reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy fundamentalne 6-12m-c

ivka76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2005
Postów
3 775
Miasto
Wrocław ul. Poleska
Dziewczyny czy korzystacie z zabaw fundalnych? Ja tak i choć są proste to uważam, że naprawdę dają Maluszkowi wiele. Jeśli chcecie to w miarę wolnego czasu będę Wam wrzucać opisy kolejnych zabaw.

A może któraś z Was ma jeszcze te zabawy i też się przyłączy z wrzucaniem.
 
reklama
ja ostatnio przez przypadek takie cos przeczytałam .......wiem ze to moze nie jest dla troszeczke starszych dzieci ale moze sie na kiedys tam przyda..............mam taka broszurke "chodze, mówię, rozumiem" w pdf jak ktoras z was chce to moge przesłać:):)
 
Dziewczyny czy korzystacie z zabaw fundalnych? Ja tak i choć są proste to uważam, że naprawdę dają Maluszkowi wiele. Jeśli chcecie to w miarę wolnego czasu będę Wam wrzucać opisy kolejnych zabaw.

A może któraś z Was ma jeszcze te zabawy i też się przyłączy z wrzucaniem.

i to jest głowny powód, że zabawy fundamentalne działają - bo sa proste. nasze maluszki (widze też po Piotrku) swietnie naśladują - a to jest okres kiedy ucza sie głownie przez nasladownictwo (bardzo dużo Piotruś przynosi z przedszkola + te cholerne choróbska - stały schemat 5 dniw w przedszkolu i potem 20 dni w domku :( )
 
Paluszkowe zabawy

Zabawa kształtująca zmysł dotyku - zalecana od 6 do 12 m-cy

Polega na wykorzystaniu palców i dłoni do zabaw typu "Tu sroczka kaszkę warzyła". Istotne przy tej zabawie jest to, żeby Maluch wzrokowo śledził ruchy, a równocześnie słuchał tekstu rymowanki, no i oczywiście z czasem próbował brać czynny udział w zabawie - przez naśladowanie mimiki, gestów, dźwięków.

Zabawy te rozwijają poczucie własnego ciała, sprawności fizycznej; uczą sposobu inicjowania kontaktu, naśladowania czynności, a kiedyś - inicjowania rozmowy.

Innym wariantem tych zabaw jest inicjowanie danego działania: "Pokaż Szymonku, gdzie sroczka kaszkę warzyła? A gdzie sroczka poleciała?"

Na tym etapie rozwoju Maluszki chętnie pokazują jakie są duże, a także robią "pa pa" na pożegnanie. Powinno się wykorzystywać każdy moment na to żeby Maluch mógł pokazać swoje umiejętności
 
reklama
Rozwijanie zmysłu węchu

Zabawy zalecane od 6 do 12m-ca
Polegają na odpowiednim stymulowaniu zmysłu węchu Maluszka. Można to robić np. za pomocą wacików skropionych perfumami. Chodzi o to, aby najpierw Maluch poznał najbliższe mu zapachy - związane z Rodzicami.

Potem można wprowadzać inne zapachy, np. owoców, kwiatów, cynamonu, gałki muszkatołowej, miodu.

Ważne, aby starać się każdego dnia wprowadzać nowy zapach - wymieniać jego nazwę w chwili kiedy Maluszek może go powąchać.
 
Do góry