reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadmierne pocenie sie dziecka......

reklama
Nie denerwuj sie aż tak. Ja miałam podobny problem. Ciemiączko zarastało powoli pomimo tego że Julka doskonale sie rozwijała. Pociła sie też bardzo... Robiliśmy chyba wszelkie mozliwe badania w kierunku przyswajania wapnia, fosforu... Mineło po prostu. Ciemiączko teraz w błyskawicznym tempie sie zmniejsza, przestała sie pocić. Jasne ze pogadaj z lekarzem, ale bez paniki. Pocenie się wcale nie jest objawem krzywicy.
 
bartus tez ma czesto mokra glowke, wczesniej bylo to spowodowane upalami (w mieszkaniu bylo nawet 29 stopni) a teraz zwlaszcza wieczorami po kapieli jak jest rozgrzany go karmimy to sie poci a i potem w lozeczku jak jest mocno przykryty- np. jak wyciagam go z lozeczka na nocne karmienie jest caly mokrutki ;( i nie moge narazie ustalic jak go ubierac :(
ale sprawdzic warto
my dajemy 2 krople Vigantolu (tak sie to pisze?? ) a karmimy mieszanka
 
moja Agatka też się lekko poci - szczególnie w nocy, gdy śpi na pleckach - śpioszki są mokre i tył główki, ale spowodowane to jest tym, że Gagatek nakrywa się po sam czubek głowy kocykiem ::)
 
Spocona głowa to faktycznie może być objaw krzywicy, a inne objawy to: obniżone napięcie mięsni, duży rozlany brzuch i rozmiękcznie kości (głównie potylicy).
Myślę jednak, że mało prawdopodobne jest to, że twój Patryk zdążył nabawić się krzywicy. Tym bardziej, że podajesz mu Wit. D.
Śmiejemy się, że moja Agnieszka jest "ciepłokrwista". Wiecznie jej gorąco i ciągle się poci. Rozbieram ją "do rosołu", a to często i tak nic nie daje. Najbardziej poci jej się właśnie głowa.
 
reklama
bylismy dzisiaj u lekarza i faktycznie mialam racje .....Patrykowi juz prawie cala ciemieniuszka zarosla .........mamy skierowanie d szpitala na szczegolowe badania krwi i dla upewnienia sie bedziemy tez przeswietlac glowke ...........idziemy w poniedzialek bo jutro nie wykonuja zadnych badan ..........ale sie strasznie boje :( :( :(
 
Do góry