reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zielona kupka

Dziś zapytałam o to pediatry i powiedziała, że jeśli u nas zdarza się jedna, dwie na dobę i kupka ma tylko inną barwę, a nie ma w niej śluzu (u nas różni się tylko kolorem) to nie należy się przejmować.
Pytała też kiedy najczęściej jest, u nas - w nocy, albo po nocy, a że Filip czesto wieczorem wojuje (tz. to hcy akolka) to powiedziała, że to może być właśnie jej efekt. Kupię dziś kropelki malego na kolkę - może pomogą.
 
reklama
magdalenaB pisze:
a jesli jest ta zielona kupka to trzeba odstawic np. te herbatki na laktacje ?? tzn jesli dojdziemy do tego co pwywoluje u malenstwa ta kupke zabarwiona to trzeba to koniecznie eliminowac z diety??
ja herbatke na laktacje pilam do zeszlego tygodnia od urodzenia Majki,nie odstawialam ani na dzien,a mala miala zielona kupke jakies 4-5 razy dotad,wiec to napewno nie od herbatek,tylko od czegos innego-jakiegos innego skladnika diety.
 
catherinka pisze:
Dziś zapytałam o to pediatry i powiedziała, że jeśli u nas zdarza się jedna, dwie na dobę i kupka ma tylko inną barwę, a nie ma w niej śluzu (u nas różni się tylko kolorem) to nie należy się przejmować.
Pytała też kiedy najczęściej jest, u nas - w nocy, albo po nocy, a że Filip czesto wieczorem wojuje (tz. to hcy akolka) to powiedziała, że to może być właśnie jej efekt. Kupię dziś kropelki malego na kolkę - może pomogą.

ja mam espumisan - zapomniałam co to kolka
mam też wodę koperkową - gripe water - też jest super na kolki
 
No my tez uzywamy Espumisan i jest o.k.Odkad podaje Majce tylko raz na pare minut miala bardzo mocne bole brzuszka,nawet nie kolke,bo kolka raczej trwa o wiele dluzej.
 
benita_29 pisze:
No my tez uzywamy Espumisan i jest o.k.Odkad podaje Majce tylko raz na pare minut miala bardzo mocne bole brzuszka,nawet nie kolke,bo kolka raczej trwa o wiele dluzej.

u mnie były kolki, bóle brzuszka, brak kupki i problem ze zrobieniem - teraz jest ok /odpukać/ - dziecko jest zadowolone, uśmiechnięte
 
Moja Nadia ma 2 miesiące i 9 dni. Czasami zdarzy jej się zrobić zieloną kupkę jak zjem coś zimnego, a najczęściej jem lody. Ale bez paniki lekarz powiedział, że jak od czasu do czasu zrobi taką kupkę to jej nic nie będzie.
 
Moja Karola zrobiła dzis kupke, nie zieloną :) Całe szczęście była ubrana, bo całe plecy miała zółte. Przy myciu ja też zrobiłam sie żółta... ::) ::) ::)
 
a pieniste kupki o czym swiadcza? bo Ola od czasu do czasu ma problem ze zrobienie kupki, jak jej pomoge np. termometrem to kupka wychodzi gesta i troche chyba pienista.
 
reklama
catherinka pisze:
Na kolkę kupiłam Infacol - poleciła pediatra, mam nadzieję, że będzie skuteczny.

ja mam infacol i jestem zadowolona - ma też fajny dozownik :)
a skład infacolu jest dokładnie taki sam jak espumisanu - też go stosowaliśmy :)
my na tych kropelkach jesteśmy już od 3 tygodni i zostaniemy pewnie do końca 3 miesiąca - jest dobrze, nie ma kolek - tzn. nie ma krzyków z tego powodu :laugh:
 
Do góry