reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

reklama
A czy mozecie zapodac przepis na tego smietankowca???
znow narobilyscie mi smaku:-D:-D

ja nie podam proporcji w jakiej należy ubijać smietane i jaką bo nigdy nie robiłam.
Ja dodaję 400 g jogurtu naturalnego na każdą galaretkę, wiec podejrzewam ze ubitej śmietany też może być też jakoś max tyle aby deserek mógł zgęstnieć.

Może avanti będzie wiedziała:tak:
 
Midka specjalnie dla Ciebie przepis na fasolkę po bretońsku. Ja mam go z internetu ale już parę razy zrobiłam i wychodzi pycha:) Wielkie Żarcie - fasolka po bretońsku a lá 555
dodatkowo dodaję marchewkę pokrojoną w plasterki po 45 minutach gotowania fasoli, a podczas podsmażania kiełbasy dodaję drobno pokrojoną cebulkę i ją z kiełbasą podsmażam.
Mam nadzieje, że przepis będzie o.k. dla Ciebie. Pozdrawiam i smacznego




 
to ja wam dam przepis na bardzo smaczne i proste curry-przepis przywiozła moja siostra z malezji

ananas-u nas moze byc z puszki-wtedy jedna puszka
brzoskwinie 4-5 sztuk-tez mogą byc z puszki i tez jedna puszka
mleczko kokosowe - jedna puszka duza lub jesli ktos woli 2 puszki małe smietanki kokoswej
filety z kurczaka ok 500 gr-lub inne miesko drobiowe-ja kupuje jak mi sie uda takie wyfiletowane udka bez kosci, po prostu samo miesko z udek kurczaka-jest wyrazistrze w smaku

robi sie to tak

miesko kroimy w kostkę wielkosci pudełka zapałek i robimy marynate na 2-3 godziny, marynatę z łyzeczki mieszanki curry łagodnego, łyzeczka papryki słodkiej, pol łyzeczki chilli, pol łyzeczki imbiru-ew łyzeczka startego swiezego i oliwa-ja leje na oko-nie za duzo, ale zeby po wymieszaniu wszystko było obklejone przyprawami...i na 2-3 godziny do lodówki

owoce kroimy w mała kostę, taka 2x2 cm...podsmazamy na patelni na samym soku z owoców, najpierw ananasy bo sa dłuzej twarde, potem dokładamy brzoskwinie...wszystko razem smazymi jakies 15 min....zalewamy mleczkiem kokosowym-smietanka jak kto woli

kurczaka tez smazymy na patalni, nie dolewajac juz oleju, tylko na tym na którym sie marynował...

jak sie wszystko ładnie obzłoci łączymy z owocami i dokładamy troche soli i białego pieprzu i duza garsc swiezej koledry

najlepiej smakuje z ryzem lub kaszka kuskus

na tej bazie robie tez podobne curry z ryby, ale dodaje inne owoce- do ryby bardziej smakują ananasy z jabłkami...i rybki nie smaze tylko dusze razem z owocami
 
Modroklejka a ja bym była taka wdzięczna jakbyś tu wrzuciła jeszcze przepis na ten muss czekoladowy. Bo jest pyszny :-) Nie spisałam go sobie od ręki, a teraz ciężko mi będzie go odnaleźć .......
 
reklama
magda a juz go robiłas? i jak ci smakował?

przepis prosty na maxa
na jedna gorzka czekolade-100 gr-im lepsza tym lepiej- potrzeba 4 jajka
z zoltek robi sie klasyczny koleg-mogel- czyli na 4 zoltka 8 lyzeczek cukru-ubijac najlepiej na parze na mega gładko
z białek piana
czeloade posiekac i rozpuscis na parze-w kapieli wodnej-uwaga-nie wolno jej sparzyc, czy zagortwac-bo sie nie uda

do zoltek ostudzona czekolada, potem ubita piana z białek-mieszac delikatnie i na co najmniej 2-3 gosziny do lodwóki

najlepiej spamukje jak sie posypie migdałami uprazonymi na suchej patelni
 
Do góry