reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A

Agutek

Gość
A wiec powoli czas zaczac myslec o tym, co spakujemy do torby, ktora wezmiemy ze soba do szpitala.
Taka lista rzeczy niezbednych na pewno nam sie przyda i ulatwi pakowanie :tak:
 
reklama
Znalazłam coś takiego ale dobrze byłoby to zweryfikować, szczególnie przez Mamy, które już mają poród za sobą :):

To co potrzebne będzie mamie

Dokumenty
• dowód osobisty
• karta ciąży
• Książeczka Ubezpieczeniowa
• wyniki badań
• skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane

Bielizna
• majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
• staniki laktacyjne (2 sztuki)
• kapcie
• klapki pod prysznic
• szlafrok
• koszule nocne, rozpinane
• skarpetki
• odzież na wyjście

Kosmetyki i artykuły higieniczne
• kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej w wyciągiem z kory dębu lub „szare mydło”, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci)
• ręczniki (co najmniej 2-3)
• ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania krocza)
• podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar)
• wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracienkie, bez
ceratek-pakowane po 24 sztuki.)
• papier toaletowy
• jednorazowa maszynka do golenia. Możliwe jest też wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagodnego kremu depilującego np. Veet.

Żywność i napoje
• woda niegazowana
• soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy)
• ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
• przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
• owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu

Inne
• karta telefoniczna, ewentualne telefon komórkowy
• aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
• książka, krzyżówki, czasopismo
• talerz, kubek, sztućce
• leki, które przyjmujesz
• drobne pieniądze

To co potrzebne będzie maluchowi

• nożyczki do paznokci, ewentualnie skarpetki, do założenia na dłonie
• miękka szczotka do włosów
• kilka koszulek i kaftaników
• kilka sztuk body
• kilka śpioszków / pajacyki
• 2 czapeczki
• sweterek
• pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
• skarpetki
• kocyk, rożek
• krem do pupy (np. Linomag, Tormentiol)
• ręczniczek, można też wykorzystać pieluszki tetrowe
 
A tu inny "zestaw":


Niezbędnik Mamy
  • koszula nocna do karmienia 2szt
  • szlafrok
  • majtki bawełniane i majtki jednorazowe
  • skarpetki
  • podkłady w kształcie podpasek lub podpaski duże
  • przybory toaletowe
  • ręczniki
  • ręczniki papierowe
  • stanik do karmienia + wkładki lakatcyjne
  • bawełniana chusteczka lub pieluszka do ocierania potu
  • kubek
  • i ulubiony twój Jasiek
  • dowód osobisty
  • książeczka ubezpieczeniowa
  • karta przebiegu ciąży
  • wszystkie wyniki badań
Niezbędnik niemowlaka
  • 10 pieluszek tetrowych i kilka jednorazowych
  • 3 koszulki bawełniane
  • 2 bawełniane czapeczki
  • 2 pajacyki
  • skarpeteczki
  • ręcznik kąpielowy z kapturkiem
  • kocyk
  • ubranko na wyjście ze szpitala
  • mydełko dla niemowlaczków np.(Bubchen)
  • oliwka dla niemowląt
  • krem do pielęgnacji pupci
  • 70% spirytus do pielęgnacji pępuszka
  • gaziki jałowe
  • waciki
 
debiutantko, superlista!


a propos koszul nocnych - ile ich trzeba?
do porodu slyszalam, ze najlepiej wziac jakiegos starego t-shirta meza bo i tak pojdzie do wyrzucenia, choc u mnie w szpiatalu ponoc daja do porodu koszule

jak dobierac stanik? ile brac wiekszy?

a jeszcze odnosnie nozyczek dla malucha - slyszalam, ze nie wolno maluchowi obcinac paznokci w szpitalu i robi sie to dopiero w domu, bo w szpitalu za duzo bakterii jest i moze dojsc do zakazenia malenstwa :dry:
 
aaaa i ponoc dobrze pamietac o swoich sztuccach :szok:
oraz jakims pysznym jedzonku, bo na szpitalnym wikcie mozna wykitowac :laugh2:
 
Agutek o tych sztućcach się przekonałam jak pierwszy raz byłam w szpitalu, na szczęście mi jakaś towarzyszka niedoli pożyczyła i miałam czym zjeść pierwszy obiad :).

A jeśli o szpitalne jedzenie chodzi to wszystko zależy od szpitala i od "podniebienia" pacjentki. Ja mam "doświadczenie" z 2 szpitalami - śniadania i kolację to w zasadzie standard - chleb i masło a raczej margaryna i czasem jakiś dodatek typu twaróg, dżem, plasterek bylejakiej wędliny. A obiady nawet mi smakowały ale w szpitalu gdzie mieli cattering bo tam gdzie była własna kuchnia (a tam będę pewnie rodzić) to były jakieś bezpłciowe, szczególnie zupy (nie lubię rozgotowanego makaronu, blee).

Tak czy inaczej te 2 czy 3 dni w szpitalu na ich wikcie da się przeżyć no chyba, że ktoś ma faktycznie "francuskie podniebienie" ;).
Poza tym podejrzewam, że jak już urodzimy to jedzenie będzie dla nas ostatnią sprawą, która nam będzie zaprzątać głowę :).
 
ja jestem bardzo wybredna, wiec na pewno mezulek bedzie mi donosic jedzonko ;-)
 
Dziewczyny a lepsza jest koszula nocna dluga czy piezamka ze spodniami i rospinana gora?podobno ma byc cos rozpinanego ,ale nie wiem co na dol. luzem tylek zostawic czy zakryc spodniami?

A te nozyczki do paznokci to te takie zaokraglone?
jak sie dziecku paznokcie obcina?:szok: :szok: :szok: :szok: :szok:
 
miloku, z tego co ja wiem to lekarze raczej nie pozwalaja na pidzamy, a kaza koszule nocne miec, zeby to krocze wietrzyc po porodzie...
producenci robia rozpinane lub takie kopertowe, jakby zakladane, ze otwor jest caly czas i tylko odslaniasz material i wyciagasz piers do karmienia

ja kupuje rozpinana, bo potem mozna ja rowniez wykorzystac
poza tym jakos bym sie czula skrepowana gdyby jednak przypadkiem cycek gdzies mi wyskoczyl :szok: :laugh2:

nozyczki te wlasnie z zaokraglonymi koncami
sa takie specjalne dla dzieci - mozna kupic w aptekach lub sklepach dzieciecych :happy:
 
reklama
Miloku ja myślę, że chyba lepsza koszula niż piżama bo lekarze muszą mieć łatwy "dostęp" do pewnych okolic, także po porodzie. A do karmienia to albo rozpinana koszula albo taka specjalna z otworami po bokach specjalnie do karmienia.

Nożyczki dla dzieci mają chyba taką okrągła końcówkę czy też nawet są wykończone plastikiem. A to obcinanie to faktycznie musi być stresujące bo przecież to takie maleńkie paluszki...:)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry