reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluszkowe zapalenie skóry

Mateuszkowi dupcia się zaczerwieniła i krostki wyskoczyły po zmianie pieluszek na tańsze biedronkowe :wściekła/y: Nigdy więcej :no:
Na szczęście już po jednym dniu smarowania Linomagiem dupcia zrobiła się super ładna :-p A od tamtej pory wprowadziliśmy rytuał cowieczornego wietrzenia pupci po kąpieli. Zakładam Mateuszkowi kaftanik a dupcia goła i tak się turlamy razem po całym łóżku - Mateuszek to uwielbia :tak: :-D
Pozdrawiam
 
reklama
ja stosuje zawsze happy, ale czasem jak trzeba zmienic na chwile to kupujemty w lidlu pieluszki "cien" od 8-18 kg chyba przypominaja troche huggiesy (kiedys juz ktoras z nas je tez tak porownala) :-)
 
My w większości kupujemy Happy ale zdarza się że i pieluszki Rossmanna, ale uwielbiamy Huggiesy (żółto - niebieskie opakowanie - te są najlepsze), a wczoraj kupiłam Pampersy.:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 
My tez tylko Pampersy active baby i jak na razie wszystko ok , ale po husteczkach pampersa wyskakiwaly czasem chrostki teraz uzywamy penatena i jest ok
 
Kupiłam wczoraj Linomag i jakby lepiej, powli, ale lepiej, zobacze jak będzie jutro. Oby było już dobrze. I mam pytanko, jeśli faktycznie pupcia się wyleczy to dalej stosować Linomag czy można spróbować powrócić do Sudocremu?
 
aj my sie tak przyzwyczailismy do pampersow z rozciaganymi boczkami ze ostatnio chyba ze starej parti (nie byly nigdzie pokazane) trafily nam sie te bez rozciagania :-( jak to jest zle jak czlowiek sie do wygod przyzwyczaja.

Od urodzenia urzywamy pampersow wydaje mi sie ze maluszek sie przyzwyczail i dobrze sie w nich czuje bo nie sa duze. Do pupki tez od urodzenia urzywamu kremu z ziajki i jak narazie nie bylo i oby nie bylo zadnych zmian skornych.
 
CAtherinka nam sudocrem wogóle nie służył...praktycznie cały czas używam linomagu, ale nie przy każdej zmianie pieluszki- 2 razy dziennie, albo jeśli pupa jest zaczerwieniona. Linomag jest w postaci kremu i maści. ja mam maść a tej chyba nie powinno się tak często używać.
 
Kasianka, u nas Sudocrem od początku w użyciu i dotąd tylko raz zdarzyło się małe odparzenie, ale podczas upału - posmarowaliśmy grubiej i było ok. A teraz... Linomag kupiłam maść i stosujemy drugą dobę? Jak długo mogę stosować tylko tą maść? Bo pupcia już lepsza, ale jeszcze nie idealna. To może jak się wyleczy powrócę do Sudocremu, a Linomag profilaktycznie 1-2 razy na dobę?
 
reklama
Catherinka, ja właśnie tej maści od pierwszego miesiąca Igi używam- tylko tak jak CI pisałam- nie przy każdej zmianie pieluszki, bo nie widzę takiej potrzeby. Iga po sudocremie się "odparzyła" właśnie i wtedy zaczęłam stosować linomag. Ale każde dziecko ma pewnie inaczej więc jak Wam sudocrem służył to ja bym do niego wróciła...
 
Do góry