reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

ja dzemików z zelfiksem nigdy nie gotowałam tylko ustawiam do góry dnem az do ostygniecia i nigdy mi sie nic nie popsuło...a mam jagody nawet z przed dwóch lat!
 
reklama
Żelfiks dodawałam nie po to, żeby się nie popsuło, tylko, żeby mieć lepsza konsystencję dżemu :-) bo tak to wychodza takie bardziej lejące
bez żelfiksu tez oczywiście można! jak najbardziej!
 
ciasto maślane


4 zółtka ucieramy mikserem z 20 dag cukru i 160 masła (czyli 3/4 kostki), dodajemy 20 dag mąki. ubijamy białka na sztywno, wszystko razem mieszamy i siup do piekarnika nagrzanego do 160-170 st. blacha powinna być wysmarowana i opruszona mąką. (taka mała blaszka keksowa) ciasto robi się w 20 minut razem ze zmywaniem. można kombinować i dodawac różne rzeczy i za każdym razem wychodzi inne ciasto - można dodac jabłuszka, brzoskwinie do części dodac kakao i zrobić dwukolorowe... ja wczoraj dodałam cynamon:-D smacznego
 
to ja wam podam przepis na mega łate ciasto pod kazde owoce-my pakujemy w nie wszystko-rabarbar, agrest, sliwki, jabłka, gruszki, a ostatnio morele i jagody...słabo smakuje z malinami i truskwakami

25 dkg maki, 15 dkg cukru, 2 czubate łyzki maki ziemniaczanej, 1/2 szlk oleju, 1/2 szkl mleka, 3 jajka, cukier waniliowy, czubata łyzeczka proszku do pieczenia...

mieszamy wszystko bez jakiejs specjalnej kolejnosci...ciasta jest bardzo mało, po wylaniu na blache dosłownie 1,5-2 cm...ale jak sie gesto powciska owoce to jest go duuuzo wiecej

mozna zrobic dodatkowo kruszonke ale najlepiej smakuje polukrowane lub posypane cukrem pudrem
 
Ale fajne przepisy-wlasnie owoce chce wpakowac-a mianowicie brzoskiwinie ze wsi.
Wogole to w czwartek sa imieniny Julitki.W mojej rodzinie panuje taki zwyczaj ze dzieci nie obchodza imienin tylko urodziny a u meza wiekszy nacisk jest stawiany na imieniny niz urodziny (?).No ale coz,trzeba sie do obcych zwyczajow dostosowac a nie marudzic.Tak wiec dzis wpadaja moi rodzice tak tylko symbolicznie na chwile (bo u nas nie obchodzi sie imienin u dzieci) pewnie z jakas pierdolka typu grzechotka czy tam ubranko,jutro tesciowie z TORTEM i prezentem - na szczescie mam infiormacje ze duzo jedzenia nie szykowac bo tortem sie zapchamy.Chcialam zrobic 1 salatke,cukinie na cieplo,koreczki i upiec 1 ciacho wlasnie z owocami a w czwartek wpadna pewnie chociaz jeszze nie wiem brat meza z narzeczona-ale to pewne nie jest jeszcze.Takze na 3 razy imieninki...Wasze przepisy sa mi wiec cenne-i te na cukinie i te na ciasta:tak:
 
Modroklejka-czy zamiast pol szklanki oleju moze byc pol szklanki roztopionego.wystudzonego masla?
Justyna-twoje ciacho tez fajne bo szybkie:)

Takze se w kuchni postoje - od wczoraj do czwartku...
 
reklama
Mordoklejko - znam identyczny przepis, tylko w proporcjach: dwie szklanki mąki i szklanka cukru, reszta tak samo jak u Ciebie, ciasta jest więcej i ja tak samo dodaję różne owoce :) najpierw zalewam spód formy, daję owoce i zalewam wierzch
 
Do góry