BEDZIE CHODZIL ALE ON RZECZYWISCIE CHYBA ZACZNIE:-D:-D:-D:-)jestesmy w szoku:szok::szok::-)milym oczywiscie.Lobuziak ledwopatrzy a spac nie chce.Tak to jeszcze nie bylo:no:ale od rtana dzis dziwnie z drzemkami:dry:
 
Kwiateczku, no to rewelacja, ale to musi niesamowicie wyglądać, Konradek, jeszcze się nachodzisz, faktycznie na święta to już będzie "biegał" tego mu życzy ciocia z BB:-):-):-)
 
Kangurka moj synek tez lupi sie bujac:-)do przody to do tylu:-)
Jakies pol godz wstal i szalaeje ale teraz wlasnie zlapal sie lawy,na kolankach i siup na nozki:-D:-D:-D NIE MOGE:-):-) SMIEJEMY SIE ZE DO SWIAT BEDZIE CHODZIL ALE ON RZECZYWISCIE CHYBA ZACZNIE:-D:-D:-D:-)jestesmy w szoku:szok::szok::-)milym oczywiscie.Lobuziak ledwopatrzy a spac nie chce.Tak to jeszcze nie bylo:no:ale od rtana dzis dziwnie z drzemkami:dry:

No bomba!
 
hej
a u nas stanelismy w miejscu Adas nie chce raczkowac narazie lezy plackiem na brzuchu ale ostatnio lubi stac choc robie to rzadko

o ale mam pytanie bo mowicie ze wasze dzieci jak leza na brzuchu to podnosza pupe moj tez tak robi nie powiem jak to smiesznie wyglada i z czym sie kojarzy ale spox.. ale zauwazylam ze on tez tak robi jak siedzi.. i ostatnio nawet na dywanie jak tak siedzial to przesowal sie do przodu na pupie:baffled::baffled::baffled: czyzby z raczkowania byly nici?? a zacznie odrazu chodzic??
 
reklama
Kamilko wyglada na to ze to bedzie jego sposob na przemieszczanie,mojego malzona siostra tez tak raczkowala na pupie i mojej kolezanki dziecko tez.Nie na czworaka tylko wlasnie na tylku :-)
 
Do góry