reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

konflikt serologiczny a druga ciąża

kasiulla23

Mama marcowa'06
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
1 249
Miasto
Łódź
dziewczyny ja mam takie pytanie czy ktoras z was ma konflikt serologiczny??
my mamy :-(
zastanawialam sie nad drugim dzieckiem - jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka poczytalam troszke i podobno w gre wchodzi hemofilia i wady genetyczne:szok: :-(
czy wiecie cos wiecej??
 
reklama
W dzisiejszych czasach to juz nie problem. Mam znajomą , która ma 3 zdrowych dzieci (a maja konflikt) Tylko po każdej ciąży dostawała zastrzyk, bodajże na przeciwciała.
 
ja tez slyszalm o tym ze przy drugiej ciąży daja przeciwciala , i nie zawsze cos sie dziej z dzieckim , tez przetaczaja krew ale to wiem tylko ze slyszenia moze najlepiej kasia spytac sie lekarza tego do ktorego chodzisz powinien ci wszystko wyjasnic :)
 
viola moja mam ma konflikt z moim tata a my jestesmy zdrowi :-)
moja mama dostala specjalny zastrzyk przy kazdej ciazy

ja w niemczech tez dostalam taki zastrzyk zapobiegawczo :confused: ,
najbezpieczniej porozmawiaj ze swoim lekarzem
 
No to pieknie! My mamy konflikt i wlasnie planowalismy druga dzidzie! Zastrzyk dostalam, ale teraz to juz mam stresa jak to przeczytalam i pewnie sie nie zdecyduje na razie... :-(
Jak duze jest ryzyko, ze bedzie cos nie tak??
 
Emcia ja nie chcialam cie nastraszyc:no:
my tez mamy konflikt, zastrzyk dostalam ale podobno ryzyko i tak jest i wlasnie chcialam sie czegos wiecej dowiedziec :zawstydzona/y: :tak:
 
reklama
moja mmama miała konflikt

ja również miałąm konflikt serogoliczny

i wygląda to mniej więcej tak:

po pierwszei i każdej następnej udanej czy niestety nie udanej ciazy trzeba przyjmować immunoglobuliny

w cześci województw (u mnie nie) stosowano również immunoglobuliny w 28 tygodniu ciąży

w każedej następnej ciązy jest regularnie (min co 2 miesiace) badany odczyn coombsa - który pokazuje czy sa przeciwciała - jak nie ma to wszystko jest OK

jak są - to następuje leczenie - troszke problemowe czasami i nieprzyjemne (często szpital) ale zawsze w tych czasach skuteczne.

więc nie ma sie czym przejmować, tylko przy następnej ciąży koniecznie wspomnieć gin o konflikcie serologicznym i dopominać sie o badania coombsa.

w żadnej ciazy nie miałam przeciwciał - immunoglobuliny działają :)
 
Do góry