reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poporodowe formalności, czyli bieganina po urzędach...

Słuchajcie a orientujecie się jak to jest z kasą z ubezpieczenia w przypadku ubezpieczenia grupowego?? Bo ja słyszałam 2 wersje, tylko czy któraś jest prawdziwa?.

Pierwsza - że wszystkim zajmuje się zakład pracy po doniesieniu aktu urodzenia i ubezpieczalnia przesyła po jakimś czasie kasiorkę na nasze konto.

Druga - że pobiera się z zakładu pracy polisę ubezpieczeniową i idzie z nią do ubezpieczalni, która od ręki wypłaca należną kasę.


Agutek być może to zależy od tego jak to w danej firmie jest zorganizowane. U mnie funkcjonuje wersja "1". Jak dostarczę akt urodzenia to osoba, która kontaktuje się z ubezpieczycielem (u mnie to PZU) wysyła co trzeba a ja czekam na pieniądze.
 
reklama
A my jeszcze nawet nie dostalismy becikowego, bo ciągle nam nie przyznali peselu jeszcze :wściekła/y:
a nam nie był pesel potrzebny do becikowego wystarczył akt urodzenia:tak: pesel odebrałam w piątek i zostało mi tylko wyrobić dziecku karte rum (na sląsku mamy takie karty z którymi chodzi się do przychodni)
 
a nam nie był pesel potrzebny do becikowego wystarczył akt urodzenia:tak: pesel odebrałam w piątek i zostało mi tylko wyrobić dziecku karte rum (na sląsku mamy takie karty z którymi chodzi się do przychodni)

u nas nie chcą dać bez peselu :wściekła/y:
a usc ciągle nas zwodzi i w kółko mówią, że tego dnia będzie pesel, przychodzimy i nie ma :no: :wściekła/y: :sick:
 
ja też nie potrzebowałam peselu ( odbiore go dpiero w maju, bo w USC nam powiedzieli że za 30 dni mam przyjść), tylko jeszcze kasy nie przysłali. :(
 
reklama
Wreszcie przyszedł PESEL!!!! :baffled: :dull: :confused2: :crazy: :frown: :growl: :angry:
Idziemy dzisiaj odebrać.

A swoją drogą to chore, żeby ogólnopolskie swiadczenie było w różnych miastach przyznawane w oparciu o inne papiery i dane :angry:
Powinno być wszędzie tak samo! Becikowe miałabym już od 3 tygodni, a nie dopiero teraz przyjmą mi wniosek i będę czekać jeszcze na kasę nie wiadomo ile :oo:
 
Do góry