reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie gotują - przepisy

reklama
MM mam zostało mi pół z wczorajszej pizzy więc:MORS HJEMMEBAKTE i takie małe literki pod spodem oryginal gj(ae)r to ae złączone opakowanie jest takie niebieskie z czerwonymi napisami i chyba było w lodówkach gdzie margaryna
 
potrzebuje dobry i sprawdzony przepis na strogonowa. robiła ktoras z was?? Karolka - licze na Ciebie;-)

Sprawdzony przepis mojej Mamy :)

30 dkg. wołowiny bez kości (rostbef)najbardziej zbliżony do polędwicy ,
która zalecana jest do tej potrawy
2-3 łyżki oleju
płaska łyżka mąki pszennej
1 cebula
1/2 łyżeczki pieprzu mielonego
2 łyżki koncentratu pomidorowego
1/2 łyżki śmietany
sól
4 pieczarki
1/4 łyżeczki mielonej papryki (słodkiej leb ostrej w zależności od
upodobań)

Mięsko w paseczki i na rozgrzany olej .Zrumień .NIE SÓL .
Przełóż do rondelka wlej 1 1/2 szklanki wody dodaj pieprz i paprykę i
gotuj do miękkości mięska.
Pieczarki pokrój w cienkie plasterki a cebulę w piórka pozostały sosik
po smażeniu wykorzystaj do podduszenia pieczarek i cebuli.
Gdy mięsko jest miękkie dodaj pieczarki i cebulę sól , śmietanę .
W niewielkiej ilości wody wymieszaj mąkę i wlej do rondla .Gotuj 3 min. i
mieszaj , aby się nie przypaliła mąka .Teraz koncentrat dodaj i gotuj
jeszcze 5 min.
Podawać z kluskami kładzionymi albo ziemniakami , .NIGDY do frytek , bo wypiją cały sosik.

SMACZNEGO :)
 
jak wkleiłam ten przepis, to mnie naszło na strogonowa, ale ze względu, że wołowiny na razie jeść nie mogę zostało mi się tylko oblizać ;)

a w ramach gotowania, właśnie uprażyłam ryż dla psa ;) i trochę czuć spalenizną ;)
 
dzięki Carolin - ja uwielbiam dania jednogarnkowe. są szybkie i smaczne. teraz robiłam cielęcinę marengo - uwielbiam:) teraz czas na strogonowa. dzięki za przepis;-)
 
reklama
Do góry