reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

To taki blok z herbatnikami.Przepis wklejam z netu,bo dokladnie mniej wiecej takie same proporcje uzylam.Mezowi smakuje,jak sprobowalam ale nie polknelam bo kakao ponoc mamy karmiace nie moga ze wzgledu na potencjalne wlasciwosci alergizujace...


  • mleko w proszku 500 dag
  • kostka margaryny
  • pół szklanki wody
  • 6 łyżek kakao
  • 2 szkalnki cukru
  • herbatniki
  • mozna dodac rodzynki,orzechy
Mleko w proszku, kakao i herbatniki razem wymieszać. W garnuszku zagotować cukier, wodę i margarynę. Po zagotowaniu wymieszać z mlekiem, kakao i herbatnikami. Następnie wlać do tortownicy lub keksówki i po ostygnięciu wstawić do lodówki.

Maz tak sie nie mogl doczekac tego bloku ze jak go wstawilam do lodowki to co chwila sprawdzal czy juz zastygl i mozna go jesc:-D
 
reklama
Hm, ja ostatnio też mojemu Łasuchowi zrobiłam coś a'la blok czekoladowy, ale wyszło średnio na jeża, więc następnym razem wypróbuję ten przepis.
Sara a jaka porcja Ci z tego wyszła, jaką blachę miałaś, tak orientacyjnie? A i ile tych herbatników, ja w tym moim przepisie miałam 5 paczek herbatników (na średnią tortownicę) i było za mało .... cukier kryształ czy puder, a jaka kostka margaryny 200g czy 250g (bo są różne) ;-)
 
Magdalenka,porcja wyszla spora-blacha 23 * 23 cm,grubosc okolo 4 cm.Z tym ze ja na dno oraz na sam wierzch ukladam na blaszce herbatniki czyli warstwa herbatnikow(niepolamanych),potem ta masa z herbatnikami polamanymi) a potem znow niepolamane herbatniki.Te z wierzchu nasaczam woda z kawa,zeby byly miekkie.Ostatecznie wychodza wiec takie jakby "sandwiche" po pokrojeniu,cos jak knoppersy(w sensie ze dno i wierzch jest sztywny od herbatnikow wiec mozna to wziac w reke jak kanapke).Margaryna 250g,cukier krysztal+torebeczka waniliowego.Herbatnikow dalam 3 paczki ale 4ta dodatkowa zeszla na to dno i wierzch:-)

PS.A w niedziele zrobilam jeszcze na wizyte tesciow "krówkę" delecty-pycha!!!
 
Hm, tylko 4 paczki herbatników, podejrzanie mało :-) ale spróbuję na weekend
ja w niedziele po południu upiekłam sernik, i na wieczór już go nie było :-D:-D no ale Tomuś to postrach na serniki, żadne inne ciasto u niego się nie liczy ;-)
 
Magdalenka,juz mowie jakie dokladnie herbatniki uzylam-bo wielkosc paczki tez ma znaczenie prawda?:tak:Sa to elitki jutrzenki-paczka ma okolo 15 cm i wazy 180g-dane z opakowania,wlasnie chrupie ostatnie sztuki...:-D
 
dziewczyny biore sie za ten blok :-) przyznam ze nigdy nie robilam czegos w tym stylu (choc ostatnio zrobilam cos ala rafaello), ale wierze ze skoro wam sie udalo to dlaczego i mi mialoby nie wyjsc ;-) i mam jedno pytanko... te herbatniki to bardzo kruszycie? tak zeby potem zagescily to wszystko i staly sie jednolita masa? ooo! a kakao to takie do wypiekow czy normalne do mleka?
 
Katka kakao powinno być takie "tradycyjne", nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "do wypieków - do mleka", ja używam tylko tego "tradycyjnego", najpopularniejsze jest chyba z decomoreno z wiatrakiem, takie rozpuszczalne się nie nadaje, a herbatniki to się chyba wedle uznania kruszy, u mnie zawsze różne kawałki wychodzą, jeden większy, jeden mniejszy.
 
no dokladnie o to mi chodzilo z tym kakaem :) to z wiatraczkiem sie daje do pieczenia ciast (raczej bym go nie wypila z mlekiem do kolacji ;-) ) dobra, ide po zakupki i mam nadzieje ze mi wyjdzie, bo ja zawsze robilam wszytsko co sie do piekarnika chowalo i raczej malo przekonana jestem do deserow zastygajacych w lodowce :-)
 
reklama
Do góry